Ana Menü

Adam 10 numara

Başlatan Simurg, Ağustos 02, 2010, 09:32:09

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Beşiktaş'ın 2 kaptanı İ.Üzülmez ve İ.Toraman Guti'nin idman formunu değerlendirdi

"Bireysel çalışmaları bitti, son idmanda beraberdik..
Hiç 'Yıldızım' modunda değildi.. Ama sahadaki oyun
tarzı, kumaşını gösterdi. Bizim maestromuz olacaktır."

BEŞİKTAŞ'IN 'deli' lakaplı kaptanı İbrahim Üzülmez, siyah-beyazlıların görkemli transferi Guti'yi VATAN'a değerlendirdi. Amacımız basitti.. Tek isteğimiz İspanyol oyuncunun tavrı, isteği ve görüntüsünü öğrenmekti. Bunun için özü-sözübir, kimseden çekinmeyen kaptan Üzülmez'i aradık. İşte 36 yaşındaki oyuncunun Guti yorumu:

"GUTI'NİN Avrupa'daki kariyeri için söylenecek söz bulamıyorum. Bütün dünyanın bildiğini ben mi terse çevireceğim? Kariyerinde öyle şeyler varki hiç kimse kötü bir şey söyleyemez. Birkaç gündür takımdan ayrı idman yapıyor.

SON antrenmanda ise takımla birlikte çalışmalara katıldı ve gösterdiği performans ile istek hiç de öyle 'ben yıldızım kardeşim, bu takımda ayrıcalığım var' gibi değildi.
ADAM 10 numara topçu. Sahadaki oyun anlayışı kumaşının ne kadar kaliteli olduğunu gösterdi. Guti ve Quaresma Beşiktaş'a transfer edilmiş kariyerlerinde en yüksek noktada olan futbolcular. Bana göre her 2 mevkiye de nokta atışı yapıldı bu transferlerle. Özellikle Guti'nin takımı bir maestro gibi yöneteceğini düşünüyorum. Bunu son idman maçında gördüm.

ZAMANA İHTİYACI VAR

HİSLERİM beni hiçbir zaman yanıltmaz ama yine de Guti'nin biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Takıma uyum sağlaması ve sahada onunla beraber görev yapacak her bir futbolcunun oyun karakterlerini ve o pozisyonda ne yapacağını ezberlemesi gerekiyor. Bunu başarabilmesi için biraz zamana ihtiyacı var. Onun için en iyi ilaç biraz zaman ve takımla yapacağı idmanlar olacak. Kısa zaman içinde Beşiktaş'ı ateşleyecek ve takımı göbekten kontrol edebilecek yeteneğe sahip.

İ.Toraman: Takımı hemen SAHİPLENDİ

GUTİ'Yİ 2. kaptan İbrahim Toraman'dan da dinleyelim: "Türkiye'ye gelmiş geçmiş en büyük transfer. 15 yıl boyunca Real Madrid'de forma giydikten sonra aramıza katıldı. İspanyol oyuncunun müthiş bir futbol zekası var. Sosyal olarak da öyle takımdan takıma atlayacak bir futbolcu değil bence. Bana göre futbol hayatını siyah-beyazlı forma altında tamamlayacaktır.
TÜM takımı en kısa zamanda tanıyacağına kesinlikle eminim ve bu Beşiktaş'a başarıyı getirecek. Müthiş bir futbol zekasına sahip, bunu ilk idmanla beraber bizlere gösterdi. Ayrıca takımı bu kadar kısa sürede sahiplenmiş olması ve futbolcu arkadaşlarıyla diyaloğa girmesi kişiliğini gösteriyor."

Erdal Cömert-Vatan

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

+18 !

CR7

İmza törenini izleyememiştim.

dün gece izledim.

hayran kaldım adama.cidden futbol oynamaya gelmiş adam.

bu sene şampiyon olacağız seneye de şampiyonlar liginde sizle beraber olacağız sözleri her şeyi açıklıyor

Guti Hernandez seviyorum oğlum seni. ve niyeyse Guinti'ye benzetiyorum :)

çok faydalı olacak çok
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)