Ana Menü

Mustafa Denizli : Sahaya Süreceğimiz Hiç Bir Oyuncu Süpriz Olmaz

Başlatan saldır beşiktaş, Aralık 17, 2008, 14:45:04

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saldır beşiktaş

Beşiktaş teknik direktörü Mustafa Denizli, Turkcell Süper Lig'de Pazar günü Galatasaray ile oynayacakları derbi maçı öncesinde haftalık basın toplantısını düzenledi.

İşte Mustafa Denizli'nin, ligin 16. haftasında oynanacak derbi öncesinde Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında söyledikleri;

-"SAHAYA SÜRECEĞİMİZ OYUNCULARDAN HİÇBİRİ SÜRPRİZ OLMAZ"-

Bizim burada yaptığımız çalışmalara bütün futbolcularımızla oynayacağımız bütün rakiplerimizin değerlendirilmesidir. Sürprizler olabilir. Diğer maçlarda bazı arkadaşlarımızın beklediği oyuncuların oynanamaması sürpriz olmuyor ama derbi daha çok gündemde olduğu için sürpriz sayılıyor. Beşiktaş'ın 18 kişilik kadrosundan sahaya süreceğimiz hiç kimse bizim için sürpriz değildir.

Her takımın kendisi için önemli futbolcuları vardır. Bizim ilk amacımız bu önemli futbolcularımızın o maç için etkinliğini arttırmaktır. Biz kendi takım formatımızda düşüncelerimizi sahaya yansıtacağız. Sahanın belli bölgelerinde futbolcuların görevlerinde değişkenlikler olabilir. Bir sonraki maç için benim son oynadığım maçtaki sonucun çok büyük etkisi yoktur.

-"FAVORİLER DERBİLERDE KAZANAMAYABİLİYOR"-

Bu klasikleşmiş lafların esas çıkış nedeni önceden yaşananlardır. Daha önceden gösterilen favoriler derbilerde kazanamayabiliyor. Neticede, oyun anlayışı itibariyle hücumda daha zenginlik gösteren iki takım. Bu zenginlikler sahaya ne kadar yansır, bu takım defansının da o gün sahadaki durumuna bağlıdır. İki takımın da etkili silahları var.

Adam markajını bir bütün olarak değerlendirirseniz; bunu oynamak çok zordur. Adam adama savunma basketbolda bile kolay değil. Topun, kalemize yakın olduğu yerlerde bölgemizde olan futbolcularımızı, hücuma katılan oyuncuları durdurması üzerine kuruyoruz savunma anlayışımızı.

Oyun içerisinde hücuma çıkarken biraz daha dikkatli bir takım olmalıyız. Bu konuda da gerekli düşünceyi sahaya yansıtacağız.

-"BU FUTBOLLA TARAFTARIMIZ ÇOK NADİR ÜZÜLÜR"-

Galatasaray ile ilgili yaptığım açıklama bu ülkenin bir vatandaşı olarak yaptığım bir açıklamaydı. Bu ülkenin bir takımı ululararası arenada benim ülkemi temsil ediyor ve başarılı oluyorsa ben o takımın taraftarıyım. İnşallah benim takımım da gelecek sezon Avrupa'da başarılı olacaktır. Bu takım Kayserispor da olabilirdi. Ben Kayserispor'un PSG karşısında oynadığı oyunla da gurur duydum.

Beşiktaş taraftarı üzülme dönemlerini çok nadir yaşar oynadığımız bu futbolla. Derbilerin heyecanı farklıdır. Maçın Ali Sami Yen'de ya da İnönü'de olması bizim oyun anlayışımız değiştirmez. G.Saray son haftaların iyi futbol oynayan takımlarından. Biz son haftalarda futbol olarak bir kırılganlık yaşadık. Bizim yıllık planlamamızda futbol olarak bir sapma yok. Küçük kırılganlıklar bizi etkilemez.

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

+18 !

Seric haric hicbiri banada süpriz oLmaz.. iyi bir kadro bekLiyoruz..

carsi52

Bölünür senin için uykular!

Mattech

dogru söylüyo adam...  kamp döneminde oyuncularla birlikte..
Sosyal içerikli mesaj:
Irak savaşında 1 milyonu aşkın masum öldü Kimse ses Cıkartmadı.. İnsanlardaki bu gazze sevgisi nedir anlamadım :s ... Yoksa Türklere özgü bir paradox mudur mu? kendi içimizde çatışıyoruz..

NoPasaran

Fenerbahçe maçından sonar her şeyi beklerim ben denizliden :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eren06

M.Denizli febe de iken gese maçında ali güneşi forvet oynatmıştı o maçı gördükten sonra bu adamdan derbilerde her şeyi bekliyorum Ekrem Dağ fln forvet çıkarsa şaşırmam yani bana hiç bir kadro süpriz gelmez.

ilhan mansız_melis

Seric'ten başla adam yok maalesef :(  ulen Deli keşke sakin olsaydın biraz
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.