Ana Menü

Toroğlu "Beşiktaş taraftarı sadece kuru gürültü yapıyor"

Başlatan NoPasaran, Eylül 20, 2009, 01:18:21

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

alakası yok geneliyle
bugün olabilir ama genelde katılmıyorum bu görüşe
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Tolgahan_BJK

Allah diyorum.

Türkiye'de maçın gidişine göre tezahürat yapılmaz genelde ve arabesk bi hava hakimdir... kuru gürültüden kastettiği buysa kısmen haklıdır.

yalnız durum böyleyse, fener tribünü kuru gürültü bile yapamamaktadır ! ondan niye bahsetmiyo çıkarcı erman !

Türkiye'de tezahürat bakımından en son laf edilecek tribün bizimdir !

NoPasaran

Başkasını bilmem

Toroğlu haklı bence..

Çok bağırıyoruz bu bir gerçek

Ancak etki etki etki..

O sesler bir eğitimden geçse, İnönüde herksis yeneriz
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Alıntı yapılan: Tolgahan_BJK - Eylül 20, 2009, 01:24:57

Allah diyorum.

Türkiye'de maçın gidişine göre tezahürat yapılmaz genelde ve arabesk bi hava hakimdir... kuru gürültüden kastettiği buysa kısmen haklıdır.

yalnız durum böyleyse, fener tribünü kuru gürültü bile yapamamaktadır ! ondan niye bahsetmiyo çıkarcı erman !

Türkiye'de tezahürat bakımından en son laf edilecek tribün bizimdir !

almış eline 1 kağıt kalem
küfürleri sayıyor
gs maçında bize edilenleri niye saymadı acaba? ???

Tolgahan_BJK

Türk taraftarından İngilizvari bir taraftarlık beklemek... yani doğrusu muhtemelen onların ve de Erman'ın dediğidir ancak, Akdeniz ülkelerinin insanları daha farklıdır. bu da tribüne yansır. sahada oynanan oyundan uzak, kendi halinde, arabesk besteleri avazı çıktıı kadar bağıran tribünler var bizde. Ama Türkiye'de her takımda bu böyle ! Beşiktaş'a has bi durum değil yani...

Türk taraftar profiline ve takım destekleyişine genel bir eleştiriyse ermanın kuru gürültü eleştirisi KABUL.

Ama öyle bi konuşmuş ki, sanki fener gs trabzon bursa vs tribünleri tam yerinde, tam ölçüsünde destek verip takımına olumlu etki yapıyo da, sadece BJK taraftarı kuru gürültü yapıyo gibi olmuş. Ben burda art niyet ararım ! bi gs veya fb maçından sonra değil, çıkıp bizim maçtan sonra bu eleştiriyi yapmak. Sorun varsa Türkiye'nin genelinde var.

Ve yine iddia ediyorum, biz kuru gürültü yapıyosak, fb hiçbişey yapamıyo, gs bizi takip ve taklit ediyo...

NoPasaran

Erman Bjk TARAFTARININ en iyisi olduğunu biliyor bence Tolgahan..

Onun için bizden eleştiri yaparak herkese yapıyor..

Cidden ingilizler nası yapıyor bunu

hğcuma kalkarken  huuu diye bir ses.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Tolgahan_BJK

senelerdir takip ederim premier ligi, bazı maçlarda ev sahibi korner kazandığında ortalık yıklıyor taraftar sesinden...

bi de; deplasman takımının oyucusunun çektiği şut farklı şekilde auta çıkarsa herkes heeeeeeeeey diye bağırır mesela :) adamla 40.000 kişi dalga geçer...

bu ve benzeri bir sürü örnek var İngiliz tribünlerine dair...

ama sana bi örnek vereyim mesela. 100. yılda kapalıda bi maçın devre arasında kordorda tam da bu muhabbeti yapıyoruz. millet ciddiye bile almıyo ingilizleri. Genel kanı şöyle "lan ingilizler de taraftar mı bee, öyle aaaa uuuu demekle taraftarlık mı olur" :D oturarak maç seyrediyolar falan diyo bizimkiler.

ama dünyaca ispat olmuş bişey ingiliz deplasmanlarındaki taraftar baskısı... bizimkilere anlatılmaz. böyle gelmiş muhtemelen de böyle gider. erman doğru söylese bile kendisi de ilk fırsatta nasibini alacaktır bizimkilerden :)

ama

NoPasaran

Bir leeds maçı bilirim

Resmen cehennem yaşatmışlardı Galatasaraya...

2-2 bitmişti ama Hakan Şükürün maö sonu söledikleri aklımda..

"Burası için söyleyecek tek bişey var.Cehennem"
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Tolgahan_BJK

istanbuldaki finalde liverpool tribünündeydim... adamlar olayı bitirmiş, hem çok iyi gözlemliyolar hem çok iyi tepki veriyolar. birdenbire aynı anda refleksle bağırıyolar, nooldunu anlamıyosun :)

ama dediğim gibi, Türk tribünlerinin o duruma gelmesi çok zor. gelmesi de iyi mi olur onu da bilemiyorum ? belki de biz böyle iyiyiz yaaa :)

arabeske devam, bitmesin dertler..... :D

carsi52

Ben bi gelim beni Arsenal maçına götür bakalım.
Haklı felan değil bu adam terbiyesizin önde gideni.Reyting için yapmadığı şey kalmamış.Azgın,abaza herif.Kıskançlık krizleri resmen taraftarı kıskanıyor adam.
Bölünür senin için uykular!

[KralKartal]

Ingiliz taraftari farkli, Besiktas taraftari farkli

nasil Ingiliz futbolu ile bizim futbolumuz bir degilse,

taraftar profilimiz ve tribun sovlarimizda farklidir..

dunyanin her yerinde ayni taraftar ayni ses olsa,

monoton bir tribun olur ve zevk vermez...

Biz milletce arabeskiz ve biz TEZAHURAT yapiyoruz,

onlar ise UGULTU cikartiyor, yani TEZAHURATLARI YOK..

Biz sözler ile duygumuzu anlatiyoruz, onlar AH UH VUH gibi anlatiyor..

Hangisi daha iyi dersen, tabiki bizim TEZAHURATLARIMIZ...

Kisaca Erman Toroglu halt etmis, diger taraftan ise dogru zamanda dogru
tezahuratlari soylemeliyiz
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

keskinli

takimin kötü gidisatinida taraftara baglayacaklar utanmasalar
ben genelde iyi buluyorum taraftarimizin tezahüratlarini
tek eksik top rakipte iken sovu birakip rakibi baski altina almalilar,islik gibi yuh cekme gibi
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

CR7