Ana Menü

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Başlatan Simurg, Ekim 29, 2009, 08:11:49

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı,

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanı anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanan ulusal bayramdır.
Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı ülkelerde 28 Ekim günü öğleden sonra ve 29 Ekim tam gün resmî tatildir. 29 Ekim günü stadyumlarda şenlikler yapılır. 29 Ekim akşamı ise geleneksel olarak fener alayı düzenlenir.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyetin onuncu yıl kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 günü verdiği Onuncu Yıl Nutku'nda, o günü "en büyük bayram" olarak nitelendirmiştir.

Dosya:Gazi1933.jpg
Ne mutlu Türk'üm diyene !

Hepimizin bayramı mubarek olsun! Bu vatan için canını dökenlerin ruhları şad olsun!

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

IL Capitano

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

ceren

"Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet paidar kalacaktır."
Mustafa Kemal Atatürk

86'ncı yılında herkesin, hepimizin Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun..

"Sen dua et, ben amin diyeyim, sonra belki çay da içeriz :D "

carsi52

Herkezin Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun..
Bölünür senin için uykular!

+18 !

Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun..

ERHUN

Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

erdibatmaz

Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Kahrolsun Monarşi !!!
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

ilhan mansız_melis

"Temeli bütük Türk milletinin ve onun kahraman evlatlarından oluşan ordumuzun vicdanında,akıl ve şuurunda kurulmuş olan Cumhuriyetimizin ve milletin ruhundan doğan ilkelerimizin bir vücudun ortadan kaldırılması ile bozulabileceği fikrinde bulunanlar çok zayıf bilinçli,kötü yürekli insanlardır.Bu gibi insanların Cumhuriyetin adalet ve kudret pençesinde layık oldukları muameleye maruz kalmaktan başka nasipleri olamaz"     
                                                                        Mustafa Kemal ATATÜRK !

"İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar,bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.Bütün bu şeraitten daha elim ve daga vahim olmak üzere,memleketin dahilinde,iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini,müstevlerinin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler...Ey Türk istikbalinin evladı! İşte,bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen;Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Mevcut olduğun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur !"
                             Mustafa Kemal ATATÜRK !

Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin 86. yılı kutlu olsun !
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Cem Goren

tum ulusumuzun cumhurıyet bayramı kutlu olsun
altın kapılarımız kan oldu tayfun

keskinli

Alıntı yapılan: Free İdea - Ekim 29, 2009, 11:50:47
Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun. Kahrolsun Monarşi !!!
monarside hahrolsun oligarside
yasasin cumhuriyet
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

Cumhuriyet bayramimiz kutlu olsun!

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

erdibatmaz

Bağdat caddesinde kutlama yapan Beşiktaşlılara ezikler saldırmış. Ne olduklarını tekrar gösterdiler. fb cumhuriyeti diye bir şey çıkaranlardan ne beklersin.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

IL Capitano

Koskoca forumda 11 kisi cumhuriyet bayramini kutlamis...politikaya kacmasin diye yorum yapmayip sadece  "NO Comments" diyorum.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

keskinli

Alıntı yapılan: IsVecKarTaLi - Ekim 30, 2009, 16:56:43
Koskoca forumda 11 kisi cumhuriyet bayramini kutlamis...politikaya kacmasin diye yorum yapmayip sadece  "NO Comments" diyorum.
fazla takilma buraya cem
cumhuriyetci olduklarini kesin bildiklerim bile yazmamis
tembellikten yani düsmanliktan degil :)
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin