Ana Menü

Blogdan seçim yazıları..

Başlatan CR7, Ocak 28, 2010, 20:58:13

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Seçim Dönüm Noktasıdır!
[Bugüne kadar Beşiktaş'ın marşlarına, bestelerine kaynak olan "Şanlı" sıfatı, haybeye alınmış bir sıfat değildir. 107. yılına doğru giden bu büyük taş, çoğunu altına almış,bir kısmını da sürüklemiştir. Geçen onlarca yılda, onlarca dönüm noktası geçiren bu büyük ve geniş mazi, bir yenisine doğru gidiyor. Fakat bu gidiş biraz kör topal bu sefer.

Durum ne kadar kötü olursa olsun, bütün şerefi ve büyüklüğüyle yeni bir yönetim edinecek olan bu şanlı tarih, son yıllardaki o kara lekelerden kurtulacak, Beşiktaş'ın sadece son 6-7 yılını görmüş ve Beşiktaş'ın gerçek yüzünü görmemiş çoluk çocuğa da verecektir dersini. Olaylara bu kadar iyimser bakıp düzelecek diyoruz, çünkü son yıllarda yaşanan şeyler, Beşiktaş'ın başına gelebilecek, geleceğini yok etme seviyesine getirecek en önemli şeylerdi. Beşiktaş'ın büyüklüğünden bile şüphe ettirecek bu şeyleri yaşatanların gitmesi en büyük ümidimiz. Gelen gideni aratır mı bilemeyiz ama, gelecek olanın daha kötü olamayacağına inanmak istiyoruz.

Taraftarın yapması gereken sessiz kalmaktır. Mevcut başkanın dışındaki tek başkan adayı dahi desteklenmemelidir. Nitekim savunulması zorunlu olan insanların yaptığı hatalar pişmanlık yaratabilir. Başkan seçilir ve iyi işler yaparsa desteklenir, yapamazsa istifası istenir. Önceden taraf belirtmek taraftarın aleyhine olur. Taraftarın düştüğü hale başka bir yazıda değineceğim

Erdi Batmaz

Seçime 5 kala...

Seçime 5 gün kaldı.

Murat Aksu güçlü bir yönetim listesi oluşturdu. İbrahim Altınsay gibi bir futboldan-yöneticilikten anlayan kişinin eşini yönetimine aldı. Sportif direktör olarak da sanırım Feyyaz Uçar veya Ali Gültiken düşünülüyor sanırım. Diğer isimler de önemli,paralı isimler olarak göze çarpıyor ama pek tanındığı söylenemez yöneticilik bakımından. Murat Aksu her gün bir programa,her gün bir kanala çıkıp projelerini,yapacakları şeyleri anlatıyor. Stad bakımından benim düşündüğüm gibi düşündüğünü söyleyebilirim. Her tribün tek tek yıkılacak ve yapılacak ve böylece maçlar da oynanmaya devam edilecek. Ancak eski açık yıkılmayacak. Gayet makul gözüküyor. Ama söylenenlere göre de şöyle bir olay var ; deprem güçlendirmesi adı altında yapılan bu çalışmada asıl depremden en çok etkilenen yer ve tehlikeli olan yer eski açık tribünü. Bu doğruysa eğer -ki doğrudur mutlaka- çok saçma bir çalışma olacak diyebiliriz. Bir de yenilenen stadda o taraf çok fazla sırıtacaktır.

Borç konusunda ise yıkılmayacak tarafa  25 yıllığına "milangaz tribünü"  adı verir, Demirören'e olan borcu ise böylece kapatırız şeklinde açıklamaları ve Demirören'in "başkan seçilemezsem ertesi gün paramı alırım" açıklamasına karşılık "hangi borçla aldıysa o borçla devretsin anında ödemeye hazırım" şeklinde resti var.

Ayrıca takım konusunda ise özkaynağa döneceği şeklinde söylemleri de bulunmakta. Transfer planlaması da tanınmayan-keşfedilmemiş afrika-g.amerika 'daki genç yeteneklerin yanına avrupadan 2-3 yıldız getirme yönünde. Bu da gayet olumlu bir şey. Bir nevi Porto yönetim şekli.
Buraya kadar Murat Aksu için her şey olumlu gözüküyor.

Yıldırım Demirören'e gelirsek eğer Fahrettin Curoğlu ve Metin Keçeli gibi 2 tane Süleyman Seba dönemi yöneticisi, Mete Düren gibi sağlık kuruluna gayet iyi işlev kazandıracak, Serdar Bilgili döneminde birlikte çalıştığı bir yönetici, Alaattin Aykaç gibi o çok ünlü Mubariz Mansimov'un Palmali Grubu'nun CEO'su bulunuyor.

Ayrıca Sportif Direktör olarak da "Sarı Fırtına" Metin Tekin'in geleceği söyleniyor. Metin Tekin'in gelmesi demek de bana altyapıya önem verilecek izlenimi edindiriyor.

Yaptıkları ortada Yıldırım Demirören'in şu zamana kadar ama yönetim kurulu listesi de bugünküne oranla çok çok çok iyi.
Yıldırım Demirören'in gelmesini,daha fazla başkan olmasını istemiyoruz büyük çoğunluk olarak ama yönetim listelerine de bakarsak da Yıldırım Demirören'in seçilmesi daha iyi olacak gibi gözüküyor.

Umarım Murat Aksu'nun listesindeki isimler bu isimlere oranla sadece kağıt üstünde böyle gözüküyordur, ve seçilirse eğer -ki onun seçilmesini daha çok istiyorum- başarılı br yönetim anlayışı ile hareket ederler ve gelen gideni aratmaz.

Ethem Yiğit Gürer

Kongre

Basımızda bır kongre varkı herkese dert olmus artık oyle bır hal aldık kı tum takımların maclarında taraftarlar bızım secımızle ılgılenıp kafa buluyorlar.. Alay Konusu olduk resmen...

Ne olacak Pazartesı gunu bır dusunelım.. YD secıldıgı an hersey eskısı gıbı olacaga benzıyor. Ise trıbunlerı temızleme ıle baslamasından cekınmıyor degılım... YD'nın secım vaadı daha once ""Kapalı Sızın Koltuk Bızım"" dıyerek adı o baskanlgı sımdı ""Trıbunde Benım Koltukda benım"" mantıgıyla hareket edıyor ve lıstesıne baktıkca secımı kazanacagını dusunmuyor degılım. Ne olacak sorusu var akıllarda ama YD secılırse zorlu bı surec bızı beklıyor bu kadar basıt... kı secılecek gıbı duruyor lısetesı cok saglam...

Gelelım Murat Aksuya... Sımdı ısın dogrusu Aksu Hakkında tek bıldıgım Abdulkadır Aksu'nun oglu oldugu, yanı bır sıyası gucu var yok degıl. Ama sunu unutmayalım kı Besıktas ıcıne SIYASET sokamaz kımse en azından SOKMAMALI... Ama gel gelelımkı gırecek Sene ortasında cıkan olayları gorduk zaten... Aksu Secılırmı bılemem lıstesıne baktım bı BARANSEL soyadılı uyeyı tanıyorum onuda kulak dolgunlugu var sadece..

O kongre ınonude olsa Y.D secılemez ama stadda olmuyor sıkıntı orda.. Akatlarda olacak o kongre asagı yukarı 10.000 oy kullanılacak. Zaten Bellı bır kıtle Demırorencı. Aksu calısıyor ama ne kadar etkılı olacak onuda dusunmek lazım...

Simdı ıkı adayıda kabataslak anlattık zaten herkes bılıyor bu ıkı adamıda en azından Y.D 1-2 senedır yaptıklarıyla zaten her gunumuzun ıcınde. Ite kopege rezıl olduk sayesınde. Aksu gelınce ıns. boyle olmaz dıyorum ama hıc sanmıyorum Aksunun gelecegını malsefkı o kadar saglam bı lısteyle gelen Y.D'nın karsısında durabılırmı kaldıkı bu kadar borc varken

Son soz Olarak; KONGREDE OY KULLANACAK BESIKTASLI... OYUNU SATMA SATTIRMA MENFAATIN ICIN DEGIL BESIKTAS ICIN OY KULLAN
DEMIRORENIN LISTESI SAGLAM AMA INSANLAR SALAKMI ONU PAZAR GECESI GORECEGIZ...

Cem Gören

Kongre'ye doğru...

Kongre'ye sayili günler kaldi.. Aylardir bir secim telasi, oy kaygisi var baskan adaylarinin.Taraftarin belki büyük bir kismi, baskan adaylarindan memnun degil. Bekledikleri, istedikleri,onlarin profiline uyacak bir baskan adayi göremediler belki.Baskanlik yarisi, sayin Murat Aksu ve sayin Yildirim Demirören arasinda gececegi kesin ve bilinmekte.Acikca söylemeliyiz ki, Sayin Demirören hakkini fazlasiyla kullandi, taraftardan o kadar beddua, hakaret hatta küfürbile yerken, hala secimlere aday olmasi bizleri sasirtmakta. Biz bunu Besiktas sevdasi olarak degil, koltuk sevdasiolarak görüyoruz ! Besiktas sizin oyuncaginiz degildir sayin Demirören !Gelelim diger bir adaya, sayin Aksu'nun baskanligi kaldiracagini düsünmüyorum, daha agir ve daha söz sahibi bir baskan adayinin bu kongrede bende varim demesini beklerdik. Nerede o Besiktaslilar? Besiktaslilik zor günlerde belli olur,ama maalesef bu  nedenle Sayin Aksuıu tebrik ediyorum, kimse aday olmazken, cekinirken, Aksu adayligini acikladi..Aksu'nun daha iyi olacagini umuyoruz, baska caremiz yok, burada tek neden ise Aksu'nun yönetim kadrosu. Yola ciktigi arkadaslariniiyi secmis sayin Aksu, örnegin Gülengül Altinsay. Ki baktigimizda sayin Demirören ilk secildiginde, saglam bir yönetim kadrosu ile secilmisti ama uzun sürmedi ve istifalar ve catlak sesler ortaya cikmaya basladi. Sayin Aksuda'da bu böyle olabilir. Anlayacaginiz, asagi tükürsek sakal, yukari tükürsek biyik.

Secim calismalari, tam gaz devam etmekte. Sayin Aksu Facebook, twitter ve internet sitesi acarak, teknolojiyicok iyi kullanmakta. Diger taraftan ise Türkiyede bir cok ili ve dernekleri gezmekte ve secim calismalarini sürdürmekte.Mevcut baskan Demirören'de calismalarina hiz verip, illeri ve dernekleri gezip, onlardan oy sözü almak icin girisimlerde bulunuyor.En son Bodrum'da oy sözü alan Demirörene verilen tepkileri okudugumuzda özet olarak 'demirörene oy veren Besiktasli olamaz, cikari vardir ki oy veriyor' anlamini cikartabiliriz. Ne kadar hakli, ne kadar yanlis bilemiyoruz, bildigimiz tek sey, Yildirim Demirörenin Besiktasimizin gelecegini, Besiktasliligi, Besiktasli durusumuzu yerler altina serdigi.

Eger Besiktasi seviyorsaniz, Zarar vermek istemezsiniz, Dünyada oldugu gibi, basarisiz iseniz,istifa edersiniz, koltuga bu kadar yapismayiniz ! Besiktasa, Besiktaslilara, gelecegimize sahip cikin![/color]Inandiriciliginizi kaybettiniz, istila degil istifa edin!

Burada da yorumlanabilir diye düşünüyorum..:ok
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

[KralKartal]

ikisinin yonetimi saglam...

baskanlara bakalim..

Y.D maalesef senelerdir basarisiz ve cok tepki aldi, antipati topladi..

Aksu ise bu konuda daha sansli ve bir adim önde...

Yeni Aksu bu nedenle kazanabilir...kazanirda...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

[KralKartal]

Ara transferin sona ermesine sayili günler kaldi. Bir yerden kongre telasi ve heyecani derken, diger taraftanda takimimiz ligde
sampiyonluk yarisindan kopmamak icin, calismakta. Ama sadece calismakla bitmiyor hersey.

Rakiplerimize baktigimizda, Fenerbahce bir santrafor, ki ihtiyaclari vardi aldilar, yerli olmasida sartti, ve kendilerince
iyi bir tercih, gerisi bizi ilgilendirmez. En güclü rakiplerden olan Galatasaray ise, bu ara transferde flas transferlere imza atarak,
bir nevi sampiyonluk yarisinda bir adim öne gecti. Rijkaard farkini ve karizmasini bu sekilde konusturmus oldu.
Jo, Dos Santos ve Neill derken 3 yabanci transfer etti Galatasaray ve kendilerince bunlarda iyi bir tercih yaptiklarina inaniyorlar,
bundan sonrasi bizi ilgilendirmez diyerek, asil noktaya inmek istiyorum.

Bizim 10 numara eksigimizi herkes biliyor, Delgado desen sakatliktan yeni citki, formsuz ve fizik gücü yetersiz, ki normal halinde bile fizik gücü tartisilan Delgado'ya umut baglamak yanlis, cok sey beklemek bir o kadar yanlis.
Tabata deseniz, oynayincada oynamiyor, oynatilmayincada fark yok, yani varligi yoklugu belli degil, 10.5 numara Tabata, ya futbolu unuttu yada futbolu yeni ögrenir gibi bir hal sergiliyor maclarda..
Bu eksigimizi ara transferde belki kapatabilirdik düsüncesi vardi, ama sessiz kaldik ve sayin Denizli transfer yok gibi sözler etti. Simdi orta sahamiz bu kadar oyun kurmakta zorlanirken, Delgado ve Tabatanin belirsizligi varken, Yusuf ise sakatken ve kondisyon olarak zaten 90 dakika oynayamazken, neden Delgado gönderilipte, yerine Galatasaray'in yaptigi gibi kiralik , adam gibi 10 numara alinmiyor.

Hatta soruyorum, Delgadoda kalsin Tabatada kalsin diyorsaniz, göndermekten cekiniyorsaniz, neden Yildiray Bastürk'ü almadiniz devre arasinda? Neden Yildiray Ingiltereye gidebiliyorda, siz Yildirayi 6 ayligina getirmediniz? Neden Yildiray derseniz, yerli bir alternatif ve yabanci kontenjanina takilmayacagi icin, hatta Tabata ve Delgadodan daha faydali olabilecegi icin.

Rakiplerin transferde güclendi, sen ise yerinde saydin, samiyonluk nasil gelecek hocam, söylermisin bu taraftara?

http://kralcarsi.com/blog/2010/01/sampiyonluk-yarisi/
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi