Ana Menü

Bursa Beşiktaş Maçı Erteleniyor

Başlatan NoPasaran, Kasım 18, 2010, 14:08:20

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Ligin 15. haftasında FİYAPI İnönü Stadı'nda oynanması gereken Beşiktaş-Bursa maçı o hafta iki temsilcimizin de Avrupa sınavları olduğu için ileri bir tarihe ertelenecek.

Futbol Federasyonu ligin 15. haftasındaki Beşiktaş-Bursa maçıyla ilgili olarak önemli bir karar almaya hazırlanıyor. Özetle lig maçı erteleniyor. Nedeni ise Avrupa'daki maç takvimi. Normalde lig maçının 4 veya 5 Aralık'ta oynanması gerekiyor. Ancak Siyah-Beyazlılar, 2 Aralık Perşembe günü UEFA Avrupa Ligi'nde CSKA Sofya ile deplasmanda karşılaşıyor. Yani maç cumartesi olsa Kartal 2 gün sonra lig maçına çıkmış olacak. En uygun tarih pazar gibi görünüyor. Ancak maç pazar günü olursa bu defa Bursaspor zor durumda kalıyor.

Gelelim Bursaspor cephesine. Ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde temsil eden ve henüz galibiyetle tanışamayan Timsahlar ise 7 Aralık salı günü G.Rangers ile deplasmanda karşılaşıyor. Bu durumda cumartesi günü Beşiktaş'a pazar günü de Bursaspor'a uymuyor. Bu ihtimalleri dikkate alan Futbol Federasyonu da tarafların tepkisini çekmemek için lig maçını ileri bir tarihe almayı planlıyor.

TARAFTAR ALINMASINA...
İki takım arasındaki husumet 2003-04 sezonunda başladı. O sezon Beşiktaş'ın Rize'ye yenilmesi sonucu küme düşen Bursaspor cephesi rakiplerini "şike" yapmakla suçlamıştı. İki takım arasındaki maçlarda yaşanan gerginlikler nedeniyle de İl Spor Güvenlik Kurulları, olaylar çıkacağı ihtimalini dikkate alıp rakip taraftarlara bilet ayrılmaması kararına varmıştı. Ve geçen sezon iki kulüp de birbirine zeytin dalı uzatıp bu ambargonun sona ermesi taraftarıydı. Bu sezon da Beşiktaş yönetimi, Bursa taraftarının maça gelmesini istiyor ancak Futbol Federasyonu güvenlik nedeniyle buna sıcak bakmıyor.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

NoPasaran

Valla bu konuda çok üzülüyordum Alahtan Bursanın maçı varmış..

Ertelemek artık mecbur  :ok
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

bi başka açıda şu benim için. bu hafta konya maçına gittikden sonra sami yen'e gitmeyi akabinde bursa maçına gitmeyi düşünüyodum neyse bu maç ertelenir ara soğur evdekilerde bu ne yine her hafta maça gidiyosun diye söylenmez ;;D

Cem Goren

bu arada taraftarın gelip gelmemsi hakkında bi yazı;

"Senin 25 hafta aklın nerdeydi de Beşiktaş'ın maçının sonucunu bekliyorsun. Her 16. dakikada bir fiil küfür ediyosun. Biz bursanın seyircisini istemiyoruz çünkü bunu biz başlatmadık. Ne zaman ilk olarak Beşiktaşın taraftarı bursaya gider, kimsenin burnundan kıl düşmeden geri döner, o zaman buyursunlar gelsinler.."

Alen Markaryan

carsi52

Şimdi bu sene bunlar gelse İstanbul'a bizim taraftar'ın birşey yapcağını sanmıyorum.
Ama Bursada ki maçta i.neler yapmadıklarını bırakmazlar sonra seyirci bi daha alınmaz karlı çıkar ş.sizler.
Bölünür senin için uykular!

ilhan mansız_melis

İyi olur bu.

Bir de şu taraftar almama meselesine uyuz oluyorum.Al misafir taraftarı,güvenliği sağla.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

5 Aralık Pazar
14.00 Beşiktaş - Bursaspor (Fiyapı İnönü)

Tarihinde oynanacak..

Yani maç ertelenmedi :@
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

lan saat 2de maçmı olur ben pazar anca o saate kalkıyodum ya

CR7

o gün sınavım var benim :-\

artık forma ile gireceğiz sınava 12-1 gibi bitse herhalde maça yetişiriz.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Cem Goren

sabah 9da kalkar 10da evden çıkar kahvaltımıda üsküdar sahilde yaparım simit çay eşliğinde  işi olmayan gelebilir bi çayımı içer :D

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net