Ana Menü

Beşiktaş Üzerine Oyunlar!

Başlatan CR7, Ağustos 09, 2009, 01:10:56

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

İster komplo teorisi deyin, ister senaryo...
Ama gerçek var ki, görünen köy artık kılavuz falan istemiyor!
Açık seçik fark ediyorsunuz Beşiktaş üzerine oynanan oyunları...
Kim mi oynuyor?
Bilemem...

Koskoca TFF yönetiminin geçen sezonun çifte kupalı Kara Kartal'ını biçmek için yönetim kurulu toplayıp karar alacak hali yok...
Ama TFF'nin kurulları Beşiktaş'ı biçiyorsa, eften püften gerekçelerle Siyah-Beyazlıların yolu karartılıyorsa ben bu işin içinde bir "iş" ararım, hatta bulurum da!

Şu son 1 ay içinde Beşiktaş'ın başına gelenlere bir göz atalım...
Ve önce Süper Kupa'dan başlayalım isterseniz... Beşiktaş'ın Almanya'da oynayacağım diyerek hazırlandığı, daha sonra "pat" diye Halkalı Olimpiyat Stadı'na alınan maçı...
Tam o sırada Barış Kupası'nda belki de en azından yarı final oynayacak Beşiktaş'ın moralman çöküşünü anımsatırım size.
Bunu bir kenara not edin...

Ve o maç gününe gelin...
Maç içinde 'özel atanmış' hakem Yunus Yıldırım'ın yaptığı hataları bir kenara bırakın...
Çünkü geride kaldı...

Ama maç sonrası, soyunma odasına giden Rüştü'nün arkadaşlarıyla yaptığı argo konuşmanın, kendisine edilmiş bir hakaret gibi rapora yazılışını ve milli kalecinin aldığı cezayı da kayda geçin...
Etti mi size iki...

Kaldı ki Türk toplumu olarak kendi evladımızı bile, "Vay e.....eşek ne akıllı çocuk" diye seven bizler, Rüştü'nün arkadaşlarıyla yaptığı sohbette kullandığı lafları niye bu kadar abartıyoruz ki?
Koskoca T.C. Başbakanı bile yeri geldiğinde, "Ananı da al git lan" demiyor mu?
Birileri çıkıp da Tayyip Bey'e ceza veriyor mu?
Bırakın cezayı ilk seçimde ödüllendiriliyor neredeyse!

Gelelim o maçta yaşanan ama gözlemcilerce not edilmeyen vahim bir olaya...
Bu gözlemciler Rüştü'nün fısıltı halindeki sohbetini duyuyor, ama Fenerbahçe tribünlerinden, sahada ısınan Beşiktaşlı İbrahim Üzülmez'in kafasına atılan 33 cc'lik koca bira şişelerini fark etmiyor...
Görmedi duymadım, bilmiyorum hesabı...
Hadi diyelim ben abarttım...
Gidin İbrahim Üzülmez'e sorun... Kafasının hemen üstünden 2 adet bira şişesi geçip tartan piste düşmüş mü, düşmemiş mi?
O olayı saniyesi saniyesine gören usta gazeteci Ali İsmet Ural'a danışın bakalım ne diyecek size?
O şişe İbo'nun başına gelseydi ne olacaktı?
Biraz ceza kitabını karıştırdım...
İlgili seyircinin kulübüne en az 1 maç saha kapatma cezası gelmesi gerek...
Ama TFF'nin kurulları işine geleni görüyor, gelmeyeni görmüyor...
Hatta avukat Levent Erdoğan'ın 'gayet nizami' demeci bile cezaya dönüşüyor...
Yani... İstanbul'un en iyi avukatına 'kural dışı konuştuğu' için ceza veriyorsunuz...
Vay be... Hukuk da değişmiş bilmeyeli...

Sözü özü gücü Beşiktaş'a yetiyor Disiplin Kurulu'nun da, Gözlemciler Kurulu'nun da...
Çünkü biliyorlar ki Beşiktaş'a karşı sergiledikleri yürekli tavrı, Fenerbahçe'ye gösterseler bir daha dürbünün tersi ile görürler oturdukları koltukları!

Ve son İstanbul Belediye-Beşiktaş maçı...
Hakem Tolga Özkalfa, tüm taktir haklarını Belediye'den yana kullanıyor...
Niye?
Güç Belediye'de...
Belediyespor'un başkanı aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı, Başbakan'ın akrabası...
Haydi bassana adamın ayağına!
Ama Beşiktaş'ın ayağına basmak kolay...
Hem geçen yıl çifte kupayı birden kazandılar, 3-5 yıl sesleri çıkmaz!
Ensesine vur lokmasını al!
Penaltısını verme, takdir haklarında Siyah-Beyaz forma giymiş oyuncuları perişan et...
Hakemin de çekincesi yok!
Çünkü biliyor ki kendisini atayanlarla, puan verenler ellerini aynı lavaboda yıkıyor!

Evet...
Beşiktaşlılar, hazır olun ince ince kıyılmaya...
Sizi bu yıl öyle bir yerle bir edecekler ki Mustafa Denizli'nin şu ünlü 'şansı' bile kurtaramayacak...

Arif Kızılyalın
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ilhan mansız_melis

Alayı gelse yıkamaz Beşiktaş'ı demek isterdim ama öyle bir yıkarlar ki

Daha en başında belliydi aslında herşey...

TFF başkanının Adnoş'la baışması,diğer 3 klübün başkanlarıyla toplantı yapmak ama Y.D'nin çağırılmaması vs...

Eğer bu sene topunu da yenip yine şampiyon olursak assınlar kendilerini bi halt beceremedik diye !
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Büyükmustafa

Bize anlatma bunları biz biliyoruz.Git başkana anlat hakkımızı yedirtmesin.(Diyeceğim ama...)

carsi52

Başkan mı hakkımızı yedirmicek ? Kaç seneden beri yediler hakkımızı kimse çıkıp ne savundu nede korudu BEŞİKTAŞ'ı..
Bölünür senin için uykular!

NoPasaran

Lig maçında hakem bizden yana değildi ancak çok art nşyet göremedim ben ne yalan konuşayım..

Tartşmalı bir penaltı var hakem vermeyebilir.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Simurg

Biri bize sahip çıksın
Beşiktaşın ne oyunlara geldiğini görmemesi mümkün değil
bugün fenerliler bile gelip soğru penaltınızı vermedi hakem diyosa da yapcak bişey yok
unutmayalım nice cezaları bile beşiktaş paşa paşa çekerken 
aynı cezayı alması gerekenler en hafifiyle yırtıyordu

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

CR7

Ozeti bir daha izledigimde ernst'in kafasının defanstan dondugu pozisyonda nobre cekilip indiriliyo gibi geldi.bilmem siz ne dusunuyosunuz?
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Cem Goren

neyın mucadelesını verıyoruzkı sabrı adamın tepesıne cıkıyor pozısyon penaltı oluyor telloya yapılan penaltı olmuyor bıde utanmadan sabrı ıtıraz edıyor
bunlar sadece ornek bılıcayı avrupalı hakem tak dıye attı bızde faul dahı verılmıyor
daha oncekı senelerdede bunlar bırcok kez karsımıza cıktı artık alısmaktan baska caremız yok basımızdakıler masaya yumrugunu vurmadan bu duzen degısmez
altın kapılarımız kan oldu tayfun