Ana Menü

Demirören Ntvspor'a konuştu

Başlatan pAscAliAnUmut, Ekim 16, 2010, 00:32:24

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pAscAliAnUmut

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören Ntv Spor Canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Hedeflerimiz büyükse stadlarımızın da büyük olması gerekiyor. Rahmetli Hasan Doğan ile projemize başladık. Stadımızın yerini taşımak istemedik. Bize Kültür Bakanlığından böyle bir teklif geldi. Kabul etmedik.

Hem Belediye hem de tarihi doku olarak bürokratik engellerle karşılaştık. Ben özellikle bugün anakent belediye meclisine ve Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Prosedürler devam ediyor. Bir kaç gün içinde Anıtlar Kuruluna projemiz gidecek. Projede onların görüşlerine göre değişmeler olabilir. Bizim hedefimiz mayıs sonu kazmayı vurmak. Sorunların yüzde 70'ini aştık. Anıtlar kuruluna vermeden proje detaylarını vermek istemiyorum. Yazılanların hiç birisi doğru değil. Hatta yüzde 99'u doğru değildir. Yapılacak proje Anıtlar Kurulundan çıkacak projedir. Onların görüşleriyle hareket edeceğiz. Tek doğru 42 bin kişilik olmasıdır.

İHALE İÇİN ANITLAR KURULUNU BEKLİYORUZ

Herkes izinleri bekledi. Şuanda yapım için görüşmelerimiz oluyor. Allianz firmasıyla görüşmelerimiz oldu. Yap işlet devret modeli ile yapacağız. Maliyetler bittikten sonra tekrar görüşeceğiz. Bir isim hakkımız, iki belirli bir miktar para da anlaşacağız. İhale dosyasını hazırlıyoruz.

Bizim yaptığımız görüşmelerde 200 ile 220 günlük kulanım projesi çıkartıyoruz. Konserler düzenlemek istiyoruz. Zemini konserler bozmuyor. Avrupada bile zeminler bozuluyor. İyi bakım yapmak gerekiyor. Sıcaklıktan da zemin bozulabiliyor. Zeminin stadyum dışına taşınabilmesi için çalışmalar var. 45 ila 50 milyon dolarlar arasında proje masrafları çıktı daha da artabilir. 15 - 18 ay arası söyleniyor.  Ama 20-22 aya kadar uzayabilir. Mayıs'da başlarsak bir buçuk sezon kaybımız olacak. Projemiz var Stadyum yapım aşamasında Anadoluda maçlarımızı yapmak istiyoruz. Beşiktaş sevgisinin yeniden filizlenmesi için açılım istiyoruz.

Bir hafta içinde projeyi vereceğiz. Anıtlar kuruldan kısa sürede cevap bekliyoruz. Proje onaylandığı an hemen başlamak istiyoruz.

EN BÜYÜK PROJEM FULYA

Fulya'nın değeri 500 milyon dolardır. Bizim anlaştığımız 30 senelik kiranın bedeli 450 milyon dolara denk geliyor. Fulya'dan ortama senelik 15 milyon dolar, Akatlardan da 3 milyon dolar geliyor. Toplamda senelik 18 milyon dolara yakın gayrimenkul kazancımız var.

KIBRISTA MAÇ YAPMAK İSTİYORUZ

K.K.T.C. Cumhurbaşkanı ve Başbakanıyla görüştük. 80 ile 100 dönüm arası bir araziyi Beşiktaş'a tahsis edecekler. Futbol oynamak istiyoruz. Ambargoların kalkması için adım atıyoruz. Hazırlık maçlarını K.K.T.C.'de yapmak istiyoruz. Kampları orada yapabiliriz. 82 yılında bir kere Beşiktaş ile gitmiştik. Yine gitmek istiyoruz. Spor dostluk ve kardeşliktir için ambargonun kalkması için çabalıyoruz.

OKULUMUZ AÇILIYOR

Elazığ'da Salı günü okulumuz açılıyor. Tamamen Beşiktaş kulübünün yaptığı bir okuldur. Biz sosyal projelere gücümüzün yettiğince destek vereceğiz.

BORÇLARIMIZI UZUN VAADELİ ÖDEYECEĞİZ

Geçen gün açıklanan rakam 230 trilyon Beşiktaş'ın borcu görünüyor. Borçlanmadan büyümek imkansız. Önemli olan borçlanırken dengeleri bozmamak. 75 Milyon dolarlık kredi ile kısa vaadeli tüm borçlarımızı uzun vadeli ödemek için anlaşmalar yaptık. Fulya gelirleri ile de banka borçlarını kapatmak istiyoruz. 6 yıl sonra gelirlerimiz tekrar kasamıza girecek.

UEFA'dan 8 milyon euroluk yasyın geliri alacağız. Forma satışlarının artmasını bekliyoruz. Sezon sonuna kadar çok iyi rakamlara gelecek.

Stadımız yıkılınca Fiyapi anlaşmamız sona erecek. Bizim her büyüğümüze saygımız var. Kulübümüzün menfaati için Fiyapı ile anlaştık. Bu durumu büyütmemek gerekiyor.

IVERSON İLE GÖRÜŞÜYORUZ
Allen Iverson ile görüşmelerimiz devam ediyor. Karşılıklı olarak yazışmalarımız başladı. Kolay bir oyuncu değil. Kontrolü zor bir oyuncu anlaşmayı ona göre ayarlıyoruz.

QUARESMA'YI TARAFTAR ÇOK İSTEDİ

Q7 ve Guti büyük isimler ama Kleberson, Carew, Ailton, Ricardinho da büyük oyunculardı. Bizim en büyük avantajımız camianın istediği bir ismi getirmek oldu. Quaresma'yı taraftar çok istedi. Guti zaten tartışılmaz bir isim. Çizgimizi daima yukarı taşıyacağız. Tüm yöneticilerimizin başarısı hepsine çok teşekkür ediyorum. Guti'nin verdiği mesaj vardı. Beşiktaş Avrupa'nın en üst düzey takımlarından biri dedi. Ülkemiz için büyük reklam. Eskiden büyük paralara dahi gelmiyorlardı. Türkiye'yi farklı görüyorlardı. Guti ve Quaresma'nın yarattığı imaj çok önemli. İspanya'da Guti formalı çocukların olduğun duyuyoruz. Çok sevindirici gelişmeler. Bu işte şansda lazım 2 sene önce getiremezdik. Schuster'in olması çok büyük avantajımızdı. Guti ve Quaresma'nın gelmesinde etkisi çok büyük.

FUTBOLU PROFESYONELLERE BIRAKTIM

Hocamızın bize kulübün gelişmesi için katkıları olacaktır. Zamanla bunları oturup konuşacağız. Hocamız geldiğinden beri toplasan iki kere görüştüm. Hocamızla bir araya geldiğimde golf oynamak için biraraya geliyorum. Futbol olayı yönetici arkadaşlarımızın işi ben profesyonellere bıraktım işi. Artık tesisleşmek istiyoruz. En birinci hedefimiz stadyumu bitirmek. Sonra K.K.T.C. için girişimlerde bulunuyoruz. Sonrasında yeni projeler geliştireceğiz. Yönetim olarak bunlarla uğraşacağız.

TRİBÜNLE OLAN SIKINTI ÇÖZÜLDÜ

Ben tribünde büyüdüm. Geçmişte yaşadığımız sıkıntılar çözülüyor. Tek hazmedeğimi eşimin yanında düştüğüm durum. Onursal Başkanımıza ve Sayın Bilgili'ye yapılanlarda doğru değil. Bu olayları çözmemiz gerekiyor. Hep beraber düzeltmek mücadele edip bu sorunları çözmemiz gerekiyor.

FEDERASYONLA SORUNUMUZ YOK

Eşit mesafede görünüyorlar. Bizim şahsi meselemiz olmuştur ama kavganın kimseye faydası yok. Milli takımının başarısızlığı bizim bakış açımızı değiştirmez.

Kulüpler birliğini Sayın Aziz Yıldırım'ın Rüştü ile ilgili yaptığı açıklama nedeniyle protesto ediyorum. Kulüpler birliğine katılmayacağım. Herhangi bir süre yok. Kulüpler birliği toplantısına ben katılmıyorum. Bizi temsilen bir yöneticimiz katılıyor. Başkan olarak ben katılmayacağım. Başkanlar birbirine saygı göstermezse, futbolda kimse kimseye saygı duymaz.

ARDA'YA YAPILANLARI KABUL ETMİYORUM

20 Yaşında bir gence yapılanlar doğru değil. Ama Arda'nın konuşmalarını da doğru bulanlar hata yapıyorlar. Seviyeyi yönetici, futbolcu ve basın bozarsa futbolumuzun iyi olmasını bekleyemeyiz. Yapılan hatalardan ders almamız gerekiyor.

EN BÜYÜK HATAM DEL BOSQUE

Her zaman söylerim en büyük hatam Bosque'yi göndermek oldu. Çalışan insan her zaman hata yapar. Bizim ömrümüzü futbol başarısı belirliyor. Başarılı olursak en büyük başkan, başarısız olursak en kötü başkan oluyoruz. Bosque ile aramız hala iyi. Guti'ye Beşiktaş'a git diyecek kadar ilişkilerimizi iyi tutuyoruz. Mesela yine hata yaptık ama iki kupa birden aldık. Bugün için de belki ilerleyen yıllarda yaptıklarımız hata diyerek konuşulacak şuanda bunu bilemeyiz.

FABIANO İLE İLGİLENDİK

Luis Fabiano Brezilya'nın en büyük santraforu. Böyle bir oyuncunun Beşiktaş'a gelmek istemesi bizim konumumuzu gösteriyor. Şuanda Sivok gelecek transfer düşüncemiz yok. Fabiano ile ilgili teklifimiz sezon başında olmuştu. Şuan itibariyle yok.

ROBİNHO'YU TAKİP EDİYORUZ

Robinho'yu herkes takımında görmek ister. Robinho ile son güne kadar ilgilendik. Milan'a gittikten sonra mutlu değil. Serdar Adalı halen takip ediyor. O konuda sadece takipteyiz.

UEFA'DA BAŞARIYA İNANDIK

Bizim gibi herkes bize inanıyor. Şampiyon olmak istiyoruz. Bugün olmasa bile bir gün mutlaka UEFA Avrupa Ligi şampiyonu olacağız.

TEK RAKİBİMİZ KENDİMİZİZ

Ben şuna karşıyım 3 büyük kulüp her zaman şampiyonluk için iddaalıdır. Rakibim şu demek yanlıştır. Anadolu takımları Bursaspor ve Trabzonspor'da her zaman iddaalıdır. Ama bizim en büyük rakibimiz kendimiziz. Rakibimiz şu demek hata olur. Trabzonspor'un futbolunu beğeniyorum. Kendi futbolumuzun da çok iyi olduğunu biliyorum. İzlerken keyif alıyorum.

4 aydır sürekli futbol oynuyoruz. Maalesef Trabzonspor maçına geliş süremiz sancılı oldu. Yıprandık. Özellikle kazanılmış bir maçtan sonra sonraki maçlar zor geçer. UEFA'da oynadığımız sürece bu tarz zorluklar yaşayacağız.

GENÇLİK KADAR TECRÜBEDE ÖNEMLİ

İzleme komitemiz var. Takımızı tamamen gençleştiremeyiz. Hocamızın bulacağı veya alt yapından gelen gençleri takıma yerleştireceğiz. Fakat sadece gençlerle de olmaz tecrübeli oyuncularda gerekiyor.

AMATÖRDE SPONSOR DESTEĞİ ŞART

Amatör şubeler büyük külfet. Bir lira harcasak bile gelir yok. Futbolda başarıyı kovalarken geliri olmayan branşlara para kaydırması yapıyoruz. Çok zor oluyor. Sponsor desteği kesinlikle şart. Tüm branşlarda şampiyonluk istiyoruz. Yeni bir yapılanmaya girdik. Ama önce sponsor bulmamız gerekiyor. Basketbol'da da iyi bir yapılanmaya gidiyoruz. Şuanda amatör şubelerde iyi yoldayız.

İLK SPONSPORLUĞU BİZ YAPTIK

Cola Turka ile ilk açılımı ben yaptım. Bu sene sözleşmemiz bitiyor, ama öncelik hakkı yine onlarda. Sponsorluk anlaşmaları yapmak zorundayız. Taraftarımız bilinçlenmeli takımına lisanslı ürünlerle katkıda bulunmalı. Korsanla mücadele ederek bunu biz yapmaya başladık. Ve faydasını görüyoruz.

Bütçemizi bozmadan mücadele edeceğiz. Bütcemize denk takımlar kuracağız. Maddi gücümüz arttıkça kadrolarımızı daha da güçlü hale getireceğiz.

BJK TV KASIM'DA YAYINDA

Beşiktaş TV ile ilgili Mubiraz kardeşime teşekkür ediyorum. Malzemelerimiz geldi kurulumlar başladı. Digitürk ile anlaşmamız pazartesi başlıyor. Bugün de toplantıdaydım. Tahmin ediyorum Kasım ayında yayına başlıyoruz.
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

Ozan Doğan

hay del bosquene bee :D ya her konuşmanda söylemek zorundamısın :D

CR7

Mubariz dediği Mansimov galiba :D

BJK TV'yi yapıyormuş :ahaha
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

Alıntı yapılan: BlackOzZy - Ekim 16, 2010, 03:22:10

zarar mı veriyor?

Ozan Doğan

Alıntı yapılan: L_James_23 - Ekim 16, 2010, 03:27:46
Alıntı yapılan: BlackOzZy - Ekim 16, 2010, 03:22:10

zarar mı veriyor?

ne alaka? yok zarar vermiyor acayip haz alıyorum... on numara bee. benim demek istediğimi ya anlamadın yada anlamamazlıktan geliyorsun. ne zaman konuşsa aynı şeyi söylüyor o yüzden dedim.

Ozan Doğan

bu arada sanki yeni stad yapıldığı zaman ismi sadece sponsor ismi olacak diye birşey çıktı sanki ağzından. yani fiyapı stadı gibi... yoksa benmi yanlış anladım.

CR7

ben kötü bir şey demedim
ne zararı var ki söylemesinin?
en büyük hatası ne diye soruyorlar o da onu söylüyor.
ki en büyük hatası da o.
ne yapsın ki adam.

carsi52

İlk defa saçmasapan konuşmamış doğru konuşmuş güzel konuşmuş.
Bölünür senin için uykular!

[KralKartal]

Izledim biraz, konusmalarina dikkat ediyordu, eskisi gibi degildi konusmalari, terapi almis olabilir, yani olumlu anlamda :)

Robinho milanda mutsuz hala ilgileniyoruz diye bir lafta dedi, Serdar Adali robinho ile iliskisini devam ettiriyor,
yani Milandan ayrilirsa kesin Besiktasa gelir sanirim :)

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

ilhan mansız_melis

İzlediğim kadarıyla güzel konuştu.

Bir ara Rıdvan Dilmen'i güzel susturdu :D

Konu neydi bilmiyorum ama :D
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

keskinli

agziyla kus tutsa yaptiklarini unutturamaz
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Hatalarımın hiç birisi hata diye yapılmadı dedi..

Başkan güveniyoruz sana

Çıldt bizi başkan çıkar bizi baştan  :bjk
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

bosqueye üzülüyorum diyorda ona verilen tazminata üzülmüyormu?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Ozan Doğan

Alıntı yapılan: keskinli - Ekim 17, 2010, 15:21:16
bosqueye üzülüyorum diyorda ona verilen tazminata üzülmüyormu?

üzülüyorsa neden vermiyor kendi cebinden?