Ana Menü

Taksi Ücretlerine Zam

Başlatan NoPasaran, Kasım 07, 2010, 19:49:42

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

İstanbul'da taksi ücretlerine yüzde 14 oranında zam yapıldı. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İstanbul Taksiciler Esnaf Odasının zam talebini değerlendiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), İstanbul'da hizmet veren 17 bin 395 taksicinin uyguladığı ücret tarifesine yüzde 14 oranında zam yaptı.

Buna göre, taksimetre ücreti kilometre başına 1,4 TL'den 1,6 TL'ye çıkarken, taksimetre açılış ücretinde ise bir artışa gidilmeyerek 2,5 TL'de kaldı.

Yeni tarifenin, kararın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından onaylamasından sonra yürürlüğe gireceği bildirildi.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

RCA

siz yapın böyle..

inadına korsan!
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

beckyZWICKY

Dün belediye

Bugun Taksi..

Yarın kime,neye zam?
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

ERHUN

Toplu taşımadan vazgeçmemek en iyisi. Çok acele bir yere gitmek vs durumlarda da sağolsun korsanlar var. Normal taksiye binmeyeli yıllar oldu belkide. Kendi çaplarında fiyat arttırıp dursunlar.

Banucan

zamlanmayan taşıt kalmadı herhalde kısaca bize oturun evinizde gezmek felan yok demek istiyorlar bence
FEDA

KeePSaKe

Alıntı yapılan: Resulbjk - Kasım 07, 2010, 19:56:26
siz yapın böyle..

inadına korsan!

Aynen abi doğru düzgün taksici yok zaten bu memlekette.Yağmur da almaz müşterim var der bahane uydurur Yok şuraya götürmem der bir tanesi öldürüyordu az daha beni nefret ediyorum bu taksicilerden...

Korsan en azından kapına kadar geliyor ve bizim burdakiler daha az para alıyor...
Since 1903

Simurg

korsan taksiye isterse 1 tl olsun binilmez!
Dikkatli olun gençler

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

beckyZWICKY

Alıntı yapılan: Simurg - Kasım 07, 2010, 23:00:53
Dikkatli olun gençler

Sebep?

Ayrıca şunu bil cano, trafikte taksiciler kadar pislik ve terbiyesiz insan yok.. Her ota boka korna çalan terbiyesizlik yapan hep taksiciler..  Çoğunun 24 saat direksiyon sallayıp trafikte kalmaktan psikolojisi bozuk.. Geçen gün; Sağa soka öne arkaya bakıorm bişe yok ama kornaya basıyor.. neden basıyorsun 2de1 kornaya diye sorduğumda; Alışkanlık oldu yav diyor adam ya.
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

KeePSaKe

Alıntı yapılan: beckyZWICKY - Kasım 07, 2010, 23:42:15
Alıntı yapılan: Simurg - Kasım 07, 2010, 23:00:53
Dikkatli olun gençler

Sebep?

Ayrıca şunu bil cano, trafikte taksiciler kadar pislik ve terbiyesiz insan yok.. Her ota boka korna çalan terbiyesizlik yapan hep taksiciler..  Çoğunun 24 saat direksiyon sallayıp trafikte kalmaktan psikolojisi bozuk.. Geçen gün; Sağa soka öne arkaya bakıorm bişe yok ama kornaya basıyor.. neden basıyorsun 2de1 kornaya diye sorduğumda; Alışkanlık oldu yav diyor adam ya.

Katılıyorum.Öldürüyorlardı beni ya diyorum daha ne diyim o kadar dikkatsizler ki bir gün abimle taksiye bindik işte evin önünde inicez ben arka kapıdan çıktım tam çantamı alıcam adam bir bastı gaza kolum kapının arasında kaldı sürüklendim.Allah'tan arabanın altında kalmadım.Hem bizim ordaki korsanlar tanıdık insanlar bu çevrenin insanları yani yabancı değiller onun icin taksicilerden daha iyiler...
Since 1903

keskinli

korsan taksilerin sigorta durumu ne?
yani bi kaza halinde ne olacak?
sanirim büsra bu acidan dedi,korsana binmeyin diye
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

KeePSaKe

Ben güvenmek anlamında anladım...
Since 1903

NoPasaran

Korsan Taksi gayte iyi..

tanbıdıklara bi telefon abi şuraya gidedecem..

taksiyle gitsen gelsen 50 yazar tanıdıklar 20 ye halleder
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

RCA

korsandakıler, daha insanlar. bu hep boyledır. tıcarıyle 5 lira yazacak yere bın kufur edecek gozle bakar sana bu yuzden mı taksımetre actırıyosun derler. ama korsan cidden para kazanmak ıcın o işi yapar.
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

keskinli

korsan kazanc vergisi vermediginden,yolcu sigortasi olmadigindan dolayi daha ucuzdur
bence dikkat edin
özellikle sigorta konusu cok önemli
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin