Ana Menü

Voleybol-Hentbol ve Diğer Branşlarımız...

Başlatan Cem Goren, Kasım 12, 2010, 22:48:12

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

Voleybolda Çanakkale Belediyesi'ne 3-1 yenildik.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

CR7

Bayan Voleybol Takımımız'ın başarılı oyuncusu Paula Yamila Nizetich, hedefinin Beşiktaş'ı hak ettiği yerlere taşımak olduğunu söyledi.
CEV Challenge Cup yarı final ikinci maçında 2 Mart (yarın) Pazar günü Burhan Felek Voleybol Salonu'nda saat 17.00'da Impel Wroclaw ile karşılaşacak olan Bayan Voleybol Takımımız'da Arjantinli oyuncumuz Paula Yamila Nizetich, bu önemli maç öncesi internet sitemize açıklamalarda bulundu. Avantajlı durumda olduklarını fakat henüz hiçbir şeyin bitmediğini söyleyen başarılı oyuncumuz şöyle konuştu;

Hiç Kolay Olmayacak
"Polonya'da aldığımız galibiyet bizi avantajlı konuma getirdi, fakat henüz hiçbir şey bitmedi. Bu galibiyet bizi rehavete sürüklememeli çünkü rakibimiz de buraya final için savaşmaya geliyor. Bu maç iki taraf için de hiç kolay olmayacak."

Maça Hazırız
"Takımda şu anda hiç bir sorun yok, en önemlisi de hiç bir sakatlığımız yok. Pazar günü final için tam kadro olarak sahada olacağız. Her gün antrenman yapıyoruz ve bu maçı da kazanıp finale yükselmek istiyoruz. Şu anda herkes kafa olarak Pazar günü savaş niteliğindeki maça hazır."

Hedefim Beşiktaş'ı Hak Ettiği Yere Taşımak
"Öncelikle hedefim Beşiktaş'ı hak ettiği yere taşımak ve bunun için de her maç sahada elimden geleni yapamaya hazırım. Taraftarlarımıza söyleyeceğim tek şey, Pazar günü salona gelip bizi desteklesinler. Onların desteğini hissetmeye çok ihtiyacımız var. Finale çıkmak için beraber savaşmalıyız."
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

Bayan Voleybol Takımımız'ın başarılı oyuncusu Seda Eryüz, internet sitemize açıklamalarda bulundu.
Avrupa'da finale yükselmeyi hedefleyen Bayan Voleybol Takımımız'ın deneyimli oyuncusu Seda Eryüz, zorlu randevu öncesi internet sitemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Deplasmanda aldığımız galibiyet gerçekten çok kıymetli ve rövanş için bizi avantajlı yapıyor. Ama rakibimiz güçlü bir ekip, bu nedenle sadece 1-0 öndeyiz ve hiçbir şey henüz sonuçlanmadı diye düşünerek 2. maçımızı da oynamamız gerektiğinin farkındayız. Yani aynı performansı bu sefer evimizde göstermeliyiz.

Hazırlıklarımız da bu nedenle ciddiyetle devam etmekte. Uzun ve yorucu bir yolculuktan dönüp çalışmaya başladık. Bugün de idmandan sonra kampa gireceğiz. Takımca tüm konsantrasyonumuzun bu maçta olması için elimizden geleni yapıyoruz.

Böylesine önemli bir maçta tabiki taraftarımızın desteğini almak bize hem güç katacaktır hem de camiamız için bir gurur olacaktır. Desteklerini pazar günü Burhan Felek Spor Salonu'nda  görmek bizi tabiki mutlu eder ve inşallah onlara iyi oyunumuzla sevinç yaşatabiliriz." 

ilhan mansız_melis

CEV Challenge Cup'ta finaldeyiiiz.

Bir ailem, bir Beşiktaş, bir de Sıla.

CR7

Gsye 3-0 ilbanka 3-2 yenildik

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilhan mansız_melis

Pazar günü final maçımız var.

CR7

ondan önce perşembe var. pazar rövanş.

CR7

3 Nisan BJK - FB
6 Nisan FB - BJK
7 Nisan BJK - FB ( Gerekirse )

Tüm maçlar burhan felek'te

Bu yılın şampiyonuyla ilk turdan karşılaşmak da çok güzel oldu.
İyi sezondu. Önümüzdeki sezona bakacağız. :D

ilhan mansız_melis

İlk maçta 3-2 yenildik.

CR7

1 puan iyidir.
3-0 3-1 de geçeriz 3-2de uzatiriz

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

El Colgado

2-1 öndeydik, rehavete mi kapıldık acaba

galaxy note II - tapatalk

CR7

[IMG]http://img.tapatalk.com/d/14/03/29/anymy4e5.jpg[/img]

Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı’nın Arjantinli yıldızı Paula Yamila Nizetich, tarihi final öncesi çok özel açıklamalar yaptı.

Siyah-Beyazlı taraftarların ‘Voleybol’un Messi’si lakabını taktiği Arjantinli smaçör, kupayı kazanarak Beşiktaş tarihine geçmek istediklerini söyledi:

BEŞİKTAŞ TARİHİNE GEÇECEĞİZ

- Beşiktaş tarihinde bir ilki başararak finale kaldınız. Bu tarihi maçla ilgili ne düşünüyorsun?

Takımdaki hiçbir oyuncu böyle önemli bir mücadeleye çıkmadı. Hepimiz bu tarihi anı heyecanla bekliyoruz. Voleybol kariyerimiz için çok önemli ve heyecanlı bir maç olarak. Takım ve tüm teknik ekip finale konsantre olmuş durumdayız. Elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Kupayı kazanarak Beşiktaş’ın tarihine geçmek istiyoruz.

- Sezon başında finale kalmak gibi bir hedefiniz var mıydı?

Finale gidebileceğimizi biliyorduk. Rakiplerimizi bir bir geçtik. Antrenörümüz bize sürekli bunun olabileceğini söylemişti. Sürekli istedik ve bu aşamaya kadar geldik. Sezon başında yaptığımız toplantılarda bunu hep konuştuk. Sonunda finale çıktık. Bu finali de kazanmak istiyoruz.

- Beşiktaş’a gelmeye nasıl karar verdin?

Normalde Rusya’ya gitmem gerekiyordu. Son anda menajerle alakalı bir problem oldu ve o iş yattı. Ben de Ekim’de Arjantin’deydim ve beni Beşiktaş koçuna önerdiler. Onlar da beni istedi ve böylece transferim gerçekleşti. Normalde Beşiktaş’ı futbol takımı Arjantin’de bilinir ben de öyle duymuştum. İlk defa İstanbul’a geleceğim için çok heyecanlıydım.

- Taraftarlar sana ‘Voleybolun Messi’si diyor?

Bu yakıştırmak çok gurur verici ancak. Lionel Messi dünyanın en iyi futbolcusu olarak gösteriliyor. Ancak bu benim için geçerli bir şey değil. İkimizin de Arjantinli olması da bu benzetme de çok önemli sanırım. Benim için çok daha farklı yıldızlar var. Futbolda gerçekten her futbolcu çok yetenekli. Bir futbolcu ismi vermem doğru olmaz.

- Dünyanın en iyi voleybolcusu olmak gibi bir hedefin var mı?

Bu gerçekten çok zor bir soru. Ben çok sıkı çalışarak elimden geldiği kadar iyi bir voleybolcu olmaya çalışıyorum. Belki dünyanın en iyisi değilim ama takım çalışması ve bireysel çalışmayı en üst düzeyde tutarak elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. Beşiktaş için sahada her şeyimi veriyorum.

- Beşiktaş’a ikinci Avrupa Kupası’nı getirmekte kararlı mısınız?

Evet! Kesinlikle bu kupayı buraya getirmek istiyoruz. Tek hedefimiz bu. İstersek bunu başarabiliriz. Beşiktaş’a basketbolda sonra biz de tarihi bir zafer getireceğiz. Herkes bize inansın.

TARAFTAR SAHAYI DAR ETSİN

- Beşiktaş Basketbol Takımı’nın maçına geldin ve taraftarı tribünde görme şansın da oldu. Beşiktaş taraftarı hakkında ne düşünüyorsun?

Onlar gerçekten inanılmazlar. Bize çok büyük destek oluyorlar. Bizi resmen başarılı olmak için zorluyorlar. Sadece bizim maçlarımızdaki destek değil ama G.Saray ile olan basketbol maçını izlediğimde seyircinin takıma olan desteği ve tribün şovları beni gerçekten hayran bıraktı. Yaptıkları tezahüratlarla rakibe sahayı resmen dar ediyorlar.

- Taraftar sizin için çok güzel bir pankart ve sürpriz hazırlıyor. Onlara bir mesajın var mı?

Bana her zaman büyük destek veriyorlar ve çok büyük itici güç oluyor. Onlar gerçekten harika. Onlarla bağlantı kurabilmek için Türkçe öğrenmeye çalışıyorum. Bir kitabım var ve fırsat buldukça çalışıyorum. Eğer gelecek sezon burada kalırsam kendime bir Türkçe hocası tutmayı düşünüyorum. Taraftarlar finalde bize destek verirse gerçekten tarihi başarı gelecektir.

BAŞKAN İTİCİ GÜCÜMÜZ

- 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Başkan Fikret Orman ile birlikte takım halinde bir yemek yediniz? Nasıl geçti senin için?
Çok güzel bir gündü. Hem takım halinde başkanla yemek yemek çok güzeldi. Başkan ve diğer arkadaşlarım, ‘Bu yemek çok güzel. Onu ye’ dediler. Tabağıma her şeyi koydular. Yemekler mükemmeldi. Çok güzel hediyeler aldım.

- Başkan Fikret Orman size ne kadar destek veriyor?

Başkanın Rusya’ya gelmesi bizim için motivasyon olacak. Burhan Felek’teki yarı final maçına gelmişti. Herkes birbirine ‘Başkan buradaydı’ diye söylemeye başladı. Bu bizim için bir itici güç oldu. Bireysel olarak onla hiç konuşma fırsatım olmadı. Ama çok bir insan olduğunu düşünüyorum.

BABAMIN KIZIYIM

- Voleybola nasıl başladın?

Ben çocukken annem spor kulübünün restoranında çalışıyordu. Onun yanına gidip geliyordum. Koç beni gördüğünde uzun boyum nedeniyle sürekli ‘Gel voleybola başla’ diyordu. Ben de ısrarlarına dayanamadım. Voleybola böylece başlamış oldu.

- Ailen de senin gibi uzun boylu insanlar mı?

Annemin boyu 1.65 cm civarında. Ama babam 2 metre boyunda. Sanırım ben ondan aldım genlerimi.

SULTANAHMET BENİ ÇOK ETKİLEDİ

- İstanbul’u sevdin mi?

Burası gerçekten muhteşem. Kendimi evimde gibi hissediyorum. İnsanlar bana çok yardım ediyorlar. Kulüpte, dışarıda ve her yerde çok cana yakınlar. Bu durum çok hoşuma gidiyor.

- İstanbul’da antrenman ve maçlardan kalan zamanını nasıl değerlendiriyorsun?

Burada vakit geçirmek dünyanın en eğlenceli olayı. Her an yeni bir şey ile karşılaşıyorsunuz. Kendime bir İstanbul Kart aldım. Kocamla birlikte haritayı kullanarak, şehirde merak ettiğim yerleri gezmeye çalışıyorum. Genelde metroyu kullanıyorum. Anadolu yakasına geçmek için vapuru kullandığım da oluyor.

- En sevdiğin yer neresi oldu şimdiye kadar?

İstanbul’un her yeri inanılmaz. Gezdiğim her yerde hayretler içinde kalıyorum. Bu kadar müthiş bir tarihi başka hiçbir yerde bulamazsınız. Doğa ve boğaz güzelliği de İstanbul’a ayrı bir hava katıyor. Ama benim en çok etkilendiğim yer Sultanahmet Camii oldu. Gerçekten harika bir mimarisi var. Çok güzel ve ilgi çekici. İçeriye girdiğin zaman farklı havaya giriyorsun.

- Dışarı çıktığında taraftarlar seni tanıyor mu?

Aslına sanal ortamda, sosyal medyada çok fazla takipçim ve ilgi gösteren taraftarlar var. Ancak dışarıda beni genelde tanıyan olmuyor. Bu durum beni de şaşırtıyor bazen.

UĞURUM SÜTYENİM

- Herhangi bir totemin var mı maçlardan önce?

Çok özel bir uğurum yok ama. Sezon başında kendim için aldığım sütyeni giyiyorum maçlarda. Bu da bana uğurlu geliyor.

GÖZDE’YE HAYRANIM

- Türk voleybolunu nasıl buluyorsun?

Buraya çok fazla yabancı yıldız geliyor. Ligdeki seviye gerçekten çok yüksek. Oyuncuların çoğu gerçekten çok iyi oyuncular. Eğer gelecek sezon burada kalırsam bu benim gelişimim için de eminim çok önemli olacak.

- Oynadığın ligler arasında en iyisi hangisi?

Fransa, Almanya ve Rusya Ligleri’nin seviyesi buradaki kadar yüksek değil. Bir tek ben İspanya’dayken orası buradan daha iyiydi diyebilirim seviye olarak ancak burası şu anda İspanya’dan da daha kaliteli bir lig konumunda.

- En beğendiğin Türk voleybolcu kim?

Gözde Sonsırma harika bir oyuncu. Gerçekten çok kalite bir oyuncu. Onu izliyorum.

ARENA HARİKA OLACAK

- Futbol takımımın hiç maçını izledin mi?

Bir kere televizyondan izledim. Ama stada hiç gitmedim. Umarım lig bitmeden onları izlemeye gidebilirim. Vodafone Arena’da kesinlikle bir maç izlemek istiyorum. Gerçekten çok güzel olacak.

TIRNAKLARIMA BJK YAZACAĞIM

- Ojelerin Siyah-Beyaz… Finalde de aynı ojeleri mi süreceksin?

Beşiktaş’a geldiğimden beri tırnaklarımızı siyah beyaz renklerinde boyuyorum. Final maçında da bu sefer Beşiktaş yazarak sahaya çıkmayı planlıyorum. Ya da daha farklı şeyler yapabilirim.

Haber Kaynağı : Akşam

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilhan mansız_melis

Natali sezon sonunda bırakıyormuş.

;D

CR7

hadi inş.

şımart bizi başkan
çıkart bizi baştan
Jovana Brakocevic
dewe

ilhan mansız_melis

Neeeee ?