Ana Menü

Asker Siyasete neden karışamaz

Başlatan NoPasaran, Ocak 31, 2010, 00:57:16

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

TSK ya bugünlerde yapılan bilinçli saldırıların hemen hemen hepsi BOŞ çıkıyor..

Yok şurda şu var burada bu var diyerek ortalığı ayağa kaldıranlar, bir kaç ay sonra 1 dk lık haberlerle belgelerin yanlış olduğunu söyleyip geçiyorlar ekranlardan..

Bu olaylar olurken Türkiyede hemen hemen her kanalda aynı tartışmalar var. Ve bvu tartışmalarda büyük çoğunluk

"Asker siyasete karışamaz" diyor..Bu nu diyenler Askerin savunduğu gerçeklerden yıllardır korkan insanlar kuşkusuz..

TSK nın görevlerini askere giden herkes bilir ve kitapçıkta şunlar yazar

"TSK'nın vazifesi Anayasa ve yasalarla belirlenmiş olup, 2000'li yıllarda Türk Silahlı Kuvvetleri, yeni güvenlik sorunlarına ve krizlere uygun şekilde reaksiyon göstermek, belirsizliklere karşı hazır olmak, iç ve dış tehdit ve risklere karşı ülkenin güvenliğini sağlayabilmek için;
#    Caydırıcılık,
#    Güvenlik / Harekat Ortamının Şekillendirilmesi,
#    Savaş Dışı Harekat (Barışı Destekleme Harekatı, Doğal Afet Yardım Harekatı ve İç Güvenlik Harekatı),
#    Kriz Yönetimi,
#    Sınırlı Güç Kullanımı,
#    Konvansiyonel Harp,
gibi faaliyetleri icra etmektir

İç tehdite karşı askerin görevi açık ve net belli edilmiş haldeyken , neden asker iç tehditin oluşmasına neden olan siyasete müdahale edemez.. ?

Yarın bir gün medreseler yeniden açılırsa, asker o zamanda siyasete karışmayacak?

Askerin siyasete karışıp karışmaması konusunda ne düşünüyorsunuz
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

erdibatmaz

iç tehditten kasıt şeriat ve komünizm. 82 anayasası o volkan abi. askerin çıkarttığı yasa zaten.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

NoPasaran

82 olaylarından Askere neden kızılıyor ben onuda anlamıyorum..

Kime sorsam yeterli cevap yok.

Ortalık karmakaşırık ve asker el koyuyor olaya ama askere kızıyorlar..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

+18 !

80 darbesinin kimlere yapıldığını bilmeden konuşuyorsun Volkan abi..

Nickine yakışmıyor yazdıkların..

erdibatmaz

volkan abi darbe dünyanın her yerinde var. ama saçma olan şey, yıllarca sürmesi. ne diyor orda "tehlikelere karşı güvenli ortamın oluşturulması ve caydırıcılık." neydi caydırıcılık, 28 şubat sürecinde, sokakta dolaştırılan tanklar. ama güvenli ortamın oluşturulması için yıllar gerekiyorsa, suç sende bende değil heralde. zaten o zamanın insanlarına sor tekrar, kısa süre içinde tekrar meclis oluşturulup askeri hükümetin gitmesi beklenir derler. ama kendileri hükümet oldular. bu ülkenin 7. cumhurbaşkanı bir asker. seçimle mi geldi, evet ama hangi ortamlarda oldu o seçim belli. yani siyasete çoktan karıştı asker. normal değil bu, çünkü demokratik sosyal bir hukuk devletiyiz diyor anayasa. tezatlar çok...
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

+18 !

Ayrıca ordu dünyanın hiçbir yerinde rejimin koruyucusu değildir..

Darbe ortamını geri istemek bu ülkeye ihanet olur..

NoPasaran

Alıntı yapılan: +18 ! - Ocak 31, 2010, 11:58:29
80 darbesinin kimlere yapıldığını bilmeden konuşuyorsun Volkan abi..

Nickine yakışmıyor yazdıkların..
cevap yazmıştım ama neyse konu siyasete gitmesin..

12 eylül darbesi konusunu ayrıca ele alırız gerekirse. Ancak çok taraflı kaynkarldan okumayın bunları..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

askerde yapmasin bizde yapmayalim :)
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

keskinli

duygu sömürüsü yapmaya gerek yok.tabiiki asker bizim askerimiz
askerin görevide ülkeyi dis tehditlerden korumak
kendi yaptigi anayasadan kendinde siyaset yapma hakki görmesi hic etik degil
hic bir gerekce askeri darbeyi hakli gösteremez.dün devrimcilere yapilan darbeyi nasil kiniyorsam,sagcilara yapilacak darbeyide ayni sekilde kinarim.
asker muhalefet parisi gibi görev yapamaz,kendinde böyle bi hak göremez.
Alıntı yapılan: s.volkan - Ocak 31, 2010, 01:50:10
82 olaylarından Askere neden kızılıyor ben onuda anlamıyorum..

Kime sorsam yeterli cevap yok.

Ortalık karmakaşırık ve asker el koyuyor olaya ama askere kızıyorlar..
ben sana cevaplayim volkan
ortalik bu kadar karisikken,sıkıyönetim vardi,yani devletin güvenligi bi nevi askere verilmisti.olaylari bitiremeyen asker her ne hikmetse darbenin ikinci günü tüm olaylari durdurmustu.kim ne derse desin darbenin altyyapisini hazirlayanlar beceriksiz siyasetcilerin yaninda askerlerin ta kendileridir.
faşist cuntanin kendini hakli gösterecek hic bir gercekci sebebi yoktur!bunun kanitida mahkümlara yapilan iskencelerdir.sözde suc isleyeni yakalamissin,mahkemede yargilamissin daha niye iskence yaparsin bre insafsiz?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

darbe sonrası yapılanları tasvip etmek mümkün değil.

yapılan suikastlar yada olayların başlamasında abd nin etkisi olması vs vs vs

Ancak yolda yürümenin tehlikeli olduğu bir dönemde halk kendi kendini idare edemezse nasıl olurda buna sessiz kalacak güvenlik güçleri..

bizim evimizde 3 tane kurşun izi vardı Amasyada..Güvenlik sıfır..gece ara yerlerde yatardık diyor annemm..

asker geldi rahatladık olm diyen yine kendileri.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

rahatlama olmus olabilir,normal vatandas acisindan
kardesi kardese düsman edenler kimlerdi?kimlerdi agcayi askeri cezaevinden kaciranlar örnegin?agcaya abdi ipekciyi vurduranlar kimlerdi?o zamanlar sözde islami terörde yoktu.kimdi saga sola silah veren kacakcilar?
yukarida yazdigim detayda bi sey farkedilmiormu?
darbeden öncede güvenlik askerdeydi,sonrada askerdeydi
darbeden önce niye bitiremedilerde,darbeden 2 gün sonra her türlü olayi bitirdiler?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Türkiye her geçen gün karışıyor..

Sanırım bu işlerin sonu kötü..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

ben bu konudan birsey anlamadim,

birileri turkiyede kaos yaratmak istiyor

basariyor..

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi