Ana Menü

Bumudur Fenerbahçe'nin Büyüklüğü!

Başlatan NoPasaran, Haziran 06, 2009, 14:24:28

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Özümüze (!) döndük...   Sezonun sonlarına doğru esen barış rüzgarlarının geçici olduğunu düşünenler haklı çıktı.   

AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE!

3 kulübün ve bir futbolcunun hatalar zinciri, Türk futbolunda eşine az rastlanır bir tartışmanın çıkmasına yol açtı.   Bir yanda sözleşmesi süren bir futbolcunun bonservisini almadan, oyuncuyu transfer ettiğini sanan bir kulüp...   Diğer yanda "Sizin takımınızda oynamak istemiyorum" diyen bir futbolcunun bonservisini satın alarak işi köle ticaretine çevirmeye kalkan bir kulüp...   Diğer yanda da sözleşmeli futbolcusunu, oynamak istemediği bir takıma satan bir kulüp...   Ve diğer yanda da sözleşmesi devam ederken ve bonservisi verilmemişken, transferin oldu bittiye getirilmesine alet olan bir futbolcu...   Tam bir "Al birini vur ötekine" durumu...   Hiçbiri masum olmadığından bu konuyu fazla deşmeyeceğim...   Benim derdim başka...   

F.BAHÇE'NİN ONURU ZEDELENİYOR!

Bugüne kadar hiçbir yazımı Fenerbahçeliliğimle yazmadım.

Her takım taraftarından aynı miktarda övgü ve küfür almamın nedeni budur...

Ama bugün başka !.. İçimdeki Fenerbahçeli, dünden beri, bizzat gönül verdiği takımın yöneticileri yüzünden  sıkıntıda...   24 saat geçti "Mehmet Topuz Fenerbahçe'de" açıklamasının üzerinden, hala da başka ses çıkmadı Kadıköy'den...

"Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz"

Böyle demişti üstad İslam Çupi...

Rahmetli, bugünleri görse ne derdi acaba?

Futbolcu, "Fenerbahçe'de oynamak istemiyorum. Beşiktaşlıyım, Beşiktaş'ta oynamak istiyorum" demesine rağmen, onun bonservisinin alınmasına yorumu ne olurdu?

"Adı konamayan büyüklüğün", belki de sırf bir inat uğruna zedelenmesine ne yorum yapardı?

İslam Çupi ne derdi bilemem elbette; ama ben, İslam Çupi'nin yazılarını okuyarak büyüyen, hatta onun eşsiz Türkçesi ile Fenerbahçe'yi daha bir çok seven ben, bu yaşananları hazmedemiyorum.   Mehmet Topuz Beşiktaş'a imza atabilirdi... Gidip Ümraniye'de idmana çıkabilirdi... Ama transfer daha bitmemişse, Fenerbahçe devreye girip Mehmet'i alırdı, kimse de buna gıkını çıkaramazdı. Tek şartla, Mehmet de Fenerbahçe'de oynamayı kabul ediyorsa...     Fakat Mehmet Topuz "Ben Fenerbahçe'de oynamak istemiyorum, Beşiktaş'ı istiyorum" dedikten sonra iş bitmiştir!

Ola ki Mehmet Topuz Fenerbahçe'nin elinde kalırsa; hangi Fenerbahçeli bu durumu içine sindirebilecek, hangi Fenerbahçelinin gönlü o 100 yıllık formanın zorla giydirilmesine razı olacak çok merak ediyorum.   

LAF AĞIZDAN BİR KERE ÇIKAR!
Bazı Fenerbahçeliler diyor ki; "Mehmet Topuz bu açıklamaları Beşiktaş yönetiminin zoruyla yapıyor"   Ben öyle düşünmüyorum, Mehmet'in samimi olduğuna inanıyorum. Ama eğer doğruysa da, yani Mehmet Topuz birilerinin baskısıyla yaygara koparıyorsa; bu onun karakterinin zayıflığını gösterir. Bu durumda sadece Fenerbahçe'de değil, Beşiktaş'ta da yeri olmamalılıdır.    Bu dakikadan sonra Mehmet Topuz'dan Fenerbahçe'ye hayır gelir mi?   Ali Bilgin'den gelmiş midir?   Son maçta küme düşmeme derdindeki takım arkadaşlarına saha kenarından da olsa destek vermek varken kampı terkedip giden Ali Bilgin'i alan Fenerbahçe, ne hayır gördü bu futbolcudan?   

TRANSFERDE REKABET OLUR, ZORLAMA DEĞİL!

Evet transferde pek çok şey mübahtır.

Evet futbol tarihimiz, büyük kulüplerin birbirinden adam kaçırdığı transferlerle doludur.

Hatırlarsınız, zamanında Rıdvan Dilmen'in Galatasaray'a gidecekken Fenerbahçeli oluşunu. Hatta bazılarınız bilmez belki, Rıdvan Galatasaray formasıyla poz bile vermiş, ama Fenerbahçe onu kaçırıp imza attırmıştır. Ama dikkat! Rıdvan Fenerbahçe'ye gelmeyi istemiştir.

Ya da daha 6 ay önce Yusuf'un Trabzonspor kampında antrenman programını okurken nasıl Beşiktaşlı olduğunu hepimiz hatırlıyoruz. Ama yine dikkat! Yusuf Beşiktaş'a gelmeyi istemiştir.

Transferde imza atılana kadar herkes herkese atabildiği çalımı atar; akıllı, güçlü ve hızlı olan kazanır. Lakin; kimse kimseye zorla forma giydiremez... Transfer, köle ticareti değildir !..

Daha da önemlisi, hiçbir başkan ya da yönetici, başında olduğu kulübü, bir futbolcuya muhtaçmışcasına küçük düşüremez !..

"O büyüğün formasını giymek istemiyorum, bu büyüğün formasını giyeceğim" diyen birinin hala transferine çalışıldığını görmedim.

İŞİN KOMİĞİ...
Bir de şuna değinmeden edemeyeceğim. Aziz Yıldırım daha yeni demedi mi, "Savaşan futbolcular alacağım"   Afedersiniz sayın başkan ama; zorla alacağınız bir futbolcu mu savaşarak oynayacak?

Bari bunun cevabını verin bize...

Kaynak : LİG TV GENEL YAYIN YÖNETMENİ
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Adamın yazısını beğendim ondan koydum..

Doğru söylüyor her cümlesi ile.

Nasıl sindirecekler Topuzu anlam veremiyorum. Antu.com photoshop ile resim yapmış koymuş, diğer tarafta resmi gerçek beşiktaş forması ile mehmet topuz..

Nasıl mideniz var!
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Bölünür senin için uykular!

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Fenerbahçe büyük mü ya ;D ?
Fenerbahçenin büyüklüğü felan diye bişeyler zırvalamış :D
Bölünür senin için uykular!

maverick

sadece  gündem yaratmak ve  bonservis ücretini arttırmak için  bir  manevra .. hayırlı olsun
SİYAH BEYAZ.. ÖLÜM YAŞAM

Onurluyum Gururluyum. TÜRK'üm.
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene

Tolgahan_BJK

adamlar fenere küfür eden tümeri hazmetmiş ötesi var mı?

eyup1903

büyük derken eziklik anlamında mı demişler acaba :D

KeePSaKe

Alıntı yapılan: Tolgahan_BJK - Haziran 06, 2009, 15:12:37

adamlar fenere küfür eden tümeri hazmetmiş ötesi var mı?

Aynen onu bile aldılar Mehmet Topuz u hala istemelerine şaşırmamak lazım arsızlar !
Since 1903

+18 !

Fenerbahçe ezikLiği ne 26 yıL Türkiye Kupasını aLamama ezikLiğidir, ne Mehmet Topuz'u aLamama ezikLiğidir. Onun ezikLiği başka bir ezikLiktir işte, adı konamaz. :D

Cem Goren

yanı adamlar tumerı almıslardı zamanında mıdesız herıfler onada katlanırlar sıneye cekerler :)
altın kapılarımız kan oldu tayfun

ilhan mansız_melis

Yahu sizin büyüklüğünüz adamlığınız bu mu bir insanı zorla mı oynatacaksınız oynattınız diyelim o adamdan size fayda gelir mi ?

Ne kadar eziksiniz ya !
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

erdibatmaz

bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

eyup1903

Alıntı yapılan: +18 ! - Haziran 06, 2009, 18:38:33
Fenerbahçe ezikLiği ne 26 yıL Türkiye Kupasını aLamama ezikLiğidir, ne Mehmet Topuz'u aLamama ezikLiğidir. Onun ezikLiği başka bir ezikLiktir işte, adı konamaz. :D

işte koptuğum nokta :D

cassa23