Ana Menü

Gazeteci Fettah Yazar öldü

Başlatan ilhan mansız_melis, Ocak 03, 2009, 13:30:11

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

GAZETECİ Fettah Yazar, İstanbul'da yalnız yaşadığı evinde öldü. Yüksek tansiyon hastası olduğu belirtilen ve 24 Aralık günü akşamı kalp krizinden öldüğü sanılan 53 yaşındaki Yazar'ın cesedi, merak eden yakınlarının bugün evine gidip çilingire kapıyı açtırması sonucu bornoza sarılı halde bulundu.
Fettah Yazar'la son görüşen gazeteci arkadaşı Rahmetullah Karakaya, şu bilgileri verdi:
YAKINLARI CESEDİNİ BULDULAR
"Fettah'la 24 Aralık çarşamba günü beraberdik. Saat 20.00 sıralarında Mecidiyeköy'de ayrıldık. Halkalı toplu konutlardaki evine gitmek üzere metrobüse bindi. 2 saat kadar sonra beni aradı. Ancak, 'yanlışlıkla tuşa basmışım' diyerek telefonu kapattı. İzmir'e gitmeyi düşünüyordu. Bugün İstanbul'da avukatlık yapan dayısı İzmir'e gitmediğini öğrenince beni aradı. Evine gittik, kapıyı açan olmayınca çilingir yardımıyla kapıyı açtırdığımızda bornoza sarılı cesediyle karşılaştık."
1956 yılında Diyarbakır Lice'de doğan Fettah Yazar, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ni bitirdi. Gazeteciliğe 1983 yılında Milliyet Gazetesi'nde redaktör olarak başladı. Milliyet Haber Ajansı'nda editörlük Yaptı. Star gazetesinin kuruluşunda yazıişlerinde editör olarak çalıştı. Posta, kapanan Gözcü gazetelerinde de editörlük yaptı.
Fettah Yazar'ın cenazesi 4 Ocak Pazar günü memleketi Diyarbakır'da toprağa verilecek.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

erdibatmaz

bu adam kim acaba.. özel bir yanı mı var? Beşiktaşlı olmak falan gibi...
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

ilhan mansız_melis

niye ki Beşiktaş'lı olmasa iyi ki ölmüş mü diyeceksin ?
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.