Ana Menü

Besiktasın vazgecılmezı Serdar Kurtulus

Başlatan eRe, Şubat 12, 2007, 23:22:41

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Beşiktaş'ın sezon başı Bursaspor'dan transfer ettiği Serdar Kurtuluş, genç yaşına rağmen kısa sürede siyah beyazlı takımın değişmez oyuncularından biri oldu. 19 yaşındaki Serdar Kurtuluş, Bursaspor alt yapısında dikkatleri üzerine çekmiş, daha sonrada A takıma alınmıştı. Beşiktaş teknik direktörü Jean Tigana'nın isteği üzerine Beşiktaş'a transfer edilen genç futbolcu hayallerinin gerçek olduğunu ifade etti.

Serdar Kurtuluş Beşiktaş'ın ikinci yarıda gösterdiği iyi performansı ve aldığı başarılı sonuçları, takımın uyum sürecini tamamlamasına bağlayarak, ""Biz genç bir takımız ve sezon başında uyum sorunu yaşadık. İkinci yarı yakaladığımız çıkışın sebebi ise Antalya'da yaptığımız devre arası kampını iyi değerlendirmemiz ve takım olarak kendimizi tanımamızdır. Kadromuz oturdu. Yabancı oyuncuların performansı arttı. Tam anlamıyla takım olduk artık" dedi.

Serdar sezon başında bir çok takımdan teklif aldığını ancak Jean Tigana faktörünün etkisiyle Beşiktaş'ı tercih ettiğini söyledi. Genç futbolcu Beşiktaş formasını bir daha çıkarmamak üzere giydiğini de sözlerine eklerken, bundan sonraki hedeflerini ise milli takım da ve İngiltere Premier Ligi'nde forma giymek olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

"İNGİLTERE PREMİER LİGİNDE FORMA GİYMEK İSTERİM"

"Benim sezon başı Beşiktaş'ı tercih etmemin en önemli sebebi Jean Tigana'nın burada olmasıydı. İlk haftalar yedek kaldım. Ama sonra bana verilen şansı en iyi şekilde değerlendirdiğime inanıyorum. Hocam bana güvenip bu formayı verdiği ve bende bir daha çıkarmamak üzere giydim. Böyle bir hoca ile çalıştığım için çok mutluyum. Türkiye'de Tigana kadar gençlere önem veren fazla teknik adam yok. Bize bir kaç kez Thierry Henry ve David Trezeguet'den bahsetti. Onları kendisini yetiştirdiğini söyledi. Sonuçta onlar bir dünya yıldızı ve onları yetiştiren bir teknik adamla çalışıyoruz. Biz neden olmayalım. Bu takıma sağ bek olarak geldim. Ama ön libero olarak oynuyorum. Hocam bana nerede forma verirse orada oynarım. Beşiktaş'ta da sağ bek oynadım, stoper oynadım, sol kanatta görev yaptım. Sonunda ön liberoda karar kıldık. Ben her zaman kendime hedefler koydum. Önce Bursaspor'da A takıma çıktım. Daha sonra Beşiktaş'a geldim. Artık önümde milli takım ve Avrupa'da oynama hedeflerim kaldı. Bir gün İngiltere'de oynamak istiyorum."

"KENDİME EMRE BELÖZOĞLU'NU ÖRNEK ALIYORUM"

Bursaspor'da oynarken futbolcu olan kardeşiyle sık sık Play Station oynadığı söyleyen Serdar, "O günlerde Beşiktaş'ta oynamak bir hayaldi. Şimdi hayalimi yaşıyorum. Kardeşimde futbolcu ve onla devamlı Play Stations oynardık. O günlerde siyah beyazlı formayı giymek hayal gibi gelirdi. Ben bu hayalimi gerçekleştirdim. Umarım kardeşimde Beşiktaş forması giyer. Ben kendime örnek olarak Emre Belözoğlu'nu alıyorum. her şeyi ile çok beğendiğim bir oyuncu. Bir de Zidane'ı idolüm olarak söyleyebilirim" diye konuştu.

Beşiktaş'ta devre arası satış listesine konan Kleberson'un çok önemli bir oyuncu olduğunu vurgulayan Serdar, "Kleberson oynamadığı için iyi olduğumuzu düşüncesine inanmıyorum. Bence Kleberson çok zorlu günler geçirdi. Ailevi proplemleri de olabilir. Ama sonuçta nasıl bir futbolcu olduğunu herkes biliyor. Umarım kısa zamanda eski performansına döner. Çünkü onun iyi oynaması Beşiktaş'ın iyi oynaması anlamanı gelir" ifadelerini kullandı.

"SAKATLANMAKTAN KORKMUYORUM"

Sakatlanmaktan korkmadığını vurgulayan genç oyuncu, "Bu korkuyla yaşarsanız hiç bir hedefe varamazsınız. Orta saha oyuncusu çok çalışmalı ve mücadele etmeli. Kötü oynayabilirim ama asla kötü mücadele etmem. Ben sağlam bir aile terbiyesi aldım. Hayatıma ve özel yaşantıma çok dikkat ederim" şeklinde konuştu.

"BURSA DEPLASMANINDA SORUN YAŞAYABİLİRİZ"

Eski takımı Bursaspor ile Beşiktaş arasında son yıllarda yaşanan sorunun çok büyütüldüğünü söyleyen siyah beyazlı futbolcu, "Bursaspor ile Beşiktaş arasındaki soruna çok fazla değinmek istemiyorum. Ama bence olay çok büyütüldü. Bursa'ya gittiğimizde sorunlar yaşayabiliriz. Ama 2 - 3 yıl içinde bu olayların düzeleceğine inanıyorum. Ben Bursa'ya gittiğimde bana tepke gösterende oluyor, beni tebrik edende oluyor. Sonuçta profesyonel oyuncularız. Kimse ile sorunum olmasını istemiyorum" dedi.

Şampiyon olmamaları için hiç bir neden olmadığını söyleyen Serdar, aradaki puan farkının kapatılabileceğinin altını çizerek sözlerini şöyle tamamladı:

"Türkiye'de en iyi kadro Beşiktaş'ta. Artık takımda olduk. Şampiyon olmamız için hiç bir sebep yok. 5 puanlık bir fark var şu anda. Ama daha çok maç var. Her şey değişebilir. Futbolcular olarak bizden beklenenlerin bilincindeyiz. Elimizden geleni yapmak istiyoruz. Tigana'ya da yapılan eleştirilere katılmıyorum. Süreye ihtiyacımız vardı. Bu süreyi tamamladık. Ben de kendimde bazı bireysel eksiklikler görüyorum. En büyük eksiğim tecrübe. İkinci olarak da kaleye daha fazla şut çekmem lazım. Dikine daha fazla oynamam lazım. Ben daha çok defans ağırlıkla oynadığım için bu yönlerimin gelişmesi beni daha iyi bir futbolcu yapar."

Kaynak : DHA
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Timurlenk

bende onu en çok eleştirenlerden biriydim.
ama hatanın neresinden dönülürse kârdır.
gerçekten milyon dolarlık kleberson yanında 3.lig oyuncusu gibi kalıyor.
helal olsun böyle çalışmaya devam ederse uzun yıllar Beşiktaş'ımıza hizmet eder.

ugur24

ilk başlarda hepimiz eleştiriyoduk , sağ bek oyuncusunun ne işi var o mevkide diye ama tigana bir ışık gördü demekki serdar'da..görevini en iyi şekilde yapıyo bence..sezonun en iyilerinden birisi şu ana kadar..elinden gelenin en iyisini yapıyo..eğer ligimizdeki kasaplar biraz daha dikkatli oynarsa , serdar sakatlanmadığı sürece bize çok faydalı olacak..

Non Mollare Mai

Gerçekten inanılmaz bir gelişme qösterdi ve qerek tekniği qerek atakları kesmesi ve ilk defa oynadığı yerini yadırqamaması bu yaşında Beşiktaşımız için büyük kazanç. Atakları başlatırken biraz daha ince paslar atsa o zaman eminim ki avrupaya qider.. Helal olsun sana..
edit

keskinli

cikaracagimiz ders;önyargili olmayalim:-)
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

eyup1903

helal olsun böyle devam etsin yurt dışında gururumuz olsun

2 dia 2 muerto

Çok iyi oynuyo ama arada koray gibi gol atsa daha da güzel olabilir.

carsi52

Bölünür senin için uykular!

BJKKKKK

Alıntı yapılan: Smyrnian Jose - Şubat 13, 2007, 15:55:10
Gerçekten inanılmaz bir gelişme qösterdi ve qerek tekniği qerek atakları kesmesi ve ilk defa oynadığı yerini yadırqamaması bu yaşında Beşiktaşımız için büyük kazanç. Atakları başlatırken biraz daha ince paslar atsa o zaman eminim ki avrupaya qider.. Helal olsun sana..

+1903

Gerçekten hiç oynamadığı bir yerde mükemmel oynuyorlar Koray ile beraber. Kleberson takımı yavaşlatıyordu. İnşallah kendini daha da geliştirir, topu oyuna sokarken

osi_bjk

Helal olsun bu cocuğa.ASıl yerini buldu ve korayla beraber cok iyiler.İnş. bi sakatlık falan gecirmez.
Şampiyon Ol Beşiktaş'ım Mesut Et Bizi

carsi52

Artık A milli takıma alınma zamanı geldi diye düşünüyorum aureliyoyu oynatcağına serdarı oynatsın.
Bölünür senin için uykular!

Anarchy*

textboreas

Ben en başından beri destek veriyordum bu çocuk tam beşiktaş ımıza layık bi futbolcu sadece saha içinde değil.Bi kere çok efendi helal olsun çokda iyi top oynuyor.İnşallah dediği gibi gol atmaya da başlar inşallah bu akşam olur.(Allah söyletti)Başarılar serdar kurtuluş...
HUMARIN OĞLU TÜMER VARYAAA...

NoPasaran

Tigananın verdiği belkide tek + bu adam..

Çok seviyorum her maçta onu merakla seyrediyorum..

Umarım uzun yıllar faydalanırız
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

parmanides

massallahi var samimiyeti hali tavri bu adam muthis olacak...serdar tekme vuranin aygi kirilsin