Ana Menü

Bursa taraftarindan Kayseri macindaki polislere tepki..

Başlatan ata vicente, Nisan 07, 2009, 11:53:51

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ata vicente

Bu hırs, bu öfke neden?
    Cumartesi akşamı Beşiktaş İnönü Stadı'nda maç öncesi yaşanan bildik sahneler bir futbolsever olarak bizleri derinden yaralamıştır. Rengi ve tuttuğu takımın ismi ne olursa olsun tek amacı takımını desteklemek olan taraftarlara güvenlik güçlerinin yukarıdaki fotoğrafta da görüldüğü gibi kin ve nefretle saldırmasını anlamakta zorluk çekiyoruz. 3 tane güvenlik görevlisi tarafından tutulan ve savunmasız durumdaki bu futbolsevere düşmana saldırır gibi saldıran, suratına tekme savuran emniyet görevlisinin gözündeki bu kin ve düşmanca tavır neden? Görevi güvenliği sağlayıp, toplumsal olaylara sağduyulu yaklaşım göstererek müdahale etmek olan güvenlik güçlerinin sergileyeceği tutum böyle mi olmalıdır?

Bursaspor taraftarı olarak bizler de geçmişte bu tarz yaklaşımlara maruz kaldık. Halen bir çok deplasman ve iç saha maçlarında güvenlik güçlerinin orantısız güç kullanımına ve son dönemlerin popüler oyuncağı "Biber gazı" saldırısına maruz kaldığımız zamanlar da olmaktadır.

Bu tarz olaylar dün bizim başımıza gelmiştir, bugün ise Beşiktaşlılar'ın. Yarın da herkesin başına gelebilir. Maaşlarını bizlerin ödediği vergilerle alan bir teşkilatın mensuplarının taraftarlara bu tarz yaklaşımlarını şiddetle kınıyoruz. 164. yılını kutlayan emniyet teşkilatının bundan sonra daha sağduyulu yaklaşımlar sergilemesini temenni ediyoruz.

Oncelıkle Buyuk Besıktasımıza dalasarak rant elde etmek ısteyen zavallı kulubun zavallı taraftarının sıtesınden alıntı yaptıgım ıcın cok uzgunum.Ama bunu buraya koymamın sebebı de bu oglanların Istanbul'a Mabedımıze gelıp o muhtesem ambıyansı tatmak ıcın yapmıs oldukları basıt bır polıtıkadır.Hee acıkcası fazlasıyla gelmelerını ıstıorum ıstanbulaaa amaa once bız o oglanların stadlaarına gidecez ancak oyleee...

[KralKartal]

Bu olaya tepki gostermis olmasi , kimin gostermesi onemli degil,
bence guzel birsey.
Bu olaya taraftar olarak bakmislar, takim ayirt etmemisler...
Tribundeki olaylar farkli, bu olaylar farkli...

Bir sekilde, bu konulara inmis taraftar grup/gruplarina bence bu sekilde
hakaret ederek haksizlik ederiz(bu konuda)

Mac gunu, mac saati mi yaklasiyor, zaten o zaman bu olaylar farkli olur.
Ama gun gelir, karsi karsiya savastigin catistigin grup/insanlarla
Omuz omuza verip baska konularda mucadele etmekte vardir...

Bunlari cok gorduk... Ve sporda rekabet varsa, dostlukta vardir...

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

aquilas

polisin orantısız güç kullandığını çeşitli taraftar grupları yada başka mercilerin belirtmesi bence iyi bi durum bu olayı beşiktaş taratarına yıkmak istiyen onca kolpa yazar varken bunlar olsun

+18 !

ne oLursa oLsun böyLe bir şey yapmaLarı güzeL.. Spor adına,taraftarLık adına

saldır beşiktaş

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

Cem Goren

ne olursa olsun isterse kanlı bıcaklı olunsun ama bu olaya tepkisiz kalmamaları guzel bi davranıs
gecen gun antuda da yine bu olaylarla ilgili yazılar vardı ve haklı olanın taraftar old. onlarda soyluyorlardı
bursalılarıda tebrik etmek gerek sonucta olanlar ortada istanbula gelsinler o kimseyi baglamaz ama bu sene biz gidemedigimiz için onların buraya gelmesi uygun olmaz seneye gidelim onlarda gelsin
altın kapılarımız kan oldu tayfun

[KralKartal]

Besiktasli basinin ve yonetimin sessiz kaldigi bu olay(lara)
ses veren ve tepki veren herkese tesekkur etmek gerekir..

basligi degistirdim

keskinli

bu yaziyi yazan bursasporlulara tesekkür ederiz
böyle bi olayda futbolsever olarak rakip takimin taraftarlarina sahip cikmak alkislanmasi gereken bi tavirdir :alkis :alkis
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

beckyZWICKY

Kendi yöneticilerimizin ve içimizdekilerin yapamadığını yada yapmadığını bursasporlulardan görüyoruz.. Yazık..

Bursalılara eyvallah sitemim onlara değilde, neyse....
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

Guti ORÇ.

Ne olursa olsun böyle bir olaya tepki göstermeleri çok güzel bir davranış.Bursaspor taraftarını tebrik etmek lazım.

carsi52

Ben bunların her lafından art niyet ararım.

Beşiktaş taraftarından rant ettiler şimdide kendilerini masum ayaklara haklı ayaklarına yatırıyorlar.
Bölünür senin için uykular!

kartalpenchesi

ben bunları samimi bulmuyorum

kesinlikle barış ortamı gösterme gibi yapıp inönüye gelme çabaları
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

ata vicente

Alıntı yapılan: kartalpenchesi - Nisan 08, 2009, 01:02:28
ben bunları samimi bulmuyorum

kesinlikle barış ortamı gösterme gibi yapıp inönüye gelme çabaları
Aynen öyle ...

[KralKartal]

Gelsinler Inonuye, neden cekiniyoruz ki?
Onlarda gelsin bizde gidelim..

Bu olayin bursa ile maclarimizin ne alakasi var ki?

Adamlar tepkisini vermis, belki biz BEsiktas taraftari olarak vermezdik
onlarin basina gelseydi...Oh olsun , iyi olmus derdik , eminim...

Samimi veya degil, kagit uzerinde bir aciklama var, ve buna gore
yorum yazalim, ordan burdan birseyler katarak birseyler fantazi ederek
yorumlar yaparsak isimiz ya$.

Ben Bursa taraftarini hic sevmiyorum , en nefret ettigim taraftar kitlesi,
tarzlarini sevmiyorum, ayni ankaragucu taraftarlari gibi..
Ama bu aciklamayi o nefretimin disinda tutupta alkislamasini biliyorum
ve bilmek lazim..

eRe

kendı yonetımımızın yazamadıgı yazıyı bunlar paylasmıstır
o yuzden bır tesekkur cok degıl borc olmalıdır.
ve bununda kımseye zararı yoktur
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi