Ana Menü

Basketbol Maçları Genel Topiği...

Başlatan Cem Goren, Kasım 12, 2010, 22:47:40

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Brestgerfich

Alıntı yapılan: Grocbenn - Ocak 08, 2011, 19:10:08
Alıntı yapılan: Brestgerfich - Ocak 08, 2011, 19:06:08
Kardeşim  Iverson'ın yaptıgı faulle bunun arasında 10larca fark var. İyi ayırt etmek lazım.

Bence pek fark yok..7 sn kala yapmıştı..

Bu takımın en iyi 3'lükçüsü Cevher ise ben son 15 sn. bile savunma yaparım..Hücumu denemem..

Serhat kardeşim, 3lükçüyle falan alakası yok durumun. 7 saniye kala eğer rakip senın potana doğru geliyorsa ve olası sayıyı yedikten sonra sana sadece 2-3 sanıye kalacaksa, en azından sayıya razı olayım süre geçmesin diye faul yaparsın. Bu basketbolda akıllıca bir harekettir.

Ancak son periyodun son 4 dakikası boyunca hiç sayı atamamışsan. 5 dakikalık ilave sürede sadece 10 sayı atabilmişsen hiç süreyi durdurma derdin olmayacak.
Zaten attıgın, atamadıgın sayıyı düşünmeyeceksın bile. Rakip potanın altındayken 2.3 sanıye kala faul yapılmaz. Faul yaparsan bunun anlamı şudur.: "Kardeşim skorda eşitlik varken gel sen bana en azından 1sayı fazla at. Bende 2.3 sanıye kala hücum yapmaya calısayım."dır.
Son 11 saniye boyunca topu elinde tutup birebiri seçmesindeki ve o boyuyla pota altına doğru hareketlenmesindeki mantıksızlıga hiç girmiyorum bile.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

Cem Goren

chatman'ın yaptığını Iverson da yaptı diyenlere sadece gülüyorum. arkadaş ıverson orda o hareketi bilmediği için yaptı ve kaldıki bahsettiğiniz adam Allen Iverson bi besmele çeker basketbolcular onun adını ağzına alırken. chatman'ın yaptığının bir açıklaması olamaz bu kadar açık ve net. Iverson'un bi bildiği vardır ve bence chatman Iverson egosu yüzünden saçmalıyor bu kadar açık ve net.

he bu arada evet maçı çok aptalca kaybettik ama şu var bu takım ilk defa basketbol oynadı başında bir hoca olduğunu gördük. bu takıma zaten bir tane yabancı uzun gelicek diyorlar onunda gelmesi ile birlikte bir şekilde kalacağımız play-off'larda ciddi bir başarı neden olmasın. unutmamak lazım takımda hoca var artık
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Grocbenn

Basketbolda faul ne zaman yapıldığını iyi biliyorum arkadaşlar..Mantıklısının Iverson'un fau yapması olduğunuda biliyorum ama bizim takımımızın o özelliği yok..

O maçta öndeydik ve 7 sn. kala faul yapıldı..Burak Bıyıktay'da istemedi faul yapılmasını..Sizden az mı biliyor Bıyıktay Basketbolu..Çünkü bizim takım son 7 sn'de oyun kuracak takım değil..Maç sonu Burak Bıyıktay'ı dinlemediniz sanırım..

Benim kızgınlığım bu takımın patronu ne olursa olsun coach'tur..Bıyıktay gibi kötü bir hocan olsa bile Kafana göre faul yapamazsın..

Iverson'a laf söylemek gib bir niyetimde yok..Bugün oynamak istediği daha doğrusu isteğine şapka çıkarıyorum..Ben bu kadar istekli olacağını düşünmüyordum..İyice alışmaya başlıyor..

Cem Goren

Iverson orda faul'u kafasına göre yapmadı bu1

Ignerski 3lük attı ve bunu 2sayı yazdılar fakat bizim bench'deki andavallar bunu görmedi ve itiraz etme zahmetinde bulunmadılar ve akabinde sayı yedik. daha sonra ne olduysa birden itiraz etmek istediler itirazları doğal olrak kabul gördü ve sayıyı düzelttiler. far 4ken 3e düştü ama ıverson bunu görmedi ve akabinde faul yaptı daha sonra skorbord'a  ve o an hareketlerini gören varsa oda yanlış yaptığını anladı chatman gibi amatörce faul yapmadı.

kaldıki eğer elinizde Iverson varsa her zaman son topu kullanmak istemenizden daha doğal birşey yoktur ve o topuda Iverson kullanır takımda Kobe bile olsa.

Grocbenn

Ben Iverson'un son top kullanma olayını tartışmıyorumki nerden çıkarıyorsun..Ki sonuna kadar haklısın..Bu takımda son topları kullanacak tek adam odur..Tartışmaya bile girilmez..

Yalnız bugün Chatman'ın faul yaptığı pozisyonda son topu neden Chatman'ın kullandığını anlamış değilim..Her haliyle Iverson kullanmalıydı..Ergin Ataman zor bir hocadır..Chatman'ın bu hareketlerini çok çekmez..

Cem Goren

neyse olan oldu artık yapcak bişey yok.

şu takım'da 2 yabancı oyun kurucu lüks değilmi sizcede. Mesela Engin Atsür kalsaydı yada Sinan Güler chatman gönderilseydi hangimiz karşı çıkardı.

nbacem

maccabi tel aviv,panathinaikos ve olimpiakos'un ısrarla klübümüze chatmanı almaları için ısrarla baskı yapmalarına neden olabilecek yeteenekte bir oyuncudur Mire Chatman.Iverson geldikten  sonra insan pisikolojisi ile bencillik ön plana çıktı.Ergin Ataman kenara alır bir iki maç aklı başına gelir.Bu takımdan gönderilecekler Belli
Cüneyt erden,Murat Nuri kutlu,Mustafa Abi,Mustafa Bergansa,Serhat Çetin
Beşiktaş'ın basketbol kalbi..
www.bjkbasket.org
www.bjkbasket.com

Cem Goren

nbacem

genel topikte unututlur gider herşey. çok garip
www.bjkbasket.org
www.bjkbasket.com

Cem Goren

Alıntı yapılan: nbacem - Ocak 12, 2011, 22:37:49
genel topikte unututlur gider herşey. çok garip
gitmiyor gitmiyor. tepede duruyor sabitte gözle görülür şekilde. topic kirliliğine gerek yok :ok

yuNuS1903

Cem Goren

hani farkındamısınız bilmiyorum ama zaten ilgi yok ayrı ayrı açılan topiclere. bizde biliyorduk ayrı ayrı açmayı ama böyle daha derli toplu oldu.
neyse siz bilirsiniz.

yuNuS1903

Sorun Olsaydı Site Yöneticileri Uyarırdı..O Yuzden Simdilik Sorun Yok ;) Konuyu Dagıtmayalım Lutfen.

nbacem

ilginin olmaması ya bizi üzen.neyse yönetici sizsiniz burada ki düzene karışmak bana düşmez. Beşiktaş Cola Turka basketbol yönetimiyle bağlantılı haber yapan biri olarak üstüme düşenden fazlasını yapmak istemem. maç olaylarını burada diğer haberleri topik halinde açarız.
www.bjkbasket.org
www.bjkbasket.com

Cem Goren

yönetici falan değilimde hani nasıl diyim topic kirliliği falan cidden kötü duruyor herhalde bu forumu baya sahiplendim o yüzden böyle (volkan admin duy bunu ;;D )
konu dağıldı yneticiler dolaşır burayı bi görür gerekli düzenlemeyi yapar