Ana Menü

Sporx.com'un Menajer Kazım Avcı ile yaptığı röportaj'dan BJK bölümü

Başlatan CR7, Ağustos 21, 2009, 00:39:06

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

-Beşiktaş'ın İtalyan oyuncusu Ferrari'yi tanıyor muydunuz?
"Ferrari benim 10 yıllık arkadaşım. Beşiktaş yetki verdi ve bu transferi Ali Egesel bitirdi. Ferrari'nin, Türkiye'de bir problemi olduğu zaman beni arar ve sürekli olarak görüşürüz. (Röportaj sırasında da Ferrari'nın sık sık aramaları geldi)"
"BİR ÇOK İTALYAN OYUNCU ARTIK TÜRKİYE'YE SICAK BAKIYOR"
-Ferrari Türkiye'yi nasıl bulmuş?
"Türkiye'nin çok güzel bir yer olduğunu ve beklediğinden daha iyi bulduğunu söylüyor. Bir çok İtalyan oyuncu ile konuştuğunu ve onların da artık Türkiye'ye gelmeye sıcak baktığını söylüyor."
-Ülkemize gelmek isteyen İtalyan oyuncular kimler?
"Ferrari'den sonra İstanbul'a gelmek isteyen oyuncular var, hatta bir kaç tanesi büyük kulüplerde oynayan oyuncular. Son olarak Fiorentina'da oynayan iki tane oyuncunun gelmek istediğini biliyorum. Çünkü İtalya eski konumunda değil. Büyük takımlar hariç, diğer kulüpler ciddi paralar ödeyemiyorlar. Ferrari'nin Genoa'daki konumuyla Beşiktaş'taki konumu kıyaslanmaz bile. Hem kazandığı para hem de statüsü çok farklı, burada yıldız konumunda. Eskiden İtalyan oyuncuların Türkiye'ye gelmek aklından bile geçmezdi ama artık durum çok farklı. Tabii burda iletişim de çok önemli. Ben bu oyuncularla doğrudan konuşabiliyorum ve ülkemizi anlatıyorum. Inter'de çalıştığım dönemlerde bana, Türkçe'yi nerede öğrendiğimi soruyorlardı. Beni İtalyan sanıyorlardı, Türküm dediğim zaman ise çoğu zaman inanmıyorlardı.
"FERRARİ'Yİ G.SARAY'A BEDAVAYA ÖNERMİŞTİM"
-Ferrari'ye daha önce talip olan takımlarımız var mıydı?
"Ferrari'nin Roma'dan sözleşmesi biterken Galatasaray'a sıfır bonservisle önermiştim ama Galatasaray kabul etmedi. O da Genoa'ya gitti."
KİLY GONZALEZ BEŞİKTAŞ

-Var mı böyle önerdiğiniz başka isimler?
"Beşiktaş'a Kily Gonzalez'i önermiştim. Inter'de sözleşmesi bittiği dönemde, Beşiktaş'tan Murat Aksu ile görüştüm ve tamam dediler. Kily Gonzalez'i Türkiye'ye getiriyordum, Kily'de buna razıydı ama eşi bir türlü ikna olmadı. Eşinin arzusuyla Kily Gonzalez de ülkesi Arjantin'e döndü.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)