Ana Menü

Schuster Memnun olmadı

Başlatan NoPasaran, Ağustos 05, 2010, 23:45:27

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu rövanş maçında Plzen'i 3-0 mağlup ederek play-off turuna kalmayı başaran Beşiktaş'ta Alman teknik adam Bernd Schuster, her geçen gün daha iyi bir takım olma yolunda önemli mesafeler aldıklarını söyledi.

Plzen karşısında oynanan futboldan yüzde yüz mutlu olmadığını söyleyen Schuster, "Karşımızda işimizi zorlaştıran bir rakip vardı ve biz de biraz da olsa sert oynamak zorunda kaldık. Şansımız yaver gitti ve Quaresma'nın da sayesinde sarı kartlar kırmızıya döndü. Ancak bildiğiniz gibi teknik direktörler hiçbir zaman memnun olmaz. Plzen karşısında aldığımız galibiyete rağmen oyundan yüzde yüz memnun değilim. Çok daha iyisini yapabilirdik. Her şeye rağmen oyun kurgumuz yavaş yavaş oturmaya başlıyor ve her geçen gün daha bir takım olma yolunda ilerliyoruz." ifadelerini kullandı.

Takımda yaptığı teknik, taktik ve tercihler hakkında da konuşan Alman teknik adam, "Ben yeni bir teknik direktör olduğum için her şeyi denemek zorundayım. Taktik olsun, oyuncu olsun bazı değişiklikler yapmak zorundayım. Ta ki Süper Lig başlayana kadar. Mesala bugün Holosko'yu ilk 11'de görevlendirdim. Zapo'ya forma verdim. Sivok'un talihsiz bir sakatlığı vardı onun yerine İbrahim Toraman'ı kullandım. Toraman sakatlanınca Ferrari'yi oynatmak zorunda kaldım. Her oyuncuma şans vermek, neler yapabileceklerini görmek isterim." dedi.

Holosko hakkında da açıklamalarda bulunan Schuster, "Holosko'nun Dünya Kupası'ndan sonra böyle bir maça ihtiyacı vardı. Bugün ne olursa olsun onu sahadan almayacaktım. O da bunu biliyordu. En azından bugün elinden geleni yaptı ve müthiş bir gol attı. Bundan sonra da ondan çok daha fazla şeyler bekliyorum. Kişisel olarak konuşmayı pek sevmiyorum, o yüzden benim için takım önemli. Takımımın bazı eksiklikleri var. Başarmamız gereken en önemli olgu, takım olarak oyundan kopmamak ve ne olursa olsun yardımlaşmayı üst seviyeye çıkartmak. İyi bir takımım var bu da takım özellikle taraftar ile bütünleşince çok daha etkili bir hale geliyor. Bugün futbolcularıma da bunu söyledim. Tribünlerde müthiş bir taraftar topluluğu var, çıkın onların size verdiği o elektiriği en güzel şekilde sahaya yansıtın dedim. Onlar da ellerinden geleni yaptı" şeklinde konuştu
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

memmun olunacak gibide degildi
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

Dobra aciklamalar yapmis, sevdim bu adami, dogru konusuyor, bazilari 3-0 skor onemli bu tur maclarda futbol onemli degil der,

hocamiz futbolu begenmedigini soyluyor, daha ne denilebilir ki.

Holosko kalirsa sevinirim, Hilbert gidebilir
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi