Ana Menü

Düren: Mucize beklemeyin

Başlatan Simurg, Aralık 03, 2009, 13:26:47

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Beşiktaş Sağlık Kurulu Başkanı, Delgado konusunda temkinli konuştu

Beşiktaş Sağlık Kurulu Başkanı, Delgado konusunda temkinli konuştu, "Karın kaslarını eskisi gibi zorlamamalı. Biz bu sakatlıktaki riski yok ettik ama geri gelmeyecek diyemeyiz. Ondan mucize bekleyip, baskı yapmayın" dedi

Beşiktaş'ta Teknik Direktör Mustafa Denizli'nin dört gözle dönüşünü beklediği Matias Delgado için, Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mete Düren ilginç açıklamalarda bulundu.

Düren, alt karın kaslarından ameliyat olan Arjantinli oyuncunun aynı problemi bir daha yaşama olasılığının bulunduğunu da vurguladı. Delgado'ya tavisyelerde de bulunan Mete Düren, "Bir kere kesinlikle karın kaslarını eskisi gibi zorlamamalı. Sağlığına çok dikkat etmek zorunda. Ondan mucize beklemeyin. Uzun süredir sahalardan uzak kalmış olması nedeniyle bir an önce kendini gösterme isteği, futbol hayatına büyük bir darbe indirebilir" diye konuştu.

'Kariyeriyle oynar'

Beşiktaş Sağlık Kurulu Başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sakatlıktan kurtulan, takımla birlikte katılan her oyuncu tamamen iyileşmiş anlamına gelmez. İkinci yarıda Delgado'dan çok şey beklersek, onun üzerinde baskı kurmuş oluruz. Sırf bu baskı yüzünden kendini göstermek isterse, alt karın kaslarına fazladan yüklenerek kariyerini tehlikeye atabilir."

Delgado'nun sadece maçlarda değil, idmanlarda bile diğer futbolcular kadar karın kaslarını zorlamaması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Mete Düren, "Onun sakatlığı maalesef menisküs gibi değil. Keşke öyle olsa... Alt karın kaslarından oluşan sakatlıklar maalesef o futbolcuyla beraber sürekli devam ediyor. Biz bu sakatlıktaki riski yok ettik ama geri dönmeyecek diyemeyiz. Geri gelmemesi de Delgado'ya bağlı. Camia olarak bu oyuncudan çok şeyler bekleyerek üzerinde baskı kurmamalıyız. Yoksa telafisi zor olan riskler doğabilir" dedi.

Serdar Sarıdağ-Milliyet

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

pAscAliAnUmut

Ahh ahh ben hala yanarım o zamanki parayla giden 5 Milyon € 'ya..
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

[KralKartal]

Para bizden gitmedigi icin, sorun degil,

ben 8 milyona yanarim..(tabata)

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

CR7

Para bizden gitti abi
ülkerden 7,5 milyon dolara aldık bu adamı
biliyor musun bilmiyorum :)
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

evet geçen sene aldık..

7,5 milyon eurocuk..

öle bi günde oldu ve geçti  ;D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

evet cok sessiz seda halledildi o is.
sponsoruna para verip futbolcu satin alan yeryuzundeki tek klupte biziz heralde..

yildirim demirören yeteeeeeeeer.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....