Ana Menü

Güntekin Onay "Taraftarı uyarıyorum"

Başlatan NoPasaran, Ağustos 22, 2010, 14:52:58

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

İSTANBUL BŞ. karşılaşması Schuster'in Süper Lig ile tanışma maçı oldu bir anlamda. Henüz ikinci haftada gelen bu radikal rotasyon, ligdeki rakipleri tanımamaktan kaynaklanan bir yanılgıydı. 2-0'ın avantajı ile gidilecek Helsinki deplasmanı İstanbul BŞ maçından daha zor değil. Ayrıca 8-10 yabancı ile de çıkılabilecek bir maç. Yani kontenjan sorunu da yok. Schuster henüz Türkiye'yi tanımıyor. Rakiplerin büyük çoğunluğu -kimse kusura bakmasın ama- futbol falan oynamıyor. 9 kişiyle savunma yapıp '1 tane tesadüf pozisyon bulur muyum?'un peşinde. Frank Rijkaard, Del Bosque ve Luis Aragones de aynı hataları yaptı.

İSTEKLİ ve tempolu başladığı maçta siyah-beyazlı takım, rakibin katı savunması karşısında ceza sahasına taşıdığı pozisyonları gole dönüştüremedi. Bunun nedeni Holosko ve Nihat'ın Bobo veya Nobre stilinde ceza alanı santrforu olmaması. Kanatlarda oynayan Quaresma ve Hilbert'in getirdiği toplar takım arkadaşlarıyla bir türlü buluşmadı. Açıkçası Beşiktaş bu 90 dakika boyunca Bobo'yu çok aradı.

DELGADO KÖTÜ..
İKİNCİ yarı biraz daha cesur oynayan İstanbul ekibi, 'Bu kadar önde oynayan bir takıma gol bulabilirim' düşüncesini ortaya koydu ve tipik bir kontra oyuncusu olan İskender'le öne geçti. Bu an, daha önce de yaşanabilirdi.

DELGADO, Beşiktaş'ta orta alanda oynadığı her maçta ortaya pahalı bir fatura çıkartıyor. Top rakipteyken hiç yok. Top ayağındayken de çok top kaybediyor. Oyuna ağırlığını koyamıyor ve pozisyonunu dolduramıyor. Belli yetenekleri olan, ancak kalibresi sınırlı bir oyuncu. Guti Hernandez'in alternatifi ise kesinlikle değil ve olamaz da..

SCHUSTER'İN oynatmak istediği total futbol stilindeki oyun, zayıf rakipler karşısında keyif verir. Ancak dünkü gibi daha diri ve ciddi rakipler karşısında Beşiktaş'ın işini güçleştirir. Çünkü orta alanda etkin pres yapacak oyuncu sayıları az. Ve hal böyle olunca savunma güvenliği de azalıyor.

TARAFTARA UYARI
ALMAN teknik adam bu denklemi çözemez ise Beşiktaş, bu ligde çok puan kaybeder ve hedeflerine ulaşamaz. Bu lig, kırıcı ve zor bir lig. Rakipler futbol oynamak için değil, Büyükler'in işini güçleştirmek için sahaya çıkıyor. İstanbul BŞ özellikle ikinci yarıdaki akıllı oyunuyla boş alanları iyi kullandı ve haklı bir galibiyet aldı. Rakip takımdan gelen erken tokat Bernd Schuster için önemli bir ders olur mu? Yoksa bildiğinden şaşmayan bir çizgide devam edecek mi? Bunu zaman gösterecek.

BİR cümle de Beşiktaş taraftarına. Ricardo Quaresma büyük bir oyuncu ve çok arzulu yürekli oynuyor. Ancak maçı kaybederken sadece Quaresma'ya tezahürat yapmak diğer futbolcuların moralini ciddi derecede olumsuz etkiler. Benden söylemesi..
Güntekin Onay/Vatan
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Ağustos 22, 2010, 14:52:58
Quaresma'ya tezahürat yapmak diğer futbolcuların moralini ciddi derecede olumsuz etkiler. Benden söylemesi..
Güntekin Onay/Vatan

Buraya sonuna kadar katılıyorum !

Tek Quaresma diye bağırmak niye ya ?
Bölünür senin için uykular!

NoPasaran

Açıkcası bende çok yadırgıyorum o işi..

Abartıyorlar
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Ağustos 22, 2010, 16:10:52
Açıkcası bende çok yadırgıyorum o işi..

Abartıyorlar

bence hakkını veriyorlar.
nasıl oynamayanı yuhalıyorlarsa ona da alkış gelmesi normal.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

keskinli

ekmeksiz sanatci istemiyorum
bos alanlarda sov yaparak,karin doymaz
daha etkili oynamak zorunda
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

KartaL_Gurkan

bencede Quaresma daha hazir degil...tamam güzel oynuyor ama sov da bir yere kadar...

+18 !

Kaç yıldır topu ayağına aldığında heyacanlanabileceğimiz bir topçu gelmiyor bize.

Bırakında göklere çıkaralım.

Kralkartal21

Sov oyuncusu olduğuna katılmıyorum. Adam k.çını yırttı dün. Yenilgiyi kabullenmeyen bi Quaresma bi de İbrahim Üzülmez vardı.
Quaresma kendi attığı topa koşacak kadar yırtındı dün. Hele bi pozisyonda soldan bindirirken ayağından 25 metre açmıştı topu ve o topa bir koşusu vardı ki... Rakip takım kalecisine topu oyuna geç sokuyor diye eliyle aklından zorun mu var der gibi hareket yapması.. Adam sovunu yapıyor ama savaşıyorda. Dün Allah aşkına hanginiz beğenmedi Quaresma'yı. Taraftar hakkı olanı verdi işte Quaresma'ya.

Bu taraftar yıllardır top oynamayan PascaL Nouma'ya bile maç esnasında tezahürat yapabiliyor sahada ruhuyla oynayan futbolcusuna mı yapmıycak !

Dün Beşiktaş'ın cocuğu diye bağırdığımız adam elin Portekizlisinin tırnağı olamadı.

Alkışlar QUARESMA ve İ.ÜZÜLMEZ ' e..
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

K.D

Alıntı yapılan: Kralkartal21 - Ağustos 22, 2010, 16:58:24
Sov oyuncusu olduğuna katılmıyorum. Adam k.çını yırttı dün. Yenilgiyi kabullenmeyen bi Quaresma bi de İbrahim Üzülmez vardı.
Quaresma kendi attığı topa koşacak kadar yırtındı dün. Hele bi pozisyonda soldan bindirirken ayağından 25 metre açmıştı topu ve o topa bir koşusu vardı ki... Rakip takım kalecisine topu oyuna geç sokuyor diye eliyle aklından zorun mu var der gibi hareket yapması.. Adam sovunu yapıyor ama savaşıyorda. Dün Allah aşkına hanginiz beğenmedi Quaresma'yı. Taraftar hakkı olanı verdi işte Quaresma'ya.

Bu taraftar yıllardır top oynamayan PascaL Nouma'ya bile maç esnasında tezahürat yapabiliyor sahada ruhuyla oynayan futbolcusuna mı yapmıycak !

Dün Beşiktaş'ın cocuğu diye bağırdığımız adam elin Portekizlisinin tırnağı olamadı.

ALKIŞLAR DELİ İBRAHİME VE Q 7 YE :D
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

BJK_Kübra

Alıntı yapılan: Kralkartal21 - Ağustos 22, 2010, 16:58:24

her kelimesine katılıyorum..
oynayanada oynamayana da bağırırsan ne anlamı olucak peki.. adam oynuyo bişeyler yapmaya çalışıyo diğerlerinde iş yok tezahüratıda alkışıda Quaresma hak etti aldıda ve bide Deli İbo'muz..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

M34

Benim anlamadigim ... sov'a yönelik oynuyor elestirleri ... zaten disiplini oynayabilse, bizde ne is var ki? Ferrari aliyorsun ucuza, Satici motorunda agriza var diyor, sonra aldikdan sonra motor problemli diye saticiya gidip sikayet etmek gibi birsey ...

risk alindi ... konsantre oynarsa, zaten bizde kalmaz, gider Manchester, Real Madid vs. ... böyle oynarsa, kalir ... kalmasini istiyorsak fazla iyi olmamasini istememiz gerekir bence .. ben memnumum su anki durumdan :-)

carsi52

Abi anlamıyorum şuanki performansını neden nasıl beğenmiyorsunuz Quaresmanın ?

Daha ne yapabilir ki ?
Bölünür senin için uykular!

erdibatmaz

quaresma takımdaki en iyi oyunculardan biri şu an.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

keskinli

Alıntı yapılan: carsi52 - Ağustos 22, 2010, 19:57:33
Abi anlamıyorum şuanki performansını neden nasıl beğenmiyorsunuz Quaresmanın ?

Daha ne yapabilir ki ?
orta sahada oynadigi oyundan bende memmunum
daha etkili olmasini bekliyorum.
etkiyi sadece orta sahada degil,en önemli yer olan gol bölgelerindede bekliyorum.aralara pas atmasini bekliyorum
1 metre karede 5 futbolcu calimlamak göze hos gelir ama takima bi sey getirmez
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

KartaL_Gurkan

Alıntı YapAbi anlamıyorum şuanki performansını neden nasıl beğenmiyorsunuz Quaresmanın ?

Daha ne yapabilir ki ?                       

kötü oynuyor demek ki zaten Kaan :)
cok iyi oynuyor yanliz fazla sov bence..benim düsüncem ama tabii ki de müthis futbolcu.