Ana Menü

Ali Tandoğan: Zapo Ferrari'den daha iyi

Başlatan carsi52, Mart 04, 2010, 18:36:20

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsi52

Ali Tandoğan'dan tartışılacak sözler

Beşiktaş'taki macerası geçen sezonun devre arasında Mustafa Denizli'nin gelmesiyle ayrılığa dönüşen ve şu anda Bursaspor için ter döken Ali Tandoğan siyah beyazlı ekipte geçen günleriyle ilgili konuştu. Tandoğan, Hbaerturk'e verdiği röportajda şunları söyledi:

BİR KİŞİ ARADI MI ACABA?'

Beşiktaş geçen sezon şampiyon oldu ama sonuçta bu takımın iskeletini bana göre Ertuğrul Hoca kurdu. Ertuğrul Hoca'yı şampiyonluktan sonra tebrik için aradılar mı bilmiyorum ama şampiyonlukta onun payı kanıksanamaz.

Kadroyu o kurdu. Bana göre şampiyonluk mirası onun. Sonradan takviye yapıldı. Tabii ki bu şampiyonluğu sadece Ertuğrul Hoca'ya bağlamak doğru olmaz. Mustafa Denizli'nin de payı büyük. Ertuğrul Sağlam Beşiktaş'ta kalsaydı ben yine başarılı olur muydum onu bilemem. Ama bir gerçek var; Bursaspor'da başarılıyım. Burada iyi bir grafik sergilediğimi düşünüyorum.

'50'SİNDE BİLE OYNAMALI'

İbrahim Üzülmez'i takdir ediyorum. Futbolunu olgunlaştırdı. Önceki tanıdığım İbrahim'den daha bilinçli. Açıkçası onu imrenerek seyrediyorum. Bizim de önümüzü açtı. 36 yaşında bunu yapıyorsa bizim de daha uzun futbol oynamamıza vesile oluyor. Bütün gençler onu örnek almalı. Bence 50'sinde bile oynayacak hırs ve azmi var.

'NİHAT GEÇMİŞİNİ ARIYOR'

Nihat'ın yaşadığı sıkıntıları anlıyorum. Birçok şeyi yapmak istiyor yapamıyor. Geçmişini düşünüyor. "Ben bunları yapmıştım niye yapamıyorum" diyor. Nihat'ın rahat olduğunda eski performansını yakalayacağına inanıyorum. Aldığı paradan dolayı herkes ondan çok büyük çıkış bekliyor. Üzerinde büyük bir baskı var. Onu biraz serbest bırakmalı.

'YANLIŞ BİLGİ VERDİLER'

Beşiktaş'tan ayrılma olayıma gelince; Mustafa Hoca çalışmak istemediğini söyledi.

Başkana bu şartlarda oynamak istemediğini söyledim. Başkanımız "Gidebilirsin" dedi. Yüklü alacağıma karşılık "Bonservisimi verin" dedim. Bursa'nın kampına katıldım bana "Şu kadar alacağından vazgeçti" diye belge gönderdiler. Dava açmadım. Yöneticiler sağda solda "Yusuf'a karşılık Ali'yi bıraktık" dediler. Yanlış bilgiler. Kesinlikle takasta kullanılmadım. Yine de Beşiktaş'tan Allah razı olsun.

'SIVOK-TORAMAN DAHA İYİ'

Beşiktaş'ı fazla izlemiyorum. En son Kayseri maçını seyrettim. 40 metre uzun top atıldı. Ferrari adamını kaçırdı. Tabii ki hatalar olacak. Ben de yapabilirdim. Ben Ferrari ile Zapatocny arasında çok fark görmüyorum.

Hatta Zapo gol de atıyor. Ferrari defans olarak biraz daha sağlam. Belki sistem oyuncusu ama çok üst düzey bir şey görmedim. Bana göre Sivok, Ferrari'den daha iyi oyuncu. "Ferrari oynayacak" diye Toraman'ı ön liberoda oynatmanın anlamı yok. İbrahim'in yeri stoperdir. Sivok ile beraber çok iyi oynarlar.

'MİLLİ TAKIM İŞİNİ HÂLÂ ANLAYAMADIM'

Her oyuncu milli takımda oynamak ister. "Gençleştirme yeni bir jenerasyon" deniliyor ama herkes yine çağrıldı, hep aynı adamlar. Çağrılmayan bir İbrahim Üzülmez var. Milli Takım'ın nasıl bir oluşum olduğunu hâlâ anlayamadım.

Futbolcunun performansına mı yoksa eskiye göre bir değerlendirme mi? Gönül isterdi ki Bursaspor'dan çok fazla adam çağrılsın. Çünkü şu an en iyi takımlardan biriyiz. Açıkçası çağrılmayı ben de bekliyordum. İsmimiz bile geçmiyor. Sakat oyuncular bile çağrılıyor.

'F.BAHÇE KOPMADI'

Kamuoyunda Fenerbahçe'nin şampiyonluktan koptuğu yolunda bir izlenim var ama ben katılmıyorum. Sezon sonuna kadar kopma olmayacak gibi. "İnanılmaz bir lig olur" diye düşünüyorum. Türkiye de her şey haftalık yaşanıyor. Bizim ülkemiz kimleri gönderdi, kimleri getirdi. Ne kadar kaliteli hoca ve oyuncular değişti.

İSKELET KORUNMALI'

Volkan, Ozan ve Sercan gibi oyuncuların büyük takımlara gitmek istemesinin nedeni göz önünde olmak. Olayın maddi boyutu da var. Eğer ben seneye bu takımda kalacaksam, bazı oyuncular kalmalı. Sercan gidebilir ama Volkan, Ozan aynı anda gitmemeli. Yoksa Sivas'ın düştüğü konuma düşeriz. Çünkü iddia olmayacak. Eğer bu oyuncular kalmazsa benim de kalmam zor olur.

'HAYAL KURMAK GÜZEL'

Bursaspor'un durumuna gelirsek... Şampiyonluk hayali kurmak güzel. Bunu engelleyemezseniz. Fikstüre bakıyorsunuz, duruma bakıyorsunuz herkes hayal kurabilir. Ama bu ağırlığı kaldırmak zor.

Büyük takımların tecrübe avantajı var. Bursaspor'da şampiyonluk yaşamayı tabii ki gönülden istiyoruz. Büyük hedefler koyup olamamak ve üzmek de var. Bizim ilk hedefimiz ilk 5 olmalı. Sonra tabii ki yukarılara tırmanmak.

Bursa şehri başarılara aç. Bir galibiyette bile seyirci coşuyor. Bizim seyircimiz berabere dahi kalsa üzülüyor artık. Çünkü galibiyetlere alıştırdık. Oynadığım her kulüpte Avrupa kupalarına katıldım. Burada da olursa rekor kıracağım.
Bölünür senin için uykular!

RCA

zaponun hatalarına gecen sene gördük yeterince ali bize zapoyu anlatma .. ferari 3 gömlek daha üstün zapodan.
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

[KralKartal]

Basligi okursak farkli, ama icerigi okursak Ali farkli birseyler anlatmis..
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

KeePSaKe

Başlıkları yanlış yazmışlar ama Ferrari bu defansı adam etti çok memnunum kendisinden Zapo ile Ferrari yi kıyaslamış ama dağlar kadar fark var aralarında...
Since 1903

+18 !

Zapo'nun gol atması onu Ferrari'den iyi yapmaz..

Zapo gol atıyor Ferrari gollük pozisyonları engelliyor.. Defans oyuncusunun görevi golleri engellemektir,eğer gol atarsa ekstra olur..

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.