Ana Menü

Fanatik Beşiktaşlı, Şehit Oğluna Takımının Galibiyet Haberini Verdi

Başlatan Simurg, Kasım 27, 2009, 23:43:50

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Geçen Yıl Teröristlerin Yola Döşediği Mayının Patlaması Sonucu Şehit Olan Jandarma Er Abdulah Aydın Emer'in Annesi,

Geçen Yıl Teröristlerin Yola Döşediği Mayının Patlaması Sonucu Şehit Olan Jandarma Er Abdulah Aydın Emer'in Annesi, Çok Sevdiği Muhabbet Kuşu Fikri ile Beşiktaş Formasını Evladının Adana Asri Mezarlık'taki Kabri Başına Getirdi.

Geçen yıl teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Jandarma Er Abdulah Aydın Emer'in annesi, çok sevdiği muhabbet kuşu Fikri ile Beşiktaş formasını evladının Adana Asri Mezarlık'taki kabri başına getirdi.

Kurban Bayramı arifesinde çocuklarını vatan için şehit veren anne ve babalar şehitlikleri doldurdu. Adana Garnizon Şehitliği'nde hüzün vardı. Geçen yıl 11 Ağustos'ta Erzincan'ın Kemah ilçesinde teröristler tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Abdullah Aydın Emer'in annesi Tülay Emer, oğlunun çok sevdiği muhabbet kuşu 'Fikri' ve Beşiktaşlı futbolcu Delgado'nun formasıyla mezara geldi. Kocaeli Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde okurken öğrenimini yarıda bırakıp vatan için askere giden Emer'in annesi, oğlunun Beşiktaş sevgisine olan saygıdan İstanbul'dan özel siyah beyaz gül getirti.

Oğlunun kabri başında göz yaşı döken anne, temizlediği mezar taşına evladının çok sevdiği muhabbet kuşunun kafesini koydu. Oğlunun fotoğrafını öperek Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi maçında deplasmanda Manchester United karşısında aldığı 1-0'lık galibiyet haberini verdi.

Mezarın üzerine Beşiktaş'ın 10 numaralı formasını giyen Delgado'nun formasını seren Emer, "Beşiktaş, oğlumun hayatındaki en önemli şeylerden biriydi. Onun için Beşiktaş formasını getirdim. Ben de onun Beşiktaş eşofmanını giydim. Ben buraya gelirken her zaman Beşiktaş forması ve eşofmanını giyerek geliyorum. Mezar taşına da siyah beyaz top arması yapıştırdım." dedi.

Oğlu olmadan geçirdiği dördüncü bayram olduğunu belirten Emer, "Oğlum ölmedi. Bizim nefes alışımızdan bile haberdar." diye konuştu.

Aileler, gözyaşları arasında şehit askerlerinin kabirlerinde Kur'an-ı kerim okudu, dua etti. Garnizon Komutanlığı'ndaki askerler ise şehitlikte temizlik yapıp, kabirlere karanfil bıraktı.

(CİHAN) 

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

keskinli

abdullah kardesimizde,diger sehitlerimizde yüreklerimizde yasiyor
minnettariz
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

KeePSaKe

Since 1903