Ana Menü

SSK'dan Reha Muhtar'a şok yanıt: "Ölmediğinizi ispat edin!"

Başlatan Simurg, Ağustos 25, 2009, 13:50:16

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

SSK'dan Reha Muhtar'a şok yanıt: "Ölmediğinizi ispat  edin!"

Resim

Reha  Muhtar altı aydır el sürmediği emekli maaşını çekmek istiyor. Bir bakıyor ki,  para geri gitmiş, hesabında yok. Nerede bu para diye SSK'ya başvuruyor. Altı  aydır paraya dokunmadığı için ölmüş olabileceği gerekçesiyle SSK'nın geri aldığı  açıklanıyor.

SSK'dan Reha Muhtar'a şok yanıt: "Ölmediğinizi ispat edin!"  Reha Muhtar altı aydır el sürmediği emekli maaşını çekmek istiyor. Bir bakıyor  ki, para geri gitmiş, hesabında yok. Nerede bu para diye SSK'ya başvuruyor. Altı  aydır paraya dokunmadığı için ölmüş olabileceği gerekçesiyle SSK'nın geri aldığı  açıklanıyor.

SSK'dan "Ölmediğini ispatlaman lazım, yoksa paranı  alamazsın" deniyor.Ve alamıyor aylardır parasını...

Belki de SSK  haklıdır, Reha Muhtar Hak'kın rahmetine kavuşmuştur diye düşündüm. Aradım onu  dün... Telefon off'sa Reha da ex olmuş demekti.. Neyse ki, telefonda karşıma  çıktı. Ses onun sesiydi. 100 kilometre uzaktan tanırım o sesi...

Evet  Reha Muhtar ölmemiş. Yaşıyor. Kendisine de "Sesini duyduğuma sevindim.  Yaşıyormuşsun" dedim.

Eğer hala ispatlayamazsa yaşadığını, kendisine  şahitlik yapabileceğimi söyledim. Tabii eğer SSK benim şahitliğimi kabul ederse.  Kim bilir belki beni de ölmüşler listesine koymuş olabilirler...

Reha  Muhtar'ın ölmediğine şahitlik yapabilmem için benden de rahmetli olmadığıma dair  kapı gibi bir belge isteyebilirler. Acaba ben de şimdiden kendim için şahitler  mi baksam?

Ölmemişin şahidi olan bana şahitlik yapacak, ölmediğini  ispatlama yeteneğine sahip şahitler aranıyor. Hayatta olanlara duyurulur.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

[KralKartal]

Ise bak... Gittikce sapitiyoruz ülke olarak...

Hele bu sene gordum ya memleketin halini, vah bizim halimize..
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Delirdik

Yaşar ne yaşar ne yaşamaz diye film vardı bu konuyu işliyorlardı
o hesap olmuş aynen (:

Haberlerde izlemiştim bende bir sürü tanıdığı sokmuş araya yinede halledemedim diyordu reha abey :D
acaba nolmuştur sonuç
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

erdibatmaz

adamlar haklı, ölmüş olabilir. bu ülkede 6 ay boyunca emekli maaşına ihtiyaç duymayan adam yok ki! onu mu takip edecekler. muhtemelen bi bilgisayar sistemi yok sayıyordur. reha muhtarı nerden tanıyacak kompiter.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

CR7

bu burslarda da böyle -6 ay galiba- çekmezsen geri alıyolar süre sonunda
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)