Ana Menü

Rüştü İlk Onda

Başlatan saldır beşiktaş, Nisan 18, 2009, 10:46:57

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saldır beşiktaş

Dünyanın önde gelen spor yazarları, "Avrupa'nın en iyi 10 kalecisi" listesine, Beşiktaş'ın tecrübeli file bekçisini de koydu. Milli eldiven, Güney Amerika'nın önde gelen spor dergisi Trivale'nin anketinde, en iyiler arasında kendine yer buldu

Milliyet'in haberine göre Beşiktaş'ın tecrübeli file bekçisi Rüştü Reçber'in kıymeti, denizaşırı ülkelerde de ispatlandı. Avrupa'nın en iyi 10 kalecisini seçen Güney Amerikalılar, bu listeye siyah-beyazlı kaleciyi de dahil etti.

Brezilya'nın ve Güney Amerika'nın önde gelen spor dergilerinden Trivale tarafından yapılan ankete katılan spor yazarları, Türk Milli Takımı'nın da kalesini koruyan Beşiktaşlı oyuncuyu ilk 10 file bekçisi arasına dahil etti. Dünyanın önemli yazarlarının görüşleri baz alınarak hazırlanan listede, şu isimler bulunuyor:

Van der Sar (Manchester United), Buffon (Juventus), Casillas (Real Madrid), Reina (Liverpool), Cech (Chelsea), Dida (Milan), Lehmann (Stuttgart), Valdes (Barcelona), Boruc (Celtic), Rüştü Reçber (Beşiktaş).

Trivale dergisi, bu kalecilerin seçimi sırasında görüş bildiren yazarlara şu kriterleri sordu:
Lig veya Avrupa kupalarında elde edilen başarıları, kalecinin takımdaki lider ruhlu karakteri, refleks ve atletik yapısı, yediği gol sayısı, pozisyonlara çıkışı ve ceza sahasındaki soğukkanlı yapısı.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

Bircan*

:bjk :ok :alkis   bravo rüştüü
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

erdibatmaz

al sana reklam işte... bu anketi gören kişiler direk google amcaya gidip Beşiktaş diye aratacak. :D
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

ilhan mansız_melis

var vay vay tebrikler Rüştü
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

BJK_Kübra

Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

Guti ORÇ.