Ana Menü

Fransa'da Beşiktaş Galatasaray kapışması [Sylvain Marchal]

Başlatan NoPasaran, Aralık 16, 2008, 14:15:29

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Galatasaray ile Beşiktaş, maç öncesinde transfer için kapıştı. İki takımın da, Lorient'in savunma oyuncusu Sylvain Marchal'a talip olduğu öğrenildi. 28 yaşında hem stoper, hem de sağ bek oynayan futbolcunun tek koşulunun 3+1 yıllık sözleşme olduğu belirtildi

Ali Sami Yen Stadı'nda hafta sonu karşılaşacak olan Galatasaray ile Beşiktaş, derbi öncesinde Fransa'da karşı karşıya geldiler. Siyah-beyazlıların daha önce teklifte bulunduğu Lorient'in savunma oyuncusu Sylvain Marchal için devreye girdiği belirtilen Cim-Bom'un, ilk görüşmeleri yaptığı öğrenildi.
Kartal'ın, daha Ertuğrul Sağlam zamanından bu yana istediği ancak almayı başaramadığı futbolcuya yönetimden bu kez izin çıktığı, devre arasında transferinin gerçekleşebileceği vurgulandı. Cim-Bom'un önerisinin yanında Beşiktaş'ın teklifini de değerlendirmeye alan Lorient'in, "2 milyon euro getiren alır" diyerek tavrını belirlediği ifade edildi.
Transfer teklifleriyle ilgili açıklamada bulunan Marchal, "Lorient'ten ayrılmamın en büyük nedeni, Avrupa'da rekabete girecek bir takımda oynamak istememdendir. Kulübümün de zorluk çıkarmayacağını biliyorum. Sadece 3+1 yıllık sözleşme istiyorum. Çünkü 28 yaşındayım ve gideceğim takımda jübilemi gerçekleştirmek düşüncesindeyim" diye konuştu.

Geçen dönemde bu futbolcunun transferiyle uğraşan ancak gerçekleştiremeyen Beşiktaş Futbol Şubesi eski Sorumlusu Celal Kolot, "Mükemmel bir oyuncu. Sadece stoper değil, sağ bekte ve ön liberoda da görev yapabiliyor. Onu almak için Lorient'in kapısını çaldığımızda başkan bırakmayacağını belirtip, fiyat bile söylemedi. Onu çok seviyorlar. Eğer Beşiktaş alırsa büyük iş başarır" dedi.

MARCHAL'IN LİG KARNESİ

SEZON KULÜP MAÇ GOL
2003-04 Metz 24 -
2004-05 Chateauroux- 2.Lig (Kiralık)
2005-06 Metz 2 -
2006-07 Lorient 35 1
2007-08 Lorient 28 1
2008-09 Lorient 16 -

Milliyet

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

ya bu marchal'da ne var anlamadım

her transfer döneminde adı ortaya atılıyor
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

muhsin_1903

Alıntı yapılan: yg1903 - Aralık 16, 2008, 14:24:22
ya bu marchal'da ne var anlamadım

her transfer döneminde adı ortaya atılıyor
adamın menjerlerinden biri kesin türktür o yüzden türkiyede piyasa yapmaya calışıyodur
Sağlıklı Bir Hayat İçin Yıldırım Demirören'e HAYIR

REKLAM

Mattech

Sosyal içerikli mesaj:
Irak savaşında 1 milyonu aşkın masum öldü Kimse ses Cıkartmadı.. İnsanlardaki bu gazze sevgisi nedir anlamadım :s ... Yoksa Türklere özgü bir paradox mudur mu? kendi içimizde çatışıyoruz..

ilhan mansız_melis

geçen sene istemiştik ama ne özelliği var anlamadım
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.