Ana Menü

Sergen "Gecenin yıldızı Schuster"

Başlatan NoPasaran, Ağustos 22, 2010, 17:30:04

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Bernd Schuster, ilk yarı 0-0 bitmesine ve ikinci yarıda gol yiyeceklerinin sinyalleri açık açık gözükmesine rağmen gereken hamleleri yapamadı. Bunun karşısında Abdullah Avcı ise oyuna yaptığı müdahelelerle takımına maçı kazandırdı.

Soru şu; bir teknik direktör, bir maçı nasıl rakip takıma ikram eder? Herhalde, dün televizyonu başında olanlar ve stada giden Beşiktaşlılar bu sorunun yanıtını net olarak görmüşlerdir. Bugün Türkiye'de kime sorarsanız sorun, İstanbul Belediye'nin iki önemli özelliğinden bahseder: 1) Mücadele gücü yüksek bir takım. 2) Türkiye'de kontratak futbolu en iyi uygulayan ekiplerden biri. 'Acaba Schuster hafta içinde rakibiyle ilgili kimseyle bilgi alışverişinde bulunmadı mı?' diye merak ediyor insan.

Bazıları bu krediyi nereden buluyor
Rakibin ekmeğine yağ sürer gibi zaten kötü olan arka dörtlüyü orta sahaya kadar çıkartmak, göbekte saat gibi işleyen Necip-Ernst ikilisini bozup, Delgado'yu sahaya sürerek orta sahayı çökertmek, bu takımın birinci santrforu olan Bobo'yu 18'e almamak, göbekte oynaması gereken Guti'yi kenarda oturtmak... Herhalde bunlar Schuster adına söylenebilecek en kötü şeylerdi. Şunu anlamakta da zorlanıyorum. Bazı oyuncular ısrarla kötü oynarken bu kadar krediyi nereden buluyorlar? Schuster herhalde Türkiye'yi Katar filan sanıyor. Geçen haftaki Buca maçı Alman teknik adamı biraz aldattı sanırım.

İki teknik direktör arasındaki fark
Ligdeki her takımı Bucaspor gibi zannetti. Çok büyük bir yanılgıya kapıldı ve bana göre çıkardığı kadro ve oynattığı sistemle maçı rakibe hediye etti. Özellikle Nihat ve Hilbert'in bu kadar formsuz olmasına rağmen, bu kadar süre oyunda kalması beni oldukça şaşırttı.

Bernd Schuster, ilk yarı 0-0 bitmesine ve ikinci yarıda gol yiyeceklerinin sinyalleri açık açık gözükmesine rağmen gereken hamleleri yapamadı. Bunun karşısında Abdullah Avcı ise oyuna yaptığı müdahelelerle takımına maçı kazandırdı.  Tabii Beşiktaş'ın defansif anlayışından da bahsetmek lazım. Ferrari ve Erhan'ın bu takımda oynayacak kapasitede olmadığını özellikle belirtmek istiyorum. Schuster heralde bu maçtan sonra bazı şeyleri çok farklı düşünecektir, öyle ümit ediyorum. Bir daha böyle bir kadroyla sahaya çıkacağını sanmıyorum. Maçları orta sahalar kazanır ve kaybeder. Dün gece Schuster'in saçma sapan tercihleri nedeniyle Siyah-Beyazlılar'ın orta sahası çok zayıftı ve maçın kaybedilmesinin en önemli nedeni de buydu. Biraz da İstanbul Belediye'den bahsetmek lazım. Mücadele güçleri çok yüksek ve çok hızlı atağa kalkıyorlar. Dün gece bu özelliklerini ortaya koyarak, maçı rahat bir şekilde kazandılar.

Not: Biz bu teknik direktörlere güvenmeye, Rijkaard gibi, Schuster gibi isimlere büyük paralar verip Türkiye'ye getirmeye devam edersek, ülke futbolumuzun bir yerlere gelmesi çok zor. Artık kendi değerlerimize sahip çıkmamızın zamanı geldi.

-Sergen Yalçın-
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

ilk mağlubiyette teknik direktörü asan zihniyet.

bravo Sergen. gittikçe nefret duyuyorum sana!
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

saldır beşiktaş

Her şeyi sen biliyorsun Sergen başımıza Hıncal Uluç kesildin anasını satayım.
Geçenlerde Mehmet Demirkol fena lafı  :itele  buna Semih Gökhan Ünal Fenerbahçenin forveti değil dedi.
Mehmet Demirkol daha iyisini söyle bana dedi kıvırmaya başladı hemen
Her zaman birilerine sallayarak gündemde kalmaya çalışıyor ama beceremiyor bu işi.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

KeePSaKe

Son sözüne katılmıyorum ama genel olarak doğru söylemiş ilk yarı 0-0 bitmiş kötü bir futbol gol yiyebilirsin ama hiç bir önlem almıyorsun Niye Ersnt-Necip yerine Delgado yu koyuyor hala neden bu oyuncuyu diretiyor anlamıyorum gördük işte sahada yine yoktu...Rakibi küçümsedi sanırım zaten başında anlamıştım Bobo ile Guti nin olmayışıyla bu maçın zor geçeceğini...

Umarım akıllanmıştır bir daha saçma terchiler yapmaz...
Since 1903

Ersin Develi

Kötü bir futbolmu? İlk yarım saatte 2-0 öne geçebilirdik ama olmadı,bi ara top yüzdeleri %70' e %30'du,baskıyı kurduk ama gol gelmedi,yediğimiz golden sonra panikledi takım,paniklemeseler belkide gol bulabilirdik ama olmadı,ibb maçında eleştirilecek tek bir nokta var o da delgado nun yeri,necip le başlasaydı daha iyi olurdu.bu tür rrakiplerde çdefansı sağlama almak lazım,kapanmaya gelip,kontra atak oynayan takımlara karşı arka sağlam olursa pozisyon bile bulamazlar.Quaresmanın başında her pozisyonda 2-3 kişi vardı.

K.D

Alıntı yapılan: L_James_23 - Ağustos 22, 2010, 17:34:26
ilk mağlubiyette teknik direktörü asan zihniyet.

bravo Sergen. gittikçe nefret duyuyorum sana!
varya işu sergen 1 maçlığına beşiktaşımı yönetsin ibb ye karşı yenilelim gene ne dicek bakalım ne biçim adam ya kıskanç!!!
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

beckyZWICKY

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Ağustos 22, 2010, 17:30:04

Not: Biz bu teknik direktörlere güvenmeye, Rijkaard gibi, Schuster gibi isimlere büyük paralar verip Türkiye'ye getirmeye devam edersek, ülke futbolumuzun bir yerlere gelmesi çok zor. Artık kendi değerlerimize sahip çıkmamızın zamanı geldi.

-Sergen Yalçın-

Seni beşiktaş teknk direktörü yapalım istiyorsun dimi sergen (:

Yada abdullahı filan?

(!)
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

CR7

şu anda çok doğru konuşuyor ama son satır deli ediyor beni.. onu söylemesi çok gereksiz. Hilbert konusuna da katılmam.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

[KralKartal]

Dogru noktalar var elbet, bunu bizde dedik forumda, sizlerde yazdiniz,

Bobo gibi adam ilk 18de yoksa, ilk 11i gorunce kim gol atacak demedik mi,

isimiz zor demedik mi?

Sergende bunu demis, ve elestirilerinin dozunu dahada arttirmis,

ligin basi oldugu icin bu agir elestiri YANLIS, Schusterden bu sene harikalar beklemek yanlis,

hocaya guveniyorum..Lacka hoca degil , medya maymunuda degil, isini yapiyor, onemlisi bu
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi