Ana Menü

Bernd Schuster "Bobo&Nobre uzun, daha aralara kaçan,hızlı biri lazım"

Başlatan CR7, Ağustos 16, 2010, 18:26:29

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Beşiktaş teknik direktörü Bernd Schuster, UEFA Avrupa Ligi Play-Off turu ilk maçında Helsinki ile karşılaşacakları maç öncesi basın toplantısı düzenledi.

Schuster basın toplantısında yaptığı açıklamada;

-BİZİM SİSTEMİMİZ ATAK FUTBOL OYNAMAYA YÖNELİK-

`Biz takım olarak devamlı atak oynamaya çalışan bir takımız. Oynayacağımız takımlar bizim defansta tek bir hatamızı yakalamaya çalışacaklar. Bizim defans anlamında sorunlu olduğumuz bir gerçek. Fakat bizim defans anlayışımız Bobo`dan başlayıp defansın göbeğinde oynayan oyuncuya kadar pres yapmak. Biz daha çok çalışıp defans anlamındaki hatalarımızı en aza indirmek istiyoruz.`

-UEFA KUPASI`NDA BAŞARI İSTİYORSAK GOLCÜ GEREKİYOR-

`Eğer UEFA Liginde biryerlere gitmek istiyorsak Bobo ve Nobre bize biraz kısa kalacak. Son Bucaspor maçına baktığımızda golcü aradığımıza hak veriyorum. Bir çok gol pozisyonu yakaladık fakat son vuruşlarda çok etkisiz kaldık. Zemin kötüydü evet ama bizde o pozisyonları gol yapmalıydık.`

-MAKİNE İŞLEYİŞİ GİBİ BİR TAKIM OLACAĞIZ-

`Takımım benim istediğim şeyleri yapıyor. Bu beni çok mutlu ediyor. İlerleyen haftalarda hatalarımızı daha net göreceğiz. Tabi ki bu hataları düzeltmemiz zaman alacak ama makine işleyişi gibi bir takım yaratmak istiyorum.`

-KONTENJAN SIKINTISI BENİ ÜZÜYOR-

İstanbul`da kalan üç oyuncumuz kaldı. Bu beni çok üzdü. Holosko, Hilbert ve İsmail Köybaşı`Nın kadroda yer almaması beni mutsuz etti. Mecburiyetten kadroya giremeyen bu oyuncular yarın ki karşılaşmada forma giyebilir ve bir kaç değişikliğe gidebilirim. Çünkü UEFA Kupası`nda yabancı kontenjanı bulunmuyor.

-HABER1903-
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

Schuster'in basın toplantısından Ajansspor tarafından derlenenler şu şekilde:
Helsinki ile ilgili birçok bilgi aldık. Aldığımız bilgilere göre; güçlü, çalışan bir rakiple oynayacağımızı söyleyebilirm. Takım oynamaya çalışan bir ekip. Yarın iyi bir skor almayı düşünüyoruz.

Takım olarak oynamaya çalışıyoruz. Defafansta etkisiz olduğumuzu söyleyemem. Takım olarak devamlı atak oynamaya çalışan, hücumu düşünen bir takım olsak da oyunun defans yönüne de var. Oynayacağımız birçok takım bir tek hatamızı bekleyecektir. Defans 4 kişinden oluşan bir olgu değil. ERn ileriden Bobo'dan başlayacak, Guti ve Ernst'le devam edecek, defans hattıyla sonlanacak.

FORVET TAKVİYESİ
Bir ay önce geldiğimde 'forvet oyuncusu lazım mı, değil mi?' diye görüş bildirmiştim. Birkaç kulvarda bir yerlere gelmek istiyorsak Bobo ve Nobre yetersiz olacak. Son Buca maçına baktığımız zaman böyle forvet konusunda spekülasyonlar yapılması doğal. 1-0 kazandık ama daha farklı bitebilirdi. Son vuruşlardaki aksaklığımız bunların çıkmasına neden oldu. Sahanın da bunda etkisi vardı ama son vuruşlarda etkisizdik.

-TAKIM İSTEDİĞİM ŞEYLERİ YAPIYOR
Takım istediğim şeyleri yapıyor bu da beni mutlu ediyor. Ligde haftalar geçtikçe olumlu ve olumsuz yönlerimizi daha iyi göreceğiz. Avrupa'da yabancı sınırlamaması olmaması sevindirici. Buca maçı öncesi 3 tane milli takımlarında oynamış oyuncuyu İstanbul'da bırakmak zorunda kaldım. Bunlar sevimsiz şeyler. Yarınki maçta hafta sonu oynamayan arrkadaşlarımız daha dinç olacaklar. Onlar daha hazır olduğu için yarınki maçta değişikliğe gidip değişik bir görüntü sergileyebiliriz.

TAYFUR HAVUTÇU KONUSU
Öncelikle kendisibib tebrik ederim. Yeni bir kız çocuğu oldu. Bana söylenen Beşiktaş'ta sezon içinde ne kadar çok çocuk varsa şampiyon olma şansı artar dendi. Nihat'la başladı Tayfun'la devam etti. Sezon başında kulübede fazla kişi bulunduramayacağımız bildirildi. Saha içinde oyunun akışı pozisyonlar birçok şey iyi süzülmüyor. O nedenle Tayfur'a en önemli görev, gözlemcilik için tribünde görev verdim. Yukarıdan izlenildiği zaman takım için daha önemli bilgiler elde edebiliyoruz. Tayfur'la devamlı kontak halindeyiz. O'nun oradan gözlemleyeceği şeylere çok ihtiyacımız var. Bu görevin benim için çok önemli olduğunu söylemek istiyorum.

CR7

UEFA Avrupa Ligi play-off ilk maçında yarın Helsinki ile karşılaşacak Beşiktaş'ta, teknik direktör Bernd Schuster, basın mensuplarının karşısına geçti.
Bir önceki turdaki rakipleri Plzen'den daha farklı karakterde bir takımla karşılaşacaklarını belirten Alman teknik adam, "Takımla ilgili birçok bilgi aldık. Güçlü ve çalışkan bir rakiple oynayacağız. Plzen'den farklı olarak takım oyunu oynayan bir ekip. Evimizde oynamanın avantajıyla iyi bir skor almayı düşünüyoruz" dedi.
Schuster, yarınki maçta sahaya değişik bir kadro sürebileceğini, "Elimde Holosko, Ekrem, İsmail gibi Buca maçında oynatamadığım dinç oyuncularım var. Helsinki maçında bu nedenle birkaç değişiklik olabilir" sözleriyle ima etti.

"DAHA İYİ OLACAĞIZ"
Haftalar ilerledikçe daha iyi olacaklarını savunan Schuster, takımının şu anki performansından memnuniyetini dile getirdi. Schuster, "Pozitif olarak söylemek istediğim şey; takımım istediklerimi yapmaya başladı, ancak haftalar geçtikçe rakiplerimiz eksiklerimizi bize daha iyi gösterecek. Ancak bir yerden sonra, zaman geçtikçe otomatiğe bağlayacağız ve herşey daha iyi olacak" diye konuştu.[/size]
Defansif yönde yapılan eleştirilere de değinen tecrübeli çalıştırıcı, "Devamlı atak oynamaya çalışan, hücumu düşünen bir takım olmak istiyoruz, ancak defansı da önemsiyoruz. O yüzden bu noktada hazır olduğumuzu düşünmüyorum. Çalışmamız gereken şeyler var. Ancak unutulmamalı ki; defans 4 kişiden ibaret değildir, Bobo'dan başlar" dedi.

FORVET TRANSFERİ
Takıma yapılacak forvet transferi konusunda gelen sorulara da cevap veren Bernd Schuster, Bucaspor maçı sonrası söylediklerini tekrarladı ve daha büyük hedefler için bir golcüye ihtiyacı olduğunu söyledi.[/size]
Schuster, "1 ay önce de söylemiştim; eğer UEFA Ligi'nde bi yerlere gitmek istiyorsak Bobo'yla Nobre yetersiz kalır. Son Buca maçına baktığımızda net gol pozisyonlarını harcadık. Son vuruşlarda aksaklığımız olduğu söylentilerine yol açtı. Tabi bunda sahanın da elverişsizliği vardı ancak, son vuruşlarda etkisiz olduğumuz açık" şeklinde konuştu.
Schuster'in gazetelerde Robinho, Adriano ve Ronaldinho'nun Beşiktaş'a geleceği yönünde haberler gördüğünü belirterek, "Heralde bunlardan biri gelir" demesi ise dikkatleri çekti.

"TAYFUR BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"
Schuster, Bucaspor maçında tribünde görevlendirdiği yardımcı antrenör Tayfur Havutçu konusunda hiçbir sorunun olmadığını ifade etti.[/size]
Federasyon kuralları gereği bütün yardımcıların kulübede oturamadığını açıklayan Schuster, "Ayrıca biz belki saha içinde en kötü noktadayız. Yukarıdan bilgili biri izlediğinde daha yararlı olabiliyor. O nedenle Tayfur'un o noktadan bize aktardıklarına çok ihtiyacımız var. Bu görevi de benim için çok önemlidir" diyerek sözlerine son verdi.

CR7

Ersin Develi

eRe

ole bısı demedı

SUNLARI SOYLEDI CANLI CANLI DINLEDIM

BOBO VE NOBRE BIR COK KULVARDA MUCADELE ETTIGIMIZ ICIN AZ(YETERSIZ).DAHA FAZLA FORVETE IHTIYACIMIZ VAR.

GAZETELERDE BOY BOY GORUYORUZ ROBINHO ,RONALDINHO, ADRİANO FOTOLARINI BIRISI GELIRSE NEDEN 11DE OYNAMASIN...(guldu)
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

CR7

sonuçta demiş :)

ayrıca her şakada bir gerçek payı vardır :) buna dikkat çekmek istemiş ntvspor.

CR7

Forvete alınacak oyuncunun direkt oynayacak bir oyuncu olmayacağı yönünde yapılan yoruma ise Bernhard Schuster, ''Bu forvete kimin geleceğine bağlı. Ronaldinho, Robinho ve Adriano ise onlar direkt başlar. Gazetelerde hepsinin farklı farklı fotoğraflarını görüyorum. 'Herhalde bunlardan biri gelir' diyorum'' ifadelerini kullandı.

bu da resmi siteden :)

eRe

RONALDİNHO ROBİNHO ADRİANO!

hangisiyle gazetede haberımız cıkıyor
HICBIRISI

ama kımı beklıyoruz
ROBINHO

RONALDINHO ADRIANO HENRY de dıyebılır dı ama demedı neden
cunku bırsey ıma ettı

EKSTRADAN BUGUN BESIKTASIN HISSE SENETLERI 500BINLE ACILIP 3MILYON700BINLE KAPANDI.BU DA BIR DUYUM VAR DEMEK!!HEMDE COK CIDDI!
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

CR7

ben de onu demek istiyorum işte :D

ima vardı bence de orada ;)

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Nobrenin gerçekten takımda yeri yok..

Volkan abi dediğin çok güzel olur ama o kadar uçmamak gerekir.
Al sola Robinhoyu gönder nobreyi al sercanı oturt yedeğe..

1 sene daha Bobo ile devam ederiz..
Bölünür senin için uykular!

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

keskinli

oldum olasi cok konusan hocalari sevmem
varsa bi eksigin cikarsin yönetiminle konusursun
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin