Ana Menü

Del Bosque "Beşiktaş çok sevap kazandı"

Başlatan NoPasaran, Mart 26, 2009, 10:39:28

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

2010 Dünya Kupası elemelerindeki en önemli rakibimiz İspanya Milli Takımı'nın başında tanıdık bir isim var. 2004-05 sezonunda Beşiktaş'ın başında 17 lig maçına çıktıktan sonra görevine son verilen Vicente del Bosque, şimdi son Avrupa Şampiyonu'nun başarısı için mücadele ediyor. İspanyol hoca, 28 Mart Cumartesi gecesi Madrid'de oynanacak zorlu maç öncesi, ay yıldızlı ekibi yakından takip eden ve İstanbul'da iken Beşiktaş'ı çalıştırırken yakından tanıdığı gazetecilerle hasret giderdi.

Söze "En büyük Beşiktaş" diye başlayan Del Bosque,  kulübümüzden kazandığı 8 milyon Euro'luk tazminatla ne yaptığı şeklindeki soruya, "Paranın büyük kısmı hayır işlerine gitti. Umarım sevabı Beşiktaş'ı şampiyon yapar" karşılığını verdi.

Ayrılırken çok üzülmüştüm

Türk Milli Takımı'nın gücüne dikkat çeken ve bunu her fırsatta yineleyen İspanyol teknik adam, Beşiktaş'ı çalıştırırken kendisini adım adım takip eden gazetecileri her zamanki güleç tavrı ile karşıladı.

Sohbet sırasında konu, dönüp dolaşıp 8 milyon Euro'luk tazminata geldi. Bu konuyu açarken biraz tedirgin, biraz ürkektik. Del Bosque'den nasıl bir karşılık alacağımızı düşünürken o, konuya farklı bir pencereden bakmayı tercih etti:

"Benim para ile işim olmaz. Beşiktaş'a gelirken para konusu telaffuz edilmedi. Çalıştığım takımlarda hiçbir zaman parayı ön plana çıkarmadım. Ancak, Beşiktaş'ta o zamanki şartlar farklıydı. Ben, ayrılmak istemedim. Görevime son verilince çok üzüldüm. Görevden ayrılmak zorunda kalan herkesin tazminat isteme hakkı vardır. Ben de kanuni hakkımı kullandım."

Bir tabaktan fazlası rahatsızlık verir

Babacan tavırlı İspanyol hocanın bu sıcak yaklaşımını fırsat bilip, kafamdaki soruyu yönelttim:

"Hocam bu kadar para ile ne yaptınız? Banka mı kurdunuz?"

Hiç düşünmeden karşılık verdi: "Benim para ile sorunum olmaz. Parası olan da olmayan da bir ya da iki tabaktan başka yemek yiyemez. Fazlası rahatsızlık verir. 'Parayı ne yaptınız?' diye sorarsanız, buna vereceğim bir karşılığım var. Beşiktaş Kulübü çok hayır işledi, çok sevap kazandı. Bu paranın büyük kısmı hayır işlerinde kullanıldı. Sadece bunu söyleyebilirim. Ben, kazanılan şampiyonlukların ardında böylesine hayır işlerinin yattığına inanırım. Belki bu sevabı yüzünden Beşiktaş şampiyonluğa ulaşacak."

Çocuklarından biri özürlü olduğu için Türkiye'de de birçok hayır kurumuna bağışta bulunan Del Bosque'nin bu sözleri karşısında duygulanmamak elde değildi.

Bu el öpülür hocam

İspanyol hocanın eline sarıldım ve "Bu el öpülür hocam. Madem o paranın büyük bölümü hayır işlerine gitti. Ben de Beşiktaş'ı takip eden bir gazeteci olarak size 'helal olsun' diyorum" karşılığını verdim.

Veda faslından sonra basın mensuplarına dönen İspanyol teknik adam, "Özel röportaj isterseniz ben hazırım. Medya kurum departmanındaki arkadaşımız sizinle ilgilensin" diyerek jest yapmaktan da geri kalmadı.

Türkiye'de günlük başarı bekleniyor

Takımımızı unutamadığını söyleyen Vicente del Bosque, başarısız sonuçların ardından görevine son veren başkanımız Yıldırım Demirören'in konumunda olsaydı aynı kararı alabileceğini belirtti. Türkiye'de günlük başarının beklendiğini vurgulayan İspanyol hoca, "Yıldırım Demirören'in yerinde olsaydım belki ben de aynı kararı alırdım. Çünkü, Türkiye ile İspanya arasında mantalite farkı var. Türkiye'de günlük başarı bekleniyor. Uzun vadeli başarı düşünülmüyor. Bu nedenle kimse bu konuda suçlanmasın. Demirören de tazminat konusuna çok üzülmüştür. Ben de üzüldüm. Ama kalbim hala Beşiktaş'ta. Kimseye dargın değilim" ifadesini kullandı.

kaynak: hürriyet
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Alp Erdem

madem sevap diyor ozaman inşallah hayırlşı olup şampiyon oluruz

ata vicente

Madem sevap ıslemek ıstıodun ve besıktasın basarısını bu kadar cok ıstıodun tenezzulk etmeseydın veya 1mılyon euroya fıt oluyoduysan parayı aldıktan sonra ıade etseydın bırak allahını seversen baskan bı alem anladıkta sen ne alemsın onu anlayamadık!!!

Adriano

Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

carlito1903

Demirören sağolsun sadece Bosque'yi değil bir çok kişiyi ihya etti sokağa saçtığı paralarla, onların sevabı ile şampiyon olacaksak bi 10 yıl falan üst üste şampiyon olmamız lazım.

CiCi_KizZ

Baska Sevdalara KApaliyiz..

Sampiyonluk icin SALDIR Besiktasim!!

ilhan mansız_melis

Adam nasıl gönderildi takımdan şimdi nasıl konuşmuş helal olsun valla yolu açık olsun ki açık :)
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

djinonu

bu adam birak sevabi kendine hayri olsa berbere gidip sacini kestirir haha :D
bu adam paralari kusura bakmayin ama
ona hic bakmayacak karilarla yemistir kesin:D

carsi52

Artık dedikleri doğrumudur bilemem eğer doğruysa iyi olmuş zaten oraya buraya savrulcaktı para.
Eğer yalan ise zaten adamın hakkıydı o para.

Ne olursa olsun bu adamı bırakmıcaktık.
Bölünür senin için uykular!

keskinli

en basta gelmesi hataydi
madrid disina cikmamis bi hocadan fayda beklemek yanlisti
cok sevap kazandi besiktas diye bizimle dalga geciyor sanki,bogazinda kalsin bizim paralarimiz
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

TurkishTank

bu kadar sevap'lan Carsi nasil ceheneme kobine alicak :D
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

+18 !

Alıntı yapılan: keskinli - Mart 26, 2009, 23:22:03
en basta gelmesi hataydi
cok sevap kazandi besiktas diye bizimle dalga geciyor sanki,bogazinda kalsin bizim paralarimiz
abi adamın hakkıydı para ama..

Egelikartal

bu adama biraz daha katlansaydik uzun vaadeli cok basarilar yasatirdi bize...adam cok bilgili bir antrenör
Hic biri Yokken biz Vardik-----BJK

keskinli

Alıntı yapılan: +18 ! - Mart 27, 2009, 12:12:19
Alıntı yapılan: keskinli - Mart 26, 2009, 23:22:03
en basta gelmesi hataydi
abi adamın hakkıydı para ama..
nasil hakmis bu,1 sene calis 10 milyon dolar para kazan
böyle hak olmaz
haksiz kazanc bana göre
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

davayaya suruklersen, sonra kaybedersen, faizi ile birlikte ödersin,
hakki, cunki sozlesmesi geregi alacagi para vardi ödenmedi..

Konuya Besiktas olarak bakmayin...  Bu nedenle hakkdir, kim olsa alir,
Del Bosque babadan besiktasli degil ki bagislasin,
Baskan bile borc veriyor. Bosque mi almayacak????

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi