Ana Menü

Kolot: Geleceği İpotek Altına Alıyorlar!..

Başlatan CR7, Ocak 20, 2009, 23:36:51

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Beşiktaş, Arjantinli kaptanı Matias Emilio Delgado'nun tüm haklarını Ülker Grubu'ndan satın aldığını açıkladı.

Siyah beyazlı kulübün Delgado için yaptığı anlaşma ise şöyleydi:

Cola Turka ile 2010-2011, 2011-2012 ve 2012-2013 sezonlarını kapsayan senelik 4 milyon dolardan 12 milyon dolar + KDV tutarında bir sponsorluk anlaşması imzalandı.

Delgado'nun tüm hakları için ise Ülker Grubu'ndan 2010-2013 tarihleri arasında değişen, toplam 7 milyon 750 bin dolar tutarında alınan senetler, geri ödendi.

Yani Cola Turka'dan 3 yıl için alınacak olan reklam bedeli yıllık 1.4 milyon dolara düştü...

Bunun yanında Ülker Grubu, Delgado'yu bundan 2 buçuk sene önce Temmuz 2006 yılında Basel'den 5 milyon euro karşılığında aldı. Beşiktaş ise Ülker'e Delgado için 7.750 bin dolar yani 6 milyon euro ödedi.

ANLAŞMA BU SEZON SONU SONA ERİYORDU

Ülker'in Delgado için Beşiktaş'la yaptığı anlaşma bu sezon sonunda sona eriyordu. Şayet Beşiktaş, Delgado'nun haklarını satın almasaydı bu sezon sonunda Ülker Grubu'nun elinde kalacaktı.

Bunun yanı sıra Beşiktaş, geçtiğimiz Temmuz ayında da Arjantinli futbolcu ile nikah tazeledi ve kulüple olan sözleşmesini 2011 yılına kadar uzattı. Bu anlaşma ile Delgado'nun yıllık ücreti de 2.1 milyon euroya yükseltildi.

HERKES ŞAŞKIN

Beşiktaşlı taraftarlar ve kamuoyu Delgado için dün akşam yapılan bu anlaşmayı konuşuyor. Nereden çıktı bu bedel? 6 milyon euro çok değil mi? Delgado'nun 2 buçuk senede Beşiktaş'ta gösterdiği performans ortadayken ve tam da Yusuf Şimşek transfer edilmişken?

CELAL KOLOT: 10 MİLYON EUROYA MI SATACAKLAR DA, 6 MİLYON EUROYA ALDILAR 

Delgado'nun alındığında Beşiktaş'ta yönetici olan Celal Kolot, HÜRRİYET'E konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş yönetimi ve Başkan Yıldırım Demiören'in sağlıklı karar veremediğini belirterek söze başlayan Kolot şöyle konuştu: "Delgado'nun aldığı senelik ücret 1.2 milyon euro iken, yeniden sözleşme imzalandı ve 2.1 milyon euroya çıkarıldı. Bunu sebebi bu oyuncunun satılması durumunda para kazanılması idi. Fakat şimdi 6 milyon euro karşılığında tüm hakları satın alındı.

Delgado'nun 5 milyon euro bile etmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Hatta biz bu oyuncuyu alırken, bundan 2 buçuk sene önce Borussia Dortmund, Basel kulübüne 1.7 milyon euro teklif etmişti. O zamandan bu yana Delgado'nun neler yaptığı ortada... Bugün kaç paraya satılacağı da aşikar... Bugün başka bir kulüp Delgado'yu almak istese 10 milyon euro mu verecek?"

"HER ZAMANKİ GİBİ"

Başkan Demirören'in her zaman yaptığı gibi geleceği ipotek altına aldığını söyleyen Kolot, önümüzdeki 3 seneye de böylece ipotek koyulduğunu belirtti.

Kolot sözlerine şöyle devam etti: "Eğer Delgado'nun haklarını satın almasalardı, Delgado sezon sonunda yine bize kalırdı. Hem de Cola Turka'dan aldığımız reklam paraları bize kalırdı. Ama Ülker böylece hem Delgado'dan kar etti, hem de neredeyse bedava sayılabilecek rakamlara (yıllık yaklaşık 1.4 milyon dolar) reklamlarını yapacaklar. Kulübün gelecek senelere yönelik kazanacağı paralar, ucuz rakamlara kırdırılıyor."

"AÇIKLASINLAR"

Bu konuda Beşiktaş yönetiminin bir açıklama yapması gerektiğini belirten Celal Kolot, Beşiktaş taraftarlarının da aydınlatılması gerektiğini söyledi.

"AYDIN HAKLI. BU İŞ KÖLE TİCARETİ GİBİ OLMAZ"

Genç oyuncular Batuhan Karadeniz'in Eskişehirspor'a kiralanması ve Aydın Karabulut'un da Bursaspor'a gönderilmesine de tepki gösteren Celal Kolot, "Aydın bu saatten sonra Bursaspor ve Beşiktaş'ta oynamak istememesinde yüzde yüz haklı. Bu işler köle ticareti gibi olmaz. Aydın bu takıma çok lazımdı. Sol kanatta iyi işler yapabilirdi. Batuhan da parlayabilirdi.

Bu oyuncular gönderildi, yerine İsveç'ten Erkan Zengin alındı. Türkçe'yi ve Türkiye'yi bilmiyor. Daha önce de Gordon için söylemiştim ve söylediklerim çıkmıştı, Erkan'dan kimse bişey beklemesin. Ayrıca bir de Semavi alınacakmış. Elinde gençler varken, onları gönderip, bunları almanın ne anlamı var?"
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

keskinli

cok ciddi bi suclama
yakinda ortaya cikar gercekmi yalanmi?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

djinonu

adama herkes kiziyor ama varya adam yerden göge kadar hakli birisi ciksin desin yalan
camdan atlarim takim gittikce cöküyor
takimi bosver koskoca besiktas camiasi cöküyor düsmanlari sevincten ölecek nerdeyse yuh yani yönetim ama yönetimin ne sucu varki suc o yönetimi getiren Tüpcü Baskanda
tek kelime rezillik

varya birseye yaniyorum herk kulübün böyle sorunlari var ama varya hicbir taraftari bu sorunlara kafa yormuyor
bana bir gsli gösterin borclari üzerinde dert yanan
bana bir fbli gösterin aziz yildirim kulübü birakinca kulübün düsecegi finanzkrizine
hicbiri konusmuyor tek dedikleri besiktas kim bu sene biziz sampiyon
hemde söke söke
aslinda baska kelime kullaniyorlar ya ben söke söke dedim .... artik anlayana
tek kelimeyle rezillik!