Ana Menü

Norveç'ten haber var..Sapara

Başlatan NoPasaran, Mart 27, 2009, 11:41:05

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Sözleşmesi sona eriyor
Ligde yolunda doludizgin devam eden Beşiktaş, bir yandan da transfer çalışmalarını sürdürüyor. Gelecek sezon daha güçlü bir orta sahaya sahip olmak isteyen teknik direktör Mustafa Denizli'nin isteği üzerine gözler Rosenborglu Marek Sapara'ya çevrilmişti. Devre arasında da ismi Beşiktaş ile anılan genç yıldız, Norveç'in önde gelen gazetelerinden Dagbladet'e açıklamalarda bulundu. Daha büyük bir ligde oynamak istediğinin altını çizen Sapara, "Sözleşmem 2010'da bitiyor. Rosenborg beni istiyorsa ya yeni bir sözleşme teklif etmeli, ya da gelen tekliflere olumlu yanıt vermeli" dedi.

Holosko referans verdi
Bilindiği gibi Beşiktaş'ın devre arasında yaptığı teklifi Rosenborg kabul etmemiş ve Slovak yıldız isyan bayrağını açmıştı. Vatandaşı Filip Holosko'dan Beşiktaş hakkında olumlu referans alan Sapara'yı teknik direktör Mustafa Denizli'nin de çok istediği biliniyor. Habere yorum yapan Rosenborglu taraftarlar da Sapara'nın takımda tutulması gerektiğinin altını çizdi. frikikten attığı gollerle tanınan Sapara'ya "Slovakya'nın Beckham'ı" lakabı takılmıştı. 2006'dan bu yana Rosenborg forması giyen Sapara, orta sahada görev yapmasına rağmen oynadığı 41 maçta 12 gole imzasını attı.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

Cisse ve Zapotocny'yle yolları ayırmaya hazırlanan Beşiktaş'ın transferdeki ilk hedefi belirlendi...

Kara Kartallar, devre arasında da gündemine aldığı Marek Sapara'yı renklerine bağlamak için harekete geçti.

Mustafa Denizli'nin istediği Slovak futbolcu, Beşiktaş'ın teklifine çok sıcak bakıyor ve İstanbul'a gelmek istiyor. Devre arasında Siyah-Beyazlılar'ın önerisini geri çeviren Rosenborg'a rest çeken Sapara, Norveç'ten ayrılmak için gün sayıyor.

Menajerleri aynı

Sapara orta sahada hem defansif, hem de ofansif olarak başarıyla görev yapabiliyor. Sağ ayağıyla yaptığı ortalar ve attığı frikik golleri nedeniyle yıldız oyuncu Norveç'te, "Slovak Beckham" lakabıyla anılıyor.

Filip Holosko'nun milli takımdan arkadaşı olan Sapara için Rosenborg'un 3 milyon Euro istediği öğrenildi.

İlginç bir not: Zapo ile Sivok'un transferinde Beşiktaş ile ters düşen Mithat Halis, Sapara'nın da menacerliğini yapıyor...

MAREK SAPARA  KİMDİR?
Doğum tarihi: 31.07.1982
Boyu: 1,76
Ülkesi: Slovakya
Mevkii: Orta saha
Milli takım: 18 maç/2 gol
Sözleşme bitiş tarihi: 31.12.2010

26.03.2009
Kaynak : Fanatik
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

KeePSaKe

Yönetimin yıldız oyuncu dedikleri bu olmalı heralde :)
Since 1903

ilhan mansız_melis

Çok genç adını duyduk mu hayır zannetmiyorum alacağımızı ama bize belli olmaz
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

pAscAliAnUmut

Ara transferde de adı gündemdeydi.. Sene sonu büyük ihtimal alınır bence Ersnt'le iyi bir ikili olurlar :)
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş