Ana Menü

Çadır Tiyatrosunda , Orta Oyunu..

Başlatan ZeMaHŞeR, Ağustos 17, 2009, 13:27:32

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZeMaHŞeR

Sayın Yıldırım Demirören; hiç kimseyi almayın! Transfer filan yapmayın...
Zaten yeşil sahalarda her şey alınmış, satılmış, Messi'yi bile, alsanız bunlarla mücadele etmeye imkân yok!
Zaman, bazı şeyler için ilaç olur... Yaralarımızı sarmamıza, hayatı daha kolay karşılamamıza yardımcı olur.
Ama bazı insanlar için zaman, sanki hiç yaşanmamış gibi, buz üstüne yazılmış yazı gibi silinir gider.
Onlar, her gece ayrı bir çadır tiyatrosunda sahne alan yeteneksiz oryantal gibidirler.
Sahneden "yuhalanarak" indikleri halde, ertesi gece hiç bir şey olmamış gibi, yüzsüzce yeniden başlarlar ve umursamaz bir tavır içinde tekrar tekrar aynı oyunu oynarlar.
Farkındaysanız, iki haftadır, çadır tiyatrosu kıvamında, başlayan Ligler, adeta "orta oyununa" döndü.
Orta oyunu diyorum, "orta"da dolaşan hakemler gerçekten bu işi oyun haline getirdi.
Nasıl mücadele edeceğiz anlamadım.
Galatasaray'a bir maçta 2 penaltı verirken, Beşiktaş'a "penaltı vermeme yemini etmiş" hakemlerin, geçen sezon sadece 1 penaltı verdiklerini, onu da kırk dereden su getirip neredeyse bizi "geri alın penaltınızı, istemiyoruz" durumuna getirdiklerini unutmuyoruz.
Geçen hafta Denizlisporla oynadıkları maçta, Arda Turan'ı yere göğe sığdıramayanlar, Arda şov yaptı diyenler, aslında Arda'nın o maçta cezası nedeniyle oynamaması gerektiğini yazmıyor bile... Arda oynamasa belki maçın kaderi değişecekti?
Kimsenin sesi soluğu  çıkmıyor... Şimdi bu haksız rekabet olmuyor mu? Ohhh ne güzel...
Arda bu ülkenin futbolcusu da, Beşiktaşlılar düşman ülkenin futbolcuları mı?
Rüştü hala oynamıyor... Onun cezası, adam öldürmek ya! Af olmuyor...
Dün gece oynanan Fenerbahçe Sivas maçında, atılan ilk gol bariz ofsayt ama "orta"  oyuncusu niteliğinde sahada dolaşan hakemler güzel güzel golü veriyorlar...  O gol olmasa belki Sivas'ın direnci kırılmayacak, maçın kaderi değişecek...
Rambo sahaya atlıyor...  Dün gece bakıyorum ekranlarda, herkes bu olayı gülerek konuşuyor...
Beyler; Beşiktaş olsa asar, keserdiniz...
Ne oldu? Rambo'nun üzerinde Fenerbahçe forması var diye mi hoş görüyorsunuz?
Bu gün gazetelere bakıyorum, birer satırla espirili bir şekilde geçiştirmişler...
Ne o! Çok mu komik?
Kapalıdan birimiz atlasaydık, neler yapardınız... Bugünkü gazetelerin ön sayfasında, boy boy resimler yer alırdı... Altına "Beşiktaş'a Kapama Cezası Yolda" diye başlık atardınız...
Nasıl mücadele edeceğiz anlamadım.
Fenerbahçe, "Dön dolaş yine bana gel" diyerek bütün yolladıklarını  topluyor. Aziz Yıldırım, kovduğu Daum'u geri alarak başlattığı akıma, Lugano'dan sonra şimdi de Tuncay'ı çağırıyormuş...
Beşiktaş Nihat Kahveciyi İspanya'ya satmıştı beyler... Beşiktaş'tan, kovmadı, yollamadı... 
Yine büyük bir yıldız olarak Beşiktaş'a transfer etti...
Nihat Kahveci için çıkardığınız patırtıları, niye Aziz Yıldırım'ın kovduğu  ve sonradan aldığı, Daum için, ya da bir daha bu takımda oynayamaz dediği Lugano için çıkartmıyorsunuz?
Yok, yok, ben anladım...
Nasıl mücadele edeceğimiz anladım...
Bizi Şampiyonluğa taşıyan, iki kupayı kazandıran Büyük Mustafa'yla...
Ona inanmış, güvenmiş çalışan, altın değerinde ki oyuncularımızla...
Onların hepsi birer yıldız...
Gerçek yıldızlar, saha da yaptıkları mücadele ile ve yüreklerindeki kazanma hırsıyla, kendi "yıldızlarını" kendileri parlatırlar...
Hepsine güveniyoruz...
Nasıl mücadele edeceğimizi anladım...
Her zaman takımının yanında olmuş, onu hiç yalnız bırakmamış, dünyanın en büyük taraftarıyla... 
Biz zorlukları  severiz, mücadeleyi, severiz, yolumuzdan vazgeçmeyiz...
Bugün takımımız yalnızlığa mahkûm, ama bizim ruhumuz orada... Onlar bunu biliyor.
Saha içinde ve dışında, hep birlikte
Mücadeleye devam...
Meydanı "orta oyuncularına" bırakmayalım...

ITIR ESEN/HABER1903
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

Büyükmustafa

Düşüncelerimin tercümanı olmuş bu yazı.Eline yüreğine sağlık Itır Esen...

Bu sene hakemler tarafından nasıl katledileceğimizi izleyin.Aziz neye güvenerek 3 yıl üstüste şampiyonluk sözü verdi,takımına güvenmiyordur herhalde.Bu sezonun aynası süper kupa maçıdır.Haksız yere oynadıkları bir maç,sonra hakem kararlarıyla aldıkları kupa...Üstüne ibb maçında verilmeyen penaltıyla kaybettiğimiz 2 puan.İnönüde bir taraftarın sahaya indiğini düşünemiyorum bile,en az 2 maç seyircisiz...Bu devran nereye kadar dönecek bunlara kimse dur demeyecek mi?,yeter artık aynı filmi izlemekten bıktık ulan!

Kralkartal21

''Biz zorlukları  severiz, mücadeleyi severiz, yolumuzdan vazgeçmeyiz...''

Ah şunu bide başkaları anlasa..
Ellerine sağlık Itır abla..
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..