Ana Menü

Çin'de köpek yemek artık yasak!

Başlatan KeePSaKe, Nisan 09, 2010, 04:15:38

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KeePSaKe

Güney Çin'de tüketilen köpek ve kedi eti artık yasaklanıyor.
Çin'de yeni hazırlanan kanun taslağına göre köpek ve kedi yemek yasaklanıyor. Çinliler köpek yer mi, yok kedi yer mi soruları da tarih oluyor.
Çin'in güney bölgesinde, kedi ve köpek tüketiliyor, Shanghay'da köpek eti satılan yer görmüştüm. Shanghay'ın istiklal caddesi olarak kabul edilen yerin ara sokaklarında da kedi çorbası yapan bir dükkana rastlamıştım artık hepsi tarih oluyor. Çin'in güneyinde bulunan Guangdong bölgesinde ayda 10 bin adet kedi tüketiliyor. Çin'de en fazla çalınan eşyalar arasında bisiklet ve kedi geliyor, bir kedinin kedi avcılarına satış fiyatı 10 RMB (2 TL).
Çin'in çeşitli bölgelerinden çalınan kediler, trenlerle günlerce yol giderek Guangdong bölgesine ulaşıyor. Bazı bölgelerde bekletilen kediler bazen hayvan hakları savunucularının baskınlarıyla serbest kalıyor.
Kedi, köpek yemenin insanlık dışı olduğu düşünülerek hazırlanan kanunda, yasağı birinci sefer delenlere 5000 RMB (732 $) , ikinci sefer delmeye kalkanları ise hapis cezası bekliyor.
Köpek yemek kültürü Koreliler de bulunuyor, ama bu konudan Korelilere bahsettiğinizde sinirleniyorlar. Yaşlı Korelilerin en sevdiği et arasında köpek eti bulunuyor. İşinize yaramaz ama bilgi olsun Koreliler eti makasla kesiyor
Since 1903

BJK_Kübra

Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

Simurg

köpektemi yiyolarmışlar yedi duydum ve tiskindim

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

KeePSaKe

Alıntı yapılan: Simurg - Nisan 09, 2010, 19:58:38
köpektemi yiyolarmışlar yedi duydum ve tiskindim

Video su var paylaşiyim istersen...
Since 1903

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

KeePSaKe

Since 1903

keskinli

bencede paylasma
cok gaddarca canli canli hazirliyorlar,et iyi olsun diye inanilmaz iskence yapiyor adiler
yasaklanmasi isabet olur
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

KeePSaKe

Alıntı yapılan: keskinli - Nisan 11, 2010, 21:33:08
bencede paylasma
cok gaddarca canli canli hazirliyorlar,et iyi olsun diye inanilmaz iskence yapiyor adiler
yasaklanmasi isabet olur
Evet izleyince şok geçirdim insan değil bunlar...
Since 1903

carsi52

Bölünür senin için uykular!

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi