Ana Menü

Bi Kaç Öneri..

Başlatan ZLataN, Ocak 03, 2009, 14:47:58

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Gereksiz mesajlar atılması konusunda arkadaşımıza aynen katılıyorum...

Tek kelimelik yorumlar ne işe yarıyor anlamıyorum ki, o mesajları atmanın amacı ne ?

Guti ORÇ.

Alıntı yapılan: carlito1903 - Ocak 03, 2009, 19:17:37
Gereksiz mesajlar atılması konusunda arkadaşımıza aynen katılıyorum...

Tek kelimelik yorumlar ne işe yarıyor anlamıyorum ki, o mesajları atmanın amacı ne ?
Amaç sadece mesaj sayısını yükseltmek.Başka hiçbirşey olamaz diye düşünüyorum.

ZLataN

Abi iLk başta giriş cümLene birşey ekLemek istiyorum..işLenmeyeceğini değiL, işLenemeyeceğini diye yazmıştım ben..İşLenmemek iLe işLenememek çok farkLı anLamLara geLiyor..Benim kuLLandığım keLime mümkünatı oLmaması anLamında, işLenmemek ise keyfi oLarak yapıLmaması manasında..

Yazdığın yazınında tamamını okudum, biLmiyorum beLki ben farkLı yöne çektim ama forumda aktif insan sayısının azLığı bazı şeyLeri kısıtLıyomuş gibi geLdi bana ve eğer forumdaki kısıtLı sayıdaki insanLarda ya giderse? diye bi düşünce varmış gibi bi şey çıkardım ben yazından ne kadar doğru ne kadar yanLış artık biLemiyorum..

Eğer sorun oysa ki mutLaka daha fazLa insan oLsa 1-2 kişinin forumu bırakması hiç bi şekiLde etkiLemez ancak zaten az kişinin oLduğu bi yerde bu denLi bırakmaLar bitirir forumu..

Foruma çok insan bırakıyor, üye oLanLar katıLmıyor..

Ben biLe şubat 2007 e kayıt oLmuşum 1.5 sene sonra aktif oLdum forumda..

İLk başta pek sarmamıştı işin doğrusu, o zamanLardan akLımda kaLan bir tek kara kaLem var o denLi kötü geLmişti bana..

Sonuçta insanLarda beLLi bi düzeydeki bi forum sitesinde vakit geçirmek ister..Bu kadar az insanın katıLmasınında sebebi bence kaLitesiz yorum atanLardır..

Hee dersiniz çok insan var yaa kaLiteLisini arıyosun, orda hakLısın ona birşey diyemem..

Bu 2 görüntüyü yeni kestim..

Biri forumdan, biri başka bir takıLdığım siteden..Burası nasıL sadece Beşiktaş'LıLara hitap ediyorsa o sitede sadece beLLi bi kesime hitap ediyor..

Aradaki insan farkı ortada..

Bu forumunda o düzeyLere çıkması için birşeyLer yapıLmaLı..

RadikaL bi kaç karar yada başka birşey biLemiyorum ama ben iLk mesajımda yazdıkLarımın sonuna kadar arkasındayım haLa ve benim bu forumu açma sebebim zaten kimseyLe ters düşmek faLan değiL oLamazda zaten..

Bu forumu açtım ve benim yazdığım şeyLerden ortak muzdarip insanLar oLduğunu gördüm demek ki sorun bende değiLmiş sadece..

Son birşeyde anıLın ''
Diğer bi olayda, genelde, yapılan yorumlarda bazı arkadaşlar kendinden önce yorum yapan arkadaşların mesajlarını aynen kopyalayıp yazıyor.Aynen kopyalamasada aynı anlama gelen, bi nevi Türkçemizin genişliğinden faydalanıp hiç bir şey üretmeden, tamamen üstündeki mesajı farklı kelimelerle; aynı kapıya çıkacak biçimde yazıyor.'' cümLesine..Ben iyi ki doğdun yazısını başkasından aLıntı yapıp bırakanı gördüm..

[KralKartal]

Alıntı yapılan: ZLataN - Ocak 03, 2009, 15:50:20
O zaman şöyLe bi sorun var..Forum kuraLLarı uyguLanmıyor

Ben şimdiye kadar hiç denk geLmedim nedense gereksiz mesaj attığı için
nopost aLan birine..

Hatta hiç üşenmedim acaba ben mi denk geLmedim? diye baktım dinLenme odası böLümüne..

BerkAy1903 ve Robinho Küfürlü mesajlarından ötürü 3 gün nopost + %30 uyarı seviyesine yükseltilmişledir..

Resulbjk KÜFÜRLÜ MESAJ NEDENİ İLE

BEŞİKT(AŞK) kufurlu msj

Bu işin birde uyarı böLümü var tabi..

besikt-Ask - samsunlu - uygunsuz içerik

hepsiyAh - Hakaret

vs. vs. açıkçası bu Liste böyLe gidiyor ama gerekçeLer hep aynı gereksiz msj diye birşey yok..

Yani göz kırpmakLa oLmuyormuş bazı şeyLer..

Forum kuraLLarının uyguLanmaması daha büyük bir sorun..

daha dun sildim ordaki 6-7 no post cezalarini... :)

her turlu fikirlere acigiz, tabiki yapici elestiriler olursa,
ki seninkide bunlardan biri...

Tam tersi olsaydi boyle bir bölümümüz olmazdi, yillardir var ve yillardir
hep sizlere söz verdik, dediklerinizi hep tartistik kendi aramizda..
bazen sonuc alamazsakta, her fikirlerinizi konusuyoruz... Bundan emin olun...
Ama herseyide yapamiyoruz yada imkanlarimiz el vermiyor..

Gelelim Forum Kurallarina, ki volkan dediklerinin coguna cevap vermis,
Kurallarda yanlis yere konu acmak ornegin 3 gun ceza diyorsa,
bunu biz hemen vermiyoruz , her kurali harfiyen uygularsak,
insanlari hem üzmüs oluruz hem forumlardan sogutmus oluruz,
burda kendi aramizda yazmaya calisiyoruz...
Bir forumda bana en cok koyan no post olur, hani yanlis yere konu actigim icin
direk no post alsam, koyar, hadi lan derim...
Sozlu uyarilar yapilir, ozel msj gonderilir, uyari seviyesi yukseltilir, ve devam ettigi surece
no post uygunsa verilir..bazi konulardada direk verebiliriz..

bu ceza yaptirimlarina pek takilmayin bence, insanlari forumdan uzaklastirmak amacimiz degil,
bir cok insan, kralkartal forumuna yaziyor, internete baglaninca, direk buraya giren
bir cok uyemiz var, kendi aramizda zaman geciriyoruz, Besiktasimizi tartisiyoruz askimizi paylasiyoruz,
ve arada farkli konularida konusuyoruz...

Kralkartal forumu gunluk sitemiz 7 bin hit bile alsa, foruma girecek ve yazacak insanlar asla cogalmaz,
gecici 1-2 gunluk farklilik olsada, genel anlamda ortalama yani, aynidir..

Bir cok uyemiz, sadece OKUMAK icin giriyor, evet geceleri girdigimde, bakiyorum bir uye goruyorum,
alla alla derken, uyenin bilgilerine baktgimda, 2006da uye olmus, ama uye olarak konulara bakiyor
fakat SIFIR mesaji var...

7 bin uyenin sadece yuzde 5'i gercekten aktif olsa, bu yeter bile...350 uye eder yani..
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Kralkartal21

Konuları adminlerin açması iyi değil, hemde hiç iyi değil ama benim bu konuda bi önerim olucak..

Özellikle 'Beşiktaş' bölümünde açılan konuların adminin veya moderatör ün onayıyla açılması gerektiğini düşünüyorum..

Böylece hem şaçma konular engellenmiş.. yanlış yere açılan konu engellenmiş.. hatalı açılan konular engellenmiş olucaktır..

En azından bunun yapılması gerekir diye düşünüyorum.. Hem biz rahatsız olmayız bu konulardan hemde siz..

- Günlük mesaj sınırlaması getirilmesi gerçekten çok iyi olur diye düşünüyorum..

saygılar..
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

[KralKartal]

Besiktas bolumune gunde kac topic aciliyor ki????

Baslik acan pek aktif uyelerimizi goremiyorum...

BASINDA BESIKTAS bolumunede adminler, modlar, editorler bakiyor,
ama buraya nedense Ilgi cok az, basinda cikan Besiktas haberlerine yorum yazan
nadir uyeler var....

Bence birazda kendimizden baslayalim, her konuya cevap yazmaniz gerekmiyor
ama bazen oyle konular oluyor ki basinda besiktas bolumunde, kesin herkes yazar diyorum
bakiyorum yine 3-5 kisi yazmis, bu BESIKTAS bolumunde olunca 10-15 kisi oluyor...

Yeni Mesaj: Ocak 03, 2009, 22:10:47

son 20 konuya bakarsak BESIKTAS bolumunde

20 basliktan 8'ini Kralkartal yönetimi acmis,
geri kalan 12 de uyelerimiz...

yani pek aktiflik yok uyelerde, yine bu bolumede ilgimizi ve agirligimizi
koyuyoruz... ;)

K.D

volkan abi yapma ya yaş sınıtı konursa ben alp naparız ya burası bizim yuvamız nolur yapmayın...
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

ilhan mansız_melis

Alıntı yapılan: s.volkan - Ocak 03, 2009, 19:07:28
4- Yaş Sınırı..

Bu konuda hem adminlerin hem moderatörlerin istekleri oldu. En son İhsanla yaptığımız sohbette konuyu görüştük ve bunun olabileceğini düşündük. Ancak aklımıza Melis gelmedi değil. Yaş sınırı koyulursa en çok ben kendisine üzülürüm ve haksızlık yapıldığını düşünürüm. Bunada ne vizdan izin verir nede başka bişey..

Ayrıca insanların yaş konusunda yanlıuş fikirler vermesine neden olunabilir bu durum..

Eğer TC kimlik ile üyelik olursa olur ancak bu seferde zaten yazı yazan az bişey arkadaşımız var bu sefer onlarıda kaybedebiliriz.

Onları kaybettiğimizdede gemiyi önce böyle olmasını isteyenler gider diye korkmuyor

sağolasın abi

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Kralkartal21

''konuLara tıkLadığım zamanLar atıLan yorumLar ''evet - tebrikLer - başarıLı - güzeLmiş - bencede'' tarzındaki hiç bir yorum değeri oLmayan şeyLer''

Gerçekten böyle şeyler canımı sıkmayı başladı..
Her konuya mesaj yazma gibi bi zorunluluğunuz yok!

İsim/Nick vermeyi çok isterdim ama boşverin şimdi..
Kendisi biliyordur..
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

[KralKartal]

RAPOR edin lutfen bize

belma

yeni konu açamıyor ziyaretçiler?neden acaba.yazma önerisi veriyorsunuz ama yeni konu açamıyoruz mantıksız değilmi

Guti ORÇ.

Alıntı yapılan: belma - Ağustos 12, 2009, 17:23:47
yeni konu açamıyor ziyaretçiler?neden acaba.yazma önerisi veriyorsunuz ama yeni konu açamıyoruz mantıksız değilmi

o zaman hiç birimiz üye olmayalım herkes ziyaretçi olarak takılsın forumda konu açalım cevap yazalım

carsi52

Alıntı yapılan: belma - Ağustos 12, 2009, 17:23:47

Üye ol.Hem konu açarsın sende.
Bölünür senin için uykular!

NoPasaran

Ziyaretçilerin yazı yazması için açılan forumumuz, dışardan gelen ve sadece gelip geçen kullanıcılar içindir belma.2 gündür yazılarını onaylıyorsak sende bir nebze olsun alıştın sayılır..Üye olarak üyelik avantajlarından yararlanmak sadece 1 dk nı alır..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net