Ana Menü

Bobo Krizi - Habersiz Ameliyat olmuş

Başlatan NoPasaran, Temmuz 01, 2010, 13:41:51

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Bobo'nun kimseye haber vermeden kasıklarından ameliyat oldu ve sahalardan 1 ay uzak kaldı.

Her şey, teknik direktör Bernd Schuster'in çalışmalarda isteksiz ve temposuz görünen Bobo'dan şüphelenmesiyle ortaya çıktı.

İdmanlarda bekleneni veremeyen ve zorlanan Brezilyalı oyuncuyla antrenman sonrası özel olarak görüşen Schuster, "Ben ameliyat oldum hocam" cevabı karşısında şoka uğradı.

Gerçek ortaya çıktı

Sezon bitiminin ardından tatil için gittiği ülkesinde kasıklarındaki yağ bezelerini aldırıp bu sorundan kurtulmak için bıçak altına yatan Bobo, herkesten gizlediği gerçeği açıklamak zorunda kaldı.

Schuster'in durumu hemen bildirdiği Futbol Şube Sorumlusu Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu da bu haberle sarsıldı.

Kulüp doktorları tarafından hemen kontrole alınan Bobo'nun yaklaşık bir ay sahalardan uzak kalacağı ortaya çıktı. Sambacı, Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda Faroe Adaları'ndan Vikingur ile yapacağı maçlarda forma giyemeyecek.

Teknik Direktör Schuster ise Bobo'nun bu durumu karşısında yönetimden bir golcünün transfer edilmesini istedi. Siyah beyazlılar da forvet arayışlarına başladı.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

+18 !

Büyütecek bir şey yok diye düşünüyorum sakatlığı varmış ki ameliyat olmuş..

Banucan

bir forvet şarttı bu takıma bobo nun yaptığı hiç etik değil haber vermeliydi kulübe
ama herşeyde bi hayır vardır belkide bu sayede kesin olarak çok iyi bir forvet alınır
FEDA

KeePSaKe

Haber vermesi daha iyi olurdu ama yani zaten haber verseydi de birşey diyemezlerdi...
Since 1903

NoPasaran

Sergen nasıl büyütecek bişey yok yahu. Habersiz ameliyat mı olunur..

Klubumuz açıklama yapar sanırım konuyla ilgili ancak eğer gerçeklik payı varsa, Bobonun işi zor.. Hocanın hoşnut olacağını sanmıyorum bu durumdan..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

pAscAliAnUmut

Resmi site:

Mete Düren'den Bobo Açıklaması

Kulübümüz'ün Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, Radyo Spor'a konuk oldu ve Bobo'nun ameliyatı ile açıklamalarda bulundu. 
Bobo'nun tatili sırasında ülkesinde kimseye haber vermeden ameliyat olduğu yönünde basında çıkan haberlerle ilgili konuşan Prof. Dr. Mete Düren, bunun bir sakatlık olmadığının altını çizdi ve durumdan haberlerinin bulunduğunu belirtti.

Prof. Dr. Mete Düren, şunları söyledi:

"Buradaki mesele şu; bu bir varikosel ameliyattır. Testis dediğimiz erkek üreme organlarından biri olan ve onun üzerindeki bir varis oluşumu ile ilgili bir ameliyattır. Bunun bir sporcu sakatlığı ile ilgisi yoktur. Varikosel nedeniyle ameliyat olması gerekliliği aşağı yukarı Nisan-Mayıs aylarında ortaya çıktı. Bu bilgimiz dahilinde olan bir şey. Tabii bu ameliyat acil olmadığı için sezon sonuna ertelenmesi söz konusu oldu. Sezon sonunda da bizim önerimiz, İstanbul'da olması şeklindeydi. Fakat Brezilya'ya tatile gidecek olması nedeniyle nekahat dönemini de orada geçirmek istediği için Bobo, Brezilya'da ameliyat olmak istedi. Doktoru ile görüşüldü ve bu kabul edildi. Burada mesele sadece şu oldu, Brezilya'daki hastane randevu sistemi nedeniyle bizim beklentimizden biraz gecikmiş bir ameliyat oldu. Dolayısıyla perşembe günü futbolcular Ümraniye'de toplandıklarında Bobo'nun getirmiş olduğu rapora istinaden yaklaşık 3 gün daha gecikmiş olduğu ortaya çıktı. Yani perşembe değil de pazartesi günü antrenmanlara başlayabileceği şekilde elinde bir rapor vardı. Bizi birazcık şaşırtan sadece bu oldu. Ama yapacak bir şey yok. Haberin içeriği saptırılmış. Bu konudan hocanın da haberi var; yani Bobo'nun ameliyatlı olarak geldiğinden... O yüzden zaten Bobo, perşembe, cuma, cumartesi takımdan ayrı çalıştı. Bütün sağlık ekibinin haberi var, Schuster'in haberi var. Takımdan ayrı çalışan bir oyuncunun niye takımdan ayrı çalıştığını hoca sormayacak mı yani? Buradan kalkıp da Avusturya'ya kadar gidilip de orada 'Senin durumunu beğenmiyorum. Ne oldu sana?... 'Hocam ameliyat oldum'; böyle bir senaryoya okurken inandınız mı Allah aşkına? Olamaz tabii ki. Bu tamamen hayal ürünü. Senaryo şeklinde haber yazılırsa herkes her şeye şaşırabilir. Burada amaç zaten haber vermek değil, insan şaşırtmak haline geldi."

Prof. Dr. Mete Düren, bunun ciddi şekilde Bobo'nun performansını etkileyecek bir durum olmadığını, 15 günlük dinlenme dönemini bitirdiğini ve pazartesi gününden itibaren takımla çalışmalara başladığını vurguladı.

Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

+18 !

Hemen basının gazına geleceğimizi bildiğim için büyütecek bir şey yok dedim keza haklı çıktım.

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Ersin Develi

En çokta bu hoşuma gidiyor.Kulüp hemen resmi açıklama yapıyor