Ana Menü

Şen, Denizli'yi istedi

Başlatan Simurg, Aralık 18, 2008, 13:09:28

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Şen, Denizli'yi istedi
F.Bahçe eski başkanı, sarı lacivertli takımın Kayserispor'a 4-1 yenildiği maçtan sonra Mustafa Denizli'ye, "Bu Fener'i ancak sen düzeltirsin. Şimdi Aziz Yıldırım'ı arıyorum, benden haber bekle" dedi.

Ali Şen, Denizli'yi istedi

25 Yılın Efsane 11'i Yarışması'nın ödül töreninde, yaklaşık 2 ay önce yaşanan bir gerçek ortaya çıktı... Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanı Ali Şen, sarı lacivertli takımın 5 Ekim 2008'de Kayserispor'a 4-1 yenildiği maçtan sonra Mustafa Denizli'yi teknik direktörlüğe getirme girişiminde bulunduğunu açıkladı.

Şen, gecede Denizli ve Vatan Gazetesi Spor Yazarı Tayfun Bayındır ile bir araya geldiği sohbet sırasında Denizli'ye nasıl transfer teklifinde bulunduğunu anlattı. F.Bahçe'nin Kayserispor'a 4-1 yenildiği maçı büyük üzüntüyle seyreden Şen, karşılaşmanın hemen ardından, o dönem henüz Beşiktaş'la anlaşmamış olan Mustafa Denizli'yi telefonla arayıp, "Mustafa Hoca, bu Fener'i ancak sen düzeltirsin. Seni F.Bahçe'nin başına getireceğim. Hiçbir yere kıpırdama, şimdi Aziz Yıldırım'ı arıyorum" der.

Denizli, "Peki başkanım, siz bilirsiniz" cevabını verir.

Demirören aradı

Ardından Şen, söylediği gibi hemen Aziz Yıldırım'ı telefonla arar. Ancak Yıldırım'ın telefonu kapalıdır. Birkaç defa daha aramasına rağmen Yıldırım'a ulaşamayan Şen, tekrar Denizli'yi arayıp durumu anlatır ve "Söylediğim gibi hiçbir yere kıpırdama, haber bekle. F.Bahçe'nin başına gelmen lazım" der.

Ali Şen, daha sonraki denemelerinde de Yıldırım'a ulaşamayınca olay öylece kalır. 7 Ekim'de Ertuğrul Sağlam Beşiktaş Teknik Direktörlüğü'nden istifa edince, siyah beyazlıların başkanı Yıldırım Demirören, Denizli'yi arayıp transfer teklifinde bulunur. Denizli de kabul eder ve 9 Ekim'de siyah beyazlı kulüpte resmen göreve başlar.

Hürriyet

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

[KralKartal]

ilginc... ama haberin ne gibi önemi var onu anlamadim,
Olan olmus...maalesef
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carsi52

Bu habere inanan var mı çok merak ediyorum :D
Bölünür senin için uykular!

M34

sadece basligi ele alirsam, ben inanmak istemem dogrusu. ne yapacak denizliyi? ali sen bodrum da degil mi? takimi da yok. denizli de tenis ögretmeni degil.