Ana Menü

Allen Iverson resmen Beşiktaş'ta

Başlatan CR7, Eylül 24, 2010, 11:13:47

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdibatmaz

çok güzel bir gelişme. umarım gelir de, alınan başarılarla basketbola üvey evlat muamelesi yapılmaz daha fazla.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

NoPasaran

Iverson :D

Vay be..Şaka gibi :D

Renkli basın şimdiden kötülemeye başlamış ama neye yarar..

4 kez nba sayı krallığı , 11 kez all star olmuş bir adam bu..

gerçi tartışsanız ne yazar..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ERHUN

Gelişme olmayınca, en azından basında yer almayınca umudu kesmeye başlamıştı. Vay be, mükemmel bir haber. Salon artık dolar inş...

ilhan mansız_melis

Yeni transferler iyi.

Allah'ım İverson gelsin nolur ya :D
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

saldır beşiktaş

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Ekim 08, 2010, 18:04:59
Iverson :D

Vay be..Şaka gibi :D

Renkli basın şimdiden kötülemeye başlamış ama neye yarar..

4 kez nba sayı krallığı , 11 kez all star olmuş bir adam bu..

gerçi tartışsanız ne yazar..

Ayrıca Nba tarihinin en fazla sayı atan 3.oyuncusu.
Spor tarihimizin en önemli transferi olur gelirse.

Guti'ye Q7'ye gitmedim ama Iverson'ı karşılamaya giderim  :D
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

KeePSaKe

E hani noldu İverson'a yalan mı oldu :D
Since 1903

ilhan mansız_melis

Alıntı yapılan: L_James_23 - Ekim 08, 2010, 15:34:17
Dünyaca ünlü NBA yıldızı Allen Iverson'a teklif sunan Beşiktaş Cola Turka, oyuncudan gelen kontratı inceliyor. Siyah – Beyazlılar, bir kaç madde konusunda görüşmeleri sürdürüyor.

Beşiktaş Cola Turka, Türk Basketbolu'nun en büyük transferini bitirmek üzere... Siyah – Beyazlılar, NBA'de 4 kez sayı kralı olan ve 11 kez All Star'da oynayıp 2 kez MVP ödülüne layık görülen Allen Iverson'la görüşmelerini sürdürüyor. Beşiktaş Basketbol Şube Sorumlusu Şeref Yalçın ile Asbaşkan Serdar Adalı'nın yürüttüğü pazarlıklar sonucunda oyuncu ile para konusunda anlaşıldığı öğrenildi.

Iverson'un bazı maddelerde talepler dile getirdiği ve bunların tartışıldığı belirtilirken transferde pürüzlerin çözülmesi bekleniyor. Bu sorunların hallolması ve sponsorluk ücretinin netleşmesi durumunda Iverson, Beşiktaş Cola Turka forması giyecek.

* Basketdergisi.com özel haberidir.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Beşiktaş Cola Turka'nın uzun süredir peşinden koştuğu dünyaca ünlü basketbolcu Allen Iverson karar aşamasında. Siyah beyazlı kulübün bir süredir transfer görüşmelerini yürüttüğü Amerikalı yıldız için son teklif verildi. NBA tarihinin en önemli skorerleri arasında yeralan 35 yaşındaki oyuncunun Türkiye'ye gelmesindeki en önemli engel ise Çin.
Haber1903'ün edindiği bilgiye göre NBA'de 4 kez sayı kralı olan ve 11 kez All Star kadrosuna seçilen yıldız için Çin Basketbol Ligi takımları da devrede. Iverson için Beşiktaş'ın yaptığı teklifin yaklaşık iki katı ücreti öneren bir Çin kulübü oyuncunun kafasını karıştırıyor.
Ancak önerilen ücretteki büyük farka rağmen Iverson'un Beşiktaş'a daha yakın olduğu konuşuluyor. Çin'de basketbol oynayan Amerikalı oyuncuların bu ülkenin yaşam tarzına ayak uyduramayarak kısa sürede ülkelerine dönmeleri ve Çin'deki sosyal hayat Iverson'un kararını etkileyeceğe benziyor.
Yıldız basketbolcunun ayrıca ülkemizde forma giyen Birleşik Amerikalı sporculardan İstanbul ve Beşiktaş hakkında bilgi aldığı ve anlatılanlardan çok etkilendiği belirtildi.
Beşiktaş Cola Turka'nın tecrübeli yıldıza son teklifini yaparak kararını vermesini beklemeye başladığı sonucun olumsuz çıkması durumunda başka isimlere yönelebileceği öğrenildi.
HABER1903
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

erdibatmaz

yahu tamam gelsin de bu adamın disiplinle ilgiil madde istemesi, benim gözümü korkutuyor. para mevzusu zaten her sporcunun sözleşmesinde olması gereken bir madde.

öbür türlü düşünüyorum, bu adam geldikten sonra eğer taraftar gereken ilgiyi gösterirse, boşlayamaz takımı. q7 ve guti gibi ikinci baharını yaşar.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

Cem Goren

ntvspor son dakıka haberı gectı. 1hafta süre istemiş adam. gelmemesı ıcın hıcbır olumsuzluk yokmus

saldır beşiktaş

O zaman Iverson için sabahlamalar başlasın beyler son 1 hafta  :D
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

Cem Goren

CR7

Allen Iverson'ın Beşiktaş Cola Turka'ya transferi ile ilgili de konuşan Burak Bıyıktay, "Gerçekten çok önemli bir marka. Öyle bir oyuncudan bahsediyoruz ki dört kez NBA'de sayı kralı olmuş müthiş bir oyuncu. Onun buraya geldiğinde ruh hallinde olacağını bilmiyoruz. Onun bir takıma katkı vermemesi ise düşünülemez. Müthiş bir hava getirir, seyirci getirir ve bir sürü şey getirir. Türk basketboluna ve Türkiye'ye çok şey getirir. Onun gibi bir oyuncuyu alıp oynatabilmek, büyük bir başarı kaynağı olur. Mire Chatman ile müthiş bir ikili olacağını düşünüyorum. Şuan ki kimyaya ciddi katkı veririz. İnşallah alırız ve sorunsuz bir şekilde geçirir" diye konuştu.

Iverson'ın durumunun kontrat aşamasında olduğunu da kaydeden Bıyıktay, "Bundan sonra durum kulüp yönetiminin vereceği karara bağlı. Çünkü başka dinamikler devreye giriyor ve başka fedakarlıklar yapılıyor. Sayın Şeref Yalçın, bir takım sponsorluk anlaşmaları için konuşmalar yapıyor ve bir yerlere getirmeye çalışıyor. O da bir çok şeyi garanti altına aldı ve sadece ufak tefek bazı şeyler var. Bizim "Disiplin ile ilgili sıkıntılar yaşamayalım" derdimiz bulunuyor. Sonuçta Iverson'a ciddi paralar vereceğiz. Onu kaybetmek yerine, saha içinde kullanmak istiyoruz. Beşiktaş forması altında Allen Iverson'ı Akatlar'da merak ediyorum. O kısım, tamamen yönetimle ilgili. Bence önümüzdeki hafta içinde her şey belli olacak. Şuan ki gündemimizde buradaki Spor Toto Türkiye Kupası grubundan çıkmak bulunuyor" dedi.

Röportaj: Kerem Şahin
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

Bir süredir gündemimizi meşgul eden bir isim var, Allen Iverson... Dünya'nın en büyük skorerlerindendi birkaç sene öncesine kadar. Ve bildiğiniz gibi Iverson'un ismi ülkemizin asırlık çınarlarından Beşiktaş ile anılıyor. Bu arada Cola Turka'yı bu defaya mahsus olarak bilerek yazmadım, ya asırlık çınar demeyeceğim ya da Cola Turka'yı eklemeyeceğim zira bu sponsorluk kulübün yüz yıllık tarihini göz önüne aldığımızda bir hayli yeni. Allen Iverson Beşiktaş Cola Turka'ya gelir mi sorusuna ilk başta çok fazla olumlu yaklaşamamıştık. İçimizin çok uzaklarından bir ses " ya gelirse, niye gelmesin yahu" nidalarıyla bizi gaza getiriyordu belki de, o kadardı işte, ötesi yoktu. Ama şimdi görüyoruz ki bu iş hakikaten olacak gibi, zira Allen Iverson'un menajeri Yahoo Sports'a yaptığı açıklamalarda "Beşiktaş ile çok ciddi olarak görüşüyoruz. Şehir hakkında çok şey öğrendik, İstanbul gerçekten güzel bir yer. Türkiye ligi kaliteli bir lig ve Allen da basketbol oynamak istiyor" diyor. Yani ciddi anlamda Iverson'ı Akatlar'da izleme ihtimalimiz var. Her yerde bahsedilen, Iverson'un kontratında yer alacak olan ve kendisine verilecek cezaların belirlendiği maddeden ESPN dahi bahsetmiş, ama orada kontratın binde birinden fazla ceza alamaz değil de yüzde birinden fazla ceza alamaz yazıyor. Yahoo bu transferin on güne kadar sonuçlanacağını yazmış, biraz dişimizi sıkacağız; Iverson için değer... Ha, bizim kaynakları soruyorsanız biz de henüz kesin anlaşma sağlandı diyemiyoruz. Sadece Allen Iverson'a yapılan bir teklif var, teklifin sonucu bekleniyor bir süredir.

Bu arada ESPN'de Beşiktaş Cola Turka'dan bahsedilirken Türkiye Ligi'nin iyi bir seviyede olduğu, Beşiktaş Cola Turka'nın bu ligde kafaya oynayan ekiplerden biri olduğu gibi olumlu cümlelerin yanında ne yazık ki geçtiğimiz sezonlarda yaşanan finansal problemlerden ve Lonnie Baxter'ın parasını alamadığı için kulüple davalık olduğundan da bahsedilmiş. Ee, boşuna dememiş atalarımız "Ne ekersen onu biçersin" diye. Salt Baxter olayı için söylemiyorum bunu, ortada belli problemler olduğunu inkar edemez sanıyorum kimse.

Durumlar bu şekilde işte, biz sizin de görüşlerinizi merak ediyoruz. Acaba bu önemli oyuncuyu ülkemizde seyredebilecek miyiz? Peki geldiği takdirde başarılı olabilecek mi; bu ceza ile ilgili maddeye takmış olması Akatlar'a değil de, Layla'ya Reina'ya geldiğini mi gösteriyor? Konu hakkında özel bilgisi olanlar da yazarsa daha güzel olur tabii.

basketdergisi.com
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)