Ana Menü

M.Denizli:''Güiza tam benlik''

Başlatan carsi52, Mart 02, 2010, 19:17:59

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsi52

"Güiza tam benlik"

Daha önce Güiza için ağladığı öne sürülen Mustafa Denizli; "Daum'un oyun sistemi İspanyol golcüye uygun değil... Beşiktaş'ta oynasaydı çok daha farklı bir grafik çizerdi" dedi.. İşte bombalar..

Beşiktaş'ın hocası Mustafa Denizli'den Bugün'de, Ajansspor yazarı Ali Karaboğa'ya bomba açıklamalarda bulundu;
"Daum'un oyun sistemi İspanyol golcüye uygun değil... Beşiktaş'ta oynasaydı çok daha farklı bir grafik çizerdi. Güiza çok hassas bir yapıya sahip... Eğer iyi motive edilir saha içinde desteklenirse istenilen verimi de verir..."

İşte tecrübeli çalıştırıcının yapmış olduğu açıklamalar:

Ali KARABOĞA: Kayseri galibiyetiyle zirve yarışından kopmadınız. Ancak son üç maça baktığınız da sahada çok farklı bir Beşiktaş vardı. Bunun nedeni sizce neydi?
Mustafa Denizli: Rahatsızlığım döneminde oynanan Gençlerbirliği maçında oyuncularım tam anlamıyla başarılı bir performans sergileyerek aldıkları galibiyeti bana  ettiler. Bu moralle gittiğimiz Gaziantep'te aldığımız yengi beni şoka soktu. Takımımı tanıyamadım. Ancak Galatasaray maçında ortaya koyduğumuz futboldan memnundum. Bu da beni diriltti. Hafta içinde Kayseri maçının ne kadar önemli olacağını iyi biliyorduk. Şampiyonluk için bu zor deplasmandan mutlaka 3 puanla dönmemiz gerekiyordu. Bunu da başardık. Hayata yeniden döndüm bu galibiyetle... Önümüzde çok önemli maçlar var. Ligin 31. haftasında şampiyonluktaki ekipler yalnız kalacaktır. Bugün den kimin şampiyon olacağını söylemek yanlış olur. Tabii ki gönlüm Beşiktaş'ın ipi göğüslemesi... Bunu da başaracak güçteyiz...

[kufur otomatik editlenmistir-uyarildiniz]: Geçen günlerde basında Sizin Bursa maçında kulübede gözyaşlarına hakim olamayan Güiza'yı ekranlarda gördüğünüz de duygulandığınızı ve sizin de ağladığınız yönünde haberler çıktı. Bu konuda ki görüşlerinizi almak isterim. Gerçekten Güiza için ağladınız mı?
M.D: Ağlama konusu abartılmış... Evet; Güiza'nın o durumuna üzüldüğüm doğrudur. Ancak beni tanıyanlar böyle bir durumda olmayacağımı da bilirler. Güiza, Türkiye'ye geldiğinden beri bir baskı altında. Bu da onun gol atmamasından doğuyor. aynı sorunu şu an biz de Nihat yaşıyor. Böyle oyuncular hassatır. Üstündeki baskılar karşısında daha da hırslanırlar ama hata yapma oranı da artar. Daum'un sisteminde Güiza başarılı olması zor. Beşiktaş'ta oynasaydı çok daha başarılı olurdu. Benim futbol anlayışıma uygun yapıda bir oyuncu. değerlendirmek önemli... Her teknik adamın sistemi farklıdır. Ancak yıldız oyuncuları değerlendirirken de bireysel yeteneklerini de kullanmak gerekir.

[kufur otomatik editlenmistir-uyarildiniz]: Yıl sonunda ayrılacağınız doğru mu? Bu kararınız Beşiktaş'ın şampiyonluğu ile de değişemez mi?
M.D: Benim prensiplerim bellidir. Tek yıllık sözleşme yaparım ve sezon sonu değerlendirmemi yaparak yönetimle masaya otururum. Şu an tek düşüncem takımımın başarılı olması için ne yapmam gerektiği. Başka bir düşünceyi kafamda taşımam yanlış olur. Hiçbir zaman görevden kaçmadım işimi de yarım bırakmadım. Ne yönetim ile ne de başka birileriyle bir sorunum yok. Bunları bugün konuşmak çok yanlış olur. Yeri ve zamanı geldiğinde tabii ki bazı kararlarım var bunları da sizlerle paylaşırım. ama şu an değil...

[kufur otomatik editlenmistir-uyarildiniz]: Sağlık durumunuzun şu an sizi etkilediği konusunda bazı yorumcular fikir birliği içinde. Sizce gerçekten rahatsızlığınız teknik adam yapmanızı engelliyor mu?
M.D: Bunlara sadece gülüyorum. İnanı birçoğuna sorsanız hastalığımın ne olduğunu bile bilmez. Meydanı boş bulduklarında köşelerini doldurmak için bir şeyler yazıyorlar. Bu yıllardır böyle olmuş ve böyle de sürecek. Ne kadar sağlıklı olduğum veya olmadığım ortada. Kimseye kulak asmıyorum. Tek üzüldüğüm taraftarımızın bunlardan etkileyecek olmasıdır. Ailem de arkadaşlarım da benim yanımda. Mesleğimi öyle çok seviyorum ki hastaneden çıktığım gün G.Birliği maçında sahada olmak istedim. Artık gerisini siz düşünün...

[kufur otomatik editlenmistir-uyarildiniz]: Beşiktaş'tan sonra Fenerbahçe ve Galatasaray'da Avrupa'ya veda etti. Rakipleriniz bir açıdan lige geri döndü. Sizin planlarınızı bozdu mu?
M.D: Hiçbir zaman rakiplerimizin durumuna veya kayıplarına göre bir hesap yapmadım. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Türk futbolu adına Avrupa'da devam etmesini gönülden isterdim. Bunun tersini düşünmem mümkün değil. Tabii ki iki ezeli rakibimizin lige dönmesi konusunda etken olacaktır. Onlar da bizim gibi şampiyonluğu daha çok isteyecek ve buna göre güçlerini sarf edecektir. Yönetimler, teknik adamlar ve futbolcular her zaman başarı ister. Taraftarlar da bunu görmek. Bu bir maratondur ve zirveyi ön de kapatan da başarıyı yakalamıştır. Sezon sonu bunu görmek isteyen taraf olmayı istiyoruz.

RÖPORTAJ: ALİ KARABOĞA
Bölünür senin için uykular!

Guti ORÇ.

haklı bence,guizanın yanında ona kımse yardım etmıyor,eger milli takımdaki gıbı oynarsa zaten iş yapacaktır.

keskinli

tövbe tövbe
febe hocaligina aday basvurusumu yapiyor bu adam?
o futbolcu senin rakibin,daumda senin meslektasin.daumun ayagini kaydirmak sanami düstü
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

CR7

fb'ye teknik direktör olmak istediği nereden çıktı?

ayrıca aragones de oynattığında gol atamıyordu ki
ispanya milli takımını o yönetmiyor muydu?
aragones david villa güiza veya torres güiza şeklinde çift forvet yanlarına da david silvayı koyuyordu ama fb'de böyle değil
sistem tek forvetten oluşuyor ve bu da haklı olduğunu gösteriyor denizli'nin
bir de aragones de öyle oynatamadığına göre yönetimin de etkisi var kadro seçiminde...

ilginç ama bjk topic'inde fb'yi konuşuyoruz
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

+18 !

Alıntı yapılan: L_James_23 - Mart 02, 2010, 20:09:40
ilginç ama bjk topic'inde fb'yi konuşuyoruz

Teknik direktörümüz sağolsun abi..

[KralKartal]

Guizaya uzuldum

Guiza sisteme uymuyor tam benlik..

biraz daha gayret edersen sezon sonu banko TD olursun fenere
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

NoPasaran

Birisi sizinle röportaj yapmaya geliyor..Soruyor cevaplıyorsunuz geliyor konu guizaya ağladınızmı konusuna..

oda konuşuyor..

manşette bu oluyor..

Abartmaya gerek yok aslında
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Cevap vermiyorum diyebilir?

Nedense hep Denizliyi buluyor
konusmayi cok seviyor
feneri ilgilendiren konularada bayiliyor..

kil oldum

IL Capitano

Ihsan nerdeyse aranizda kisisel bir olay var diyecegim  :)

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

[KralKartal]

Ya cem baba, fenere yalakalik yapmaya gerek yok

feneri hic sevmem, yalakalik yapanida hic, Denizlide bu grupta,

yoksa Denizlinin bir adini bilirim birde medyumculugunu

simdi nedir bu?

NoPasaran

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Mart 04, 2010, 15:56:42
Cevap vermiyorum diyebilir?

Nedense hep Denizliyi buluyor
konusmayi cok seviyor
feneri ilgilendiren konularada bayiliyor..

kil oldum

Nedense hep Denilziyi bulmuyor bence..

Denizli soğuk bir insan değil. Çağdaş bir Türk Ailesinde yetişmiş büyümüş bir insan. Bunu konuşmasıyla felan anlıyorsunuz zaten..Türkçesi iyi başka hocalar gibi değil..

Zaten rakip hocalar yabancı onlarla sohbet sadece soru cevapla oluyor bir samimiyet olmuyor.

Dediğim gii abartmaya gerke yok. Lige dönelim bekleyelim.

Denizlinin kafasında Fenerbahçenin olduğunu neye dayanarak söylüyorsunuz bilmiyorum..

Adam Ben Beşiktaşlıyım diyor. Bu kadar net ifade kullanan başka hocamız oldumu olduysa benmi kaçırdım
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Mart 04, 2010, 21:54:37
Ya cem baba, fenere yalakalik yapmaya gerek yok

feneri hic sevmem, yalakalik yapanida hic, Denizlide bu grupta,

yoksa Denizlinin bir adini bilirim birde medyumculugunu

simdi nedir bu?

birincisi M.denizliye olan kinin artik hep mantiginin önune geciyor Ihsan ,buda tehlikeli bence, ikincisi 107 yillik gecmisi olan Turkiyenin cinar tasi bizim ilk askimiz koskoca Besiktasin (ne olursa olsun) teknik direktörune yalaka demen ne sana nede KralKartala yakisiyor.

bizde hocanin herseyini onaylamiyoruz, belki biraz daha mikrofonlara az yanassa daha iyi olacak ama adamin tarzi bu, 60 yasinda, bu saatten sonra degismez, her röportajdan sonra sinirlerinizi bosu bosuna yormayin.

kusura bakma Ihsan ama artik birseyler yazmam lazimdi bu konuda.

[KralKartal]

Yalaka Fenere yanasma, gozune girme, hos gorunme anlaminda kullanildi Cem baba ama argo kelime kullanildi orada dogru
baska kelime secebilirdim ..
Ama mantigimin önüne gecmiyor, ki bende ayni sekilde Denizli sempatizanliginiz Besiktasin önüne geciyor yada basarisizligi
bu sekilde ört bas ediyoruz desem? Ayni sekilde olmaz mi?

Volkan sana gelince.. Cagdas, ileri goruslu, yada gerici ne bilim ne olursa olsun, Besiktasa faydali olacaksa Besiktasin basinda olsun
Saglamin ailesi kapali diye ben Saglami sevmemezlik yapamam, yada Denizlinin kizinin heryeri acik sacik diye, (atiyorum yani)
ben onu sevmemezlik edemem ? Bunu saglamda gordum, bendense seviyorum, degilse gitsin bu adam..
Boyle olmaz, Denizli benden Saglamda benden, cunki Besiktasli, amaaaaa Besiktasli var Besiktasi yasamak var,
iste arasindaki farkta bu..

Saglam, Riza, Ziya Dogan , Rasim Kara Besiktasliyim demedi mi?

Hoca olarak gelmeyen, Samet ayni sekilde demedi mi?

Ona bakarsaniz Tumer Metinde ben Besiktasliyim demisti.. Yani bununla kiyaslama olmasin..
Bunu bilerekten Daumda Besiktasi cok seviyor..

NoPasaran

Sağlamada kızmıyorum ki zaten..

Beşiktaşlı olan herkese saygım var.

Ayrıca denizlinin diğerlerinden daha farklı bir hoca olduğunu tüm türkiye biliyor. Çok saygı duyulan bir insan..

Eski denizli yok artık korkuyor maçlarda buna hepimiz şahidiz ancak bu ona her maç sonrası saldırmak anlamına gelmemeli..

sene sonu zaten gidecek bırakında rahat gitsin.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Alıntı yapılan: s.volkan - Mart 06, 2010, 12:51:38
sene sonu zaten gidecek bırakında rahat gitsin.

aynen. daha öncede yazdim, 60 yasindaki adam bu saatten sonra degismez, surda  12 mac var : 1080 dakika yani. kendinizi yormayin