Ana Menü

Beşiktaş'a Yeşil Işık Yaktı

Başlatan ilhan mansız_melis, Nisan 19, 2009, 21:46:44

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Bayer Leverkusen'de forma giyen Tunuslu oyuncu Tunus Milli Takım oyuncusu ve Bundesliga'da Leverkusen formasını giyen Karim Haggui, Beşiktaş'a transfer olacağı söylentileriyle ilgili olarak, "Türkiye'de oynamaya sıcak bakıyorum" dedi.

Bundesliga ekiplerinden Bayer Leverkusen'in formasını giyen Tunus Milli Takımı oyuncusu Karim Haggui, Beşiktaş'a transferi konusunda yeşil ışık yaktı. Haggui, bir süredir Türk ve Alman basınında Beşiktaş'a transfer olacağı şeklindeki haberlerle ilgili olarak İHA mikrofonlarına yaptığı özel açıklamada, "Türkiye'den bizzat bana bir teklif gelmedi. Benle ilgilenildiğini duydum. Türkiye'de Galatasaray, Fenerbahçe gibi büyük takımlar var. Birçok Tunuslu futbolcu Türkiye'de oynuyor. Henüz bir karar vermedim.

Ama sezon bitiminde sözleşmem bitiyor. Beni isteyen takımlar tabi ki var" dedi.

"Türkiye'den bir teklif gelirse cevabın ne olur?" şeklindeki bir soruya Karim Haggui, "Düşünmem lazım. Bütün tekliflerin en iyisini değerlendirmem lazım. Türkiye'de çok iyi takımlar var. Düşünmek için de benim zamanım var" şeklinde cevap verdi. Türkiye'de oynamaya sıcak baktığını ifade eden Haggui, "Tabi ki Türk futbolunu yakından takip ediyorum. Geçen sene Galatasaray'a karşı oynamıştık" diye konuştu.

"Hangi Türk futbolcuları beğeniyorsun?" şeklindeki bir soruya ise Karim, "Çok var. Ama özellikle İspanya'da oynayan Nihat'ı beğeniyorum. Beşiktaş'ta da oynamıştı, yine Sabri de çok iyi bir oyuncu" diye cevap verdi.

Karim Haggui transferi için, Bayer Leverkusen'de teknik direktör Tobbias Labbadia'nın yardımcılığını yapan Türk antrenör Eddy lakaplı Erdinç Sözer'in de devreye girdiği ve Haggui hakkında Beşiktaş için olumlu referanslar verdiği ifade ediliyor.

25 yaşındaki Haggui, 1.90 metre boyu ve güçlü fiziğiyle savunmada etkili bir oyun sergiliyor. 2006 yılından beri Leverkusen'de forma giyen Haggui, 2003 yılından beri Tunus Milli Takımı'nın formasını 46 kez terletti.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

keskinli

pekii kimi gönderecegiz defanstan?
sivok?zapo?
böyle haberlerle besiktasli futbolcularin kafasini karistiriyorlar
haggui bizde oynanaynlarin hic birisinden daha iyi degil
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

+18 !

1 aLman aLdık iyi çıktı ya artık pek sevgiLi medyamız bize hep aLman yıLdızLar hediye eder..

carlito1903

İyi de bu adam stoper değil mi ?

Bizde şuan transfer gerektirmeyen tek mevkidir stoper.

Sol bek alın artık şu takıma.