Ana Menü

Murat Ceylan "Tabata'dan daha iyisi yok"

Başlatan NoPasaran, Ocak 16, 2010, 13:47:42

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Sporx Antalya'da takımlarımızla ilgili son gelişmeleri sizlere aktarmaya devam ediyor.

Bu kez Gaziantepspor kampındayız ve konuğumuz Gaziantep'in genç yıldızı Murat Ceylan. Adı sürekli olarak transfer haberlerinin arasında geçen ve büyük kulüplerin gözünün üzerinde olduğu genç oyuncu, editörümüz Hilmi Sever'in sorularını yanıtladı.

Sezon başında Beşiktaş'ın yakından ilgilendiği ve transferi bitme aşamasına gelen ancak son anda Gaziantepspor'da kalan Murat Ceylan, üç büyüklerde forma giymeyi çok istediğini söylüyor. Kendine güveni her halinden belli olan genç yıldız, İstanbul'un da kendisini asla olumsuz etkileyemeyeceğinden de emin. 

Şimdi bu röportajla sizleri baş başa bırakıyoruz...

-İsmin sürekli olarak transfer haberlerinde geçiyor. Öncelikle biraz kendinden bahseder misin?

"Futbola çok erken G.Antepspor'un alt yapısında başladım ve bunun büyük faydasını gördüm. Gaziantepspor'a geldiğimde çok koşan ve mücadele biriydim ve burda da bunun üzerine hep koydum. Ligin ilk yarısında çok iyi bir performans sergileyemedim ama ligin ikinci yarısında gerçek futbolumu sahaya yansıtmak istiyorum."

-Beşiktaş'la sezon sonu için anlaştığın iddia ediliyor...

"Tabii ki bu tarz haberler çıkıyor ama şu an için böyle bir şey yok. Gaziantepspor ile anlaşmam sürüyor ve sezon sonu ne olacak o zamanı bekliyorum."

-Beşiktaşlı yöneticiler ile bir görüşmen oldu mu?

"Beşiktaş'la ara transferde benim bir görüşmem olmadı ama kulübümüzle olabilir. Başkanımız ya da yöneticilerimiz görüşmüş olabilir. Bundan haberim yok. Gaziantepspor'la sözleşmem yakın zamanda bitiyordu, iki yıllık imza daha attım."

"İSMAİL VE TABATA'DAN ÖNCE BEN GİDECEKTİM"

-Transfer haberleri seni etkiliyor mu?

"Transfer haberleri artık beni etkilemiyor, geçen sezon Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor ile adım sürekli anıldı ve benimle ilgilendiklerini de biliyordum. İsmail ve Tabata transferlerinden önce benim adım ortaya çıkmıştı. Transferim bitecek gibi oldu ama son anda gerçekleşmedi. Beşiktaş ile görüşmeler de sıklaşmıştı, ben bile gazetelerde okuduğumda kendimi Gaziantepspor'un futbolcusu gibi hissetmemeye başlamıştım. Ama kısmest değilmiş, artık önüme bakıyorum." 

-Geçtiğimiz sezon çok pas yapırduk, artık bunu yapmıyoruz dedin. Bu hocanın bir isteği mi?

"Hayır bu hocanın bir kararı değil. Oyunda öne geçsek de üzerimizde bir baskı oluşuyor. Bir gol yiyince de takımın kurgusu bozuluyor. Bu gidişatı değiştirmemiz lazım."

"TÜRKİYE'DE TABATA GİBİSİ YOK"

-Daha önce yaptığın bir açıklamada 'Yıldızlarla iyi futbol garanti değil' demişsin. Ama Gaziantepspor'dan Tabata gitti ve takım büyük ölçüde olumsuz etkilendi gibi gözüküyor. Bir tek Tabata mı bu kadar etkiledi?

"Bir tek Tabata etkilemiyor tabii ki. Biz takım oyununu iyi oynayan ve ayağa iyi pas yapan bir takımız. Bazı yorumcular Tabata olmasa da olur diyor ama bana göre her takımda bir Tabata olmalı. Tabata olduğnda çok rahatlıyorduk, orta sahayı çok hızlı çıkıyorduk. Topu her alışımızda Tabata'ya bakıyorduk. Tabata'ya top geldiğinde takımı çok iyi yönlendiriyordu. Türkiye'de, Tabata'nın yerini dolduracak kimse yok."

-Alex'ten de iyi mi diyorsun?

-Hayır tabii ki. Alex başka bir futbolcu. Onun sanki her yerinde gözü var."

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

vah vah , daha iyisi yoksa yanmisiz demek
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

+18 !

Haklısın oturma,yan gelip yatma konusunda hakkaten daha iyisi yok..

IL Capitano

senin neden hala antepte oldugun belli oluyor.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

keskinli

beraber oynamis,iyi biliyordur
tabataya nihata verilen sansin yarisi verilse idi tabatayi yargilayabilirdik
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

+18 !

Doğru diyorsun Ahmet abi..

Ama bence Tabata küçük takımların büyük oyuncusu..

NoPasaran

tabataya bu öfke neden ben anlamıyorum..

hocasının açıklamları , ilk maçlarında zor maçlarda forma giymesi vs vs vs hepsi kötü oyununu tetikledi.

tabata şu futbolu ile 3.ligte ancak oynar..

ama biliyoruz ki bu kadar kötü oynayan adam adından söz ettiremezdi..

bence %20 lerle oynuyor
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Birtane abimiz vardi, o da Besiktasli, forumlardada cok yazardi, neyse,

derdi ki, bir futbolcu yuzdelerle oynamaz, kapasitesi budur , zaman zaman maclarda
ustune cikabilir ama kapasite belliyse yapacak birsey yok, gelismezde derdi..

Bazen ve bazi futbolcularda hakli, Tabatanin kapasitesi bu, Besiktasta oynayamiyor,
Holosko ilk senesinde esti gürledi, müthisti, unutamiyorum mesela..
Tabatayida unutamiyorum, berbatti

carsi52

Adam gibi izleyemediğimiz için ne kadar iyi futbolcu olduğunu bilmiyoruz tabatanın..
Ama herkez çok iyi futbolcu Türkiyede ki en iyi yabancılardan birisi diyor bunu alexde demişti yanılmıyorsam.Ya bizimle kafa yapıyorlar yada doğruları söylüyorlar.
Bölünür senin için uykular!

NoPasaran

"En iyi yabancı Tabata

Roberto Carlos'un devre arasında Fenerbahçe'den ayrılmayacağını ve kontratını tamamlayacağını umduğunu belirten Alex, ligdeki en beğendiği yabancı oyuncunun da Tabata olduğunu belirtti. "

Oynatmıyorki kardeşim hoca adamı
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Alan hoca oynatmayan hoca

oynadigindada gorduk ...

Bos adam Bos...

El Alem kaliteli yabanci aliyor, biz Tabatoslarla ugrasiyoruz

+18 !

keskinli

tabatayla ugrasan biz degiliz,büyük mustafa
orta sahada hic oyun kuramazken,serdarin yerine tabata alinmazmiydi?
serdardandami kötü?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

sevmedigim halde, bu macta banko oynamasi gerekirdi..

iyi veya kotu, elindeki tek oyuncun tabata, yusuf yok, delgado yok,

tabata ne zaman oynayacak?

dalga geciyor yahu bu denizli