Ana Menü

Elveda Beşiktaş! | Jessie(ekşibeşiktaş)

Başlatan CR7, Şubat 03, 2010, 18:02:16

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Başkanlık makamı ve yönetim kurulu bitmiş...
Kongresi bitmiş...
Sportif olarak bitmiş...
Temsil ettiği değerler olarak bitmiş...

ve...

Tribün olarak bitmiş bir Beşiktaş...

Bunlardan tek bir tanesi olsa geriye mücadele edecek bir şey kalmış demekti.

Yıllarca kongre umuduyla yaşadık. Meğer ortada kongre yokmuş

Kongreden sonra "taraftar" umuduyla yaşadık. Meğer taraftar da yokmuş.

Bugün hala "takıma dönelim", "stadı terketmek olmaz", "siz kimsiniz ki?", "reklam kokan hareketler bunlar" diyenler var...

Aferin!

Soruyorum siz hala Beşiktaş'ın attığı gole sevinebilecek mideye sahip misiniz?
Buyrun sevinin o zaman!

Amanprotesto etmeyin sezon sonu UEFA'ya gidersiniz. Kharkiv deplasmanı sizibekler... Belki büyük başkanınız götürür getirir sizi. Ufak hesaplarıninsanları...

Ben bu çarkın içinde yer almaktan utanç duyuyorum artık.

Tepki için değil, sonunda güzel şeyler olacak diye değil.

Kendimi bu zehirden kurtarmak için...

[size=180%]BUNU ANLAYIN ARTIK![/size]
[size=180%]BEŞİKTAŞ
EL DEĞİŞTİRDİ!
[/size]
Bitti!

Her şey bitti!

Olay bir seçim kazanmaktan ibaret değildi.

2023 yılında saçlarımız beyazladığında sizler bana yaşadıklarınızı anlatırsınız, ben de size.

Hayatımınbelki de en güzel sohbetlerini buradaki güzel insanlarlagerçekleştirdim. Ruff'ından, Gökhan'ına, nickini sevmesem de Rogerio DaSilva Bobo'sundan, her gün saat 13:00 civarında gelip bloga neşe katanPamukk'una, Amerika'dan bizi takip edenlere, bilet kazanıp bir sonrakiarkadaşına devredenlere... Webkartalları'ndan "çiçek gibi blogtu, şimdisimsiyah oldu" diyenlere... Ekşi Sözlük'te bizi ve beni takip edenlere,destek verenlere...

Theotheo biraz haklı aslında. Biz buradakendi Beşiktaş'ımızı yaratmıştık. Tüm bu hayal kırıklığı, hayallerdeki"Beşiktaş" ile gerçek "beşiktaş" arasındaki farktan kaynaklanmıyormuydu zaten?

Ntvspor'daki o güzelim programdaki herkese deteşekkür ediyorum. Banu Yelkovan, Bağış Erten ve diğerleri... Sizleritanımak gerçekten inanılmazdı. Ne diyeceğiz ki artık oraya çıkıp?Mustafa Denizli'nin 26. haftasını mı konuşacağız yüzsüz yüzsüz?Galatasaray'ın yeni transferlerini, 4-3-3'ünü mü konuşacağız? Birtransfer yapmayı beceremeyen yöneticilerin Mehmet Topuz'unu mukonuşacağız, Del Bosque'sini mi... Basının son yıllarda pompaladığıbüyük Beşiktaş taraftarını mı konuşacağız. Ne konuşacağız bundan sonra,siz ne konuşacaksınız?

Siz maça gidin, forma alın, stadyumagelip takıma destek verin. Sizin işiniz bu, misyonunuz bu. Sizlerüzeriden milyon dolarlar dönsün, köşe başlarında sakallı ceketliadamlar ceplerini doldursunlar. Siz de hala Beşiktaş'ı destekleyin.

Budünyanın her yerinde bu böyledir. Ama söz hakkınız olmasın, olsa dakimse tarafından dinlenmeyin, ağzınızı açtığınızda adamlarınadamlarının adamları sizi gelip bir güzel dövsünler... İşte bu dünyanınher yerinde böyle değil!

Sözün özü;

Bugün itibariylesizlere veda ediyorum. Takım galip gelince protesto tezahüratlarınıunutanlar, bizlere "siz kimsiniz ki" diyenler, tribünde adam dövülmüşgünde Gündoğdu marşını söyleyenler, sitelerinin girişine Uğur Mumcu'nunfotoğrafını koyup forumlarında diktatörlük sistemiyle taraftarlaraliderlik edenler...

Siz de bu işin içindesiniz!

Bugünbenim gidişimi "[otomatik editlenmistir] git, sen kimsin ki ulan!" diyenler, 5 sene sonraBeşiktaş tribünlerinin haline bakıp beni hatırlasınlar...

20:15 protestosunda da olmayacağım.

Dostlarım"aman dikkat et", "aman ismin yayınlanmasın", "kesin şu an üzerineçullanacak kitle hazır kıta bekliyordur" diyorlar...

Bir başkatribünden arkadaşım, "Bir keresinde bütün tribün benim üzerimeyürümüştü, sana bir şey olursa yazık olur" diyor ve ekliyor

"Beşiktaş senden önemli değil abi..."
Buşartlarda hangi kirli adamla Beşiktaş'ın mücadelesini vereceksin ki?Silah mı çekeceksin, bıçak mı taşıyacaksın yanında? Ne şiddetle, nehiddetle, ne küfürle işim olmaz.

Beşiktaş aşkıyla yanan sıradanbir taraftarım en nihayetinde. 20:15'te çıkmak için hayatımı mıtehlikeye atacağım? O tribüne gitmeye, Beşiktaş'a aşkla bağlı olmayadevam edecekseniz siz verin mücadeleyi.

Bu beşiktaş için üzülmeye bile değmez.

Ne halin varsa gör beşiktaş ...
Elveda "Beşiktaş"...

Jessie
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

keskinli

cok güzel yazmis
son derece yerinde tespitler var
tüm basarisizliklarda bile gururla besiktasliligini haykiranlar,artik besiktasli olmaktan ürkmeye basladilar
ne farki var demirörenin adnandan azizeden?fazlasi bile var maasallah
besiktasin geseden febeden ne farki kaldi Allah askina?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

+18 !

Helal olsun!

Okurken tüylerim hazır ola durdu..

djinonu

besiktas olmus hitlerin almanyasi !
anca hitler kendi kafasina sikacakta almanya kurtulacak!

[KralKartal]

Yuregine saglik kardesimizin....Yazi cok guzel , yerinde tespitler..ama ne fayda...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi