Ana Menü

Boğanın intikamı...

Başlatan NoPasaran, Mayıs 22, 2010, 17:07:41

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Kılıcıyla boğayı öldürmeye çalışan matador dengesini kaybedince...    İspanya'nın başkenti Madrid'deki Las Ventas arenasında bugün yapılan boğa güreşlerinde, boğazından girip ağzından çıkan bir boynuz darbesi alan matador Julio Aparicio, ağır yaralandı.

Madrid'in ünlü San Isidro Bayramı çerçevesinde yapılan boğa güreşlerinde bu akşam ilk olarak arenaya çıkan matador Julio Aparacio, kılıcıyla boğayı öldüreceği sırada dengesini kaybedip düşünce çok ağır bir boynuz darbesi aldı.

Boğanın boynuzu boğazından girip ağzından çıkan İspanyol matador, hemen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İlk müdahaleyi yapan doktor Maximo Garcia Pardos, İspanyol matadorun boğaz, damak, dil bölgesinde ciddi hasar bulunduğunu ve çenesinin kırıldığını, durumunun "çok ağır" olduğunu kaydetti.

BOĞANIN İNTİKAMI ACI OLDU

516923_detay.20100522121938.jpg

1.20100522121439.jpg

1.2.20100522121439.jpg

1.2.3.20100522121439.jpg

1.2.3.4.20100522121439.jpg

1.2.3.4.5.20100522121439.jpg

6.20100522121520.jpg

6.7.20100522121520.jpg
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

husoeagle

sen onun canını yakarsan oda sana acımaz

keskinli

kendi sucu ama insan yinede üzülüyor böyle görüntülere
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

+18 !

Öldürmek neymiş görmüş..

KeePSaKe

Hiç acımıyorum şu matadorlara şerefsizler hayvanlara eziyet çektiriyorlar resmen...
Since 1903

beckyZWICKY

bu spor-u vahşeti niye yasaklamıyorlar hala? Her seferinde, ya boğanın yada matadorun ölmesiyle sona eren spor, spor değildir yahu

başliim, böyle geleneğe göreneğe adete ata sporunuza falanınıza filanınıza

1. resmi gördüm içim gitti, yazık yahu. Matador yaşarsa, iyi anlamış olucak boğaya her kılıç sapladığında boğanın ne çektiğini anlayacaktır o boynuzun boğazına girmesiyle.
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

NoPasaran

Alıntı yapılan: beckyZWICKY - Mayıs 23, 2010, 00:23:31
bu spor-u vahşeti niye yasaklamıyorlar hala? Her seferinde, ya boğanın yada matadorun ölmesiyle sona eren spor, spor değildir yahu

Gelenek bu..

Kurallar varsa saygı duymalısınız..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

KeePSaKe

:D

Orda keyiflerine göre hayvanı öldürsünler ben orda gelenek diye saygı mı gösteriyim buna ?
Since 1903

NoPasaran

Alıntı yapılan: KeePSaKe - Mayıs 23, 2010, 01:10:26
:D

Orda keyiflerine göre hayvanı öldürsünler ben orda gelenek diye saygı mı gösteriyim buna ?

Gelenek kültür?

Kurban kesenlere onlar karşı çıkarsa ne diyeceksiniz ?

İnançlar, kültürler, gelenekler bunlara ya toptan saygı göstereckesiniz yada toptan karşı olacaksınız
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

KeePSaKe

Bu konu dine kayıcaktı tahmin ediyordum ama aralarında bence fark var kurban kesilmesinin neden olduğunu biliyoruz ama boğa güreşi adamların kendi yaptıkları eğlence amaçlı saçma bir festival kurban kesmekle boğa güreşi arasında fark var...
Since 1903

NoPasaran

Alıntı yapılan: KeePSaKe - Mayıs 23, 2010, 01:27:15
Bu konu dine kayıcaktı tahmin ediyordum ama aralarında bence fark var kurban kesilmesinin neden olduğunu biliyoruz ama boğa güreşi adamların kendi yaptıkları eğlence amaçlı saçma bir festival kurban kesmekle boğa güreşi arasında fark var...

Dinle alakası yok durumun..

Biz böle inanıyorsak , bırakalımda adamların gelenekleri böyle olsun..

Yazılardaki üslubunuzdan insan ister istemez rahat oluyor. Çok acı bir durum söz konusu ama acımıyorum diyorsunuz..

İnsan yahu birisi

Diğeride hayvan

2+2 kadar net.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

KeePSaKe

İnsan diyorsun hayvan kadar aklı yok bunların ya hayvana orda acı çektirerek öldürüyorlar bu yaptıkları insanlık dışı birde bunlara insan diyorsunuz...
Evet acımıyorum kaşınmasaymış hayvan kadar akılları yok işte saçma sapan festivalden başka birşey değil...
Since 1903

NoPasaran

E bu hayvan nasıl ölecek ki ?

Acı çekmeden ölen kaç hayvan sanki..

Hepsi kesilip gidiyor canlı canlı..Vur bıçağı ölsün..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

KeePSaKe

Ya iyide şimdi diğerleri öyle yapıyorsa bunlarında öyle yapması gerekmez dimi ? Yaptıkları doğru değil işkence resmen...
Hem bu boğa güreşlerinde hayvan öylede ölmüyorki daha kötü...Nasıl desem artık mızrak mı bişey fırlatıyorlar sırtlarına hayvanı orda can çekişiyor orda insan dediğiniz matadorlar (ben insan demiyorum bile onlara)dalga geçer gibi devam ediyorlar...
Bu tek Boğa güreşi içinde değil kurban bayramındada gördüm bunu kendi gözümle... Kurbanı kesen adam almış kör bıçağı zaten kendi acemi her halinden belli...Adam kurban mı kesiyor işkence mi yapıyor belli değil artık sevaba mı giriyor günaha mı orasını Allah bilir...Onların yaptıklarıda doğru değil
Bunların yaptıkları hiç doğru değil keyiflerine göre hayvanı öldürüyor sonrada buna kültür gelenek diyip saygı mı gösteriyim ben şimdi ?
Since 1903