Ana Menü

Çarşı'da Neler Oluyor?

Başlatan CR7, Aralık 12, 2008, 18:35:46

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Çarşı'da Neler Oluyor?         
12.12.2008 15:46:00 Medyaspor Çarşı'yı mercek altına aldı. Karşılıklı suçlamaları, yönetim-amigo ilişkilerini, bedava bilet ve rant iddialarını araştırdı. Taraflarla konuştu. Akıl almaz gerçekleri ortaya çıkardı.                     

Beşiktaş'ta mağaza açarak BJK logolu korsan ürünleri kimler pazarlıyor, kimler üretiyor?

"Asi Ruh" belgeselinin ve kitabının geliri kimler arasında pay ediliyor?

Fenerbahçe maçı için yönetim tarafından verilen 500 bilet nasıl dağıtıldı?

Ali Sami Yen'deki Galatasaray maçına kaç bedava bilet verilecek?

Ankaragücü ile yarın oynanacak maç öncesi kapalı tribün için ek emniyet tedbirleri kimlerin isteğiyle, hangi nedenle alındı?

"Deplasman masrafları" adı altında Beşiktaş kulübünden kaç para alınıyor? Hangi yöneticiyle irtibat sağlanıyor?
20.000. - 15.000. YTL'lik alındı makbuzları kimler tarafından imzalanıyor?

Yönetim aleyhine tezahürat yapanların üzerine kimler, kimlerin talimatıyla yürüyor?

Tribünler "Yeter, Yıldırım Demirören...Yeter...!" diye bağırırken, Beşiktaş başkanının cep telefonuna "Merak etmeyin başkanım. İkinci devre sizin lehinize bağırtacağız!" mesajı atan kim?

"Beşiktaş taraftarı istediği gibi özgürce bağırır. Bundan sonra Beşiktaş taraftarının üzerine yürüyen karşısında bizi bulur!" diye rest çeken grupta kimler var?

Aziz Yıldırım gibi ajitasyon yapmakla kimler suçlanıyor?

"Hepsi uyuşturucu kullanıyor. Birbirlerini tehdit ediyorlar! Bu adamlar nasıl arkadaş?" diye, kimler suçlanıyor?
MEDYASPOR "ÇARSI DOSYASI" NI AÇIYOR! Çok yakında "MEDYASPOR ÖZEL HABER"de...
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ZeMaHŞeR

Bekliyelim bakalım o yakın zamanı...
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

[KralKartal]

Haftaya cikar artik...Dogruluguyla yazilacagina eminim
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

ZeMaHŞeR

BJK logosunun ve isminin Beşiktaş kulübünden herhangi bir izin alınmadan kullanıldığı, korsan "Çarşı Ürünleri" kapış kapış satılıyor. Hem de Beşiktaş'ta mağazalarda.. Ve birileri buna göz yumuyor... 

Bir süredir Beşiktaş çarşısındaki bazı mağazalarda ve internet üzerinden Beşiktaş Çarşı grubunun ürünleri pazarlanıyor. İşin ilginç yanı bu ürünlerin bir kısmında Beşiktaş logosunun ve BJK isminin "KORSAN" olarak kullanılmış olması!

Bilindiği gibi BJK logosunun kullanımı, 2001 yılında Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ'nin halka arzı sırasında, 99 yıllığına halka arz edilen şirkete devredilmişti. Geçen yıl Mali ve İdari Genel Kurul'da üyelere dağıtılan kitapçıkta, BJK logosunun izinsiz kullanımına ve korsan ürünlere savaş açıldığı belirtilirken, 50'nin üzerinde şahıs ve kuruma bu nedenle dava açıldı bilgisi yer almıştı.

Belli ki, "Tribünde sinek uçsa benim haberim olur!" diyen bazı Beşiktaş yönetim kurulu üyeleri, konu "Çarşı"  olunca, bu kanunsuz duruma "görmedim, duymadım, haberim yok" zihniyetiyle yaklaşıyor.

O zaman akıllara şu soru geliyor: "PEKİ, NEYİN KARŞILIĞI? KARŞILIĞINDA NE ALARAK, NE BEKLEYEREK?"

Bu ürünleri kim üretiyor, kimler pazarlıyor, kimler nemalanıyor?

Bilenler neden susuyor, neden yorumlamaktan çekiniyor, kimlerden korkuyor?

Ama görülüyor ki, her şeye karşı olan Çarşı'da bazı kişiler, korsan ürüne de, Kartal Yuvası'nın olası gelirine ortak olmaya da KARŞI DEĞİL!

Bir ilginç ayrıntı daha eklemeden geçmeyelim. Korsan olarak üretilen bu ürünlerin de taklidini piyasaya sürmeye kalkanlar olmuş. Şimdi bu korsan ürünleri üretip satanlar, korsan ürünlerinin korsanını üretenlerle başa çıkmaya çalışıyormuş!

Hatırlatalım; ÇARŞI GERÇEĞİNE IŞIK TUTACAK ÖZEL HABER, çok yakında MEDYASPOR'da...

(*) Medyaspor özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz!

aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

Mattech

çarşının içindekilerini Bilmeyenler varmı Merak ediyorum..  10 yaşındaki beşiktaşlıya sorsan o bile söyler..Asi ruh filmi çekilmeye başlandı Taraftara bir şeyler oldu...
Sosyal içerikli mesaj:
Irak savaşında 1 milyonu aşkın masum öldü Kimse ses Cıkartmadı.. İnsanlardaki bu gazze sevgisi nedir anlamadım :s ... Yoksa Türklere özgü bir paradox mudur mu? kendi içimizde çatışıyoruz..

BJK_Kübra

Valla neoldu bu taraftara artık anlamıyorum ya :(
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

Delirdik

Beşiktaşta bir çok dükkanda Beşiktaş ve Çarşı adına ürünLer var
Bariz ortadaLar ve rahat bir şekiLde satışLarıda yapıyorLar.

Bize kralcarsi dan doLayı, Çarşının adını kuLLanıyoruz diye rantçı iLan edenLer önLerinde kuruLan tezgahLarı görEmiyorLar tabi (:
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

CR7

Alıntı yapılan: MuRaT - Aralık 13, 2008, 14:03:31
BJK logosunun ve isminin Beşiktaş kulübünden herhangi bir izin alınmadan kullanıldığı, korsan "Çarşı Ürünleri" kapış kapış satılıyor. Hem de Beşiktaş'ta mağazalarda.. Ve birileri buna göz yumuyor...

Bir süredir Beşiktaş çarşısındaki bazı mağazalarda ve internet üzerinden Beşiktaş Çarşı grubunun ürünleri pazarlanıyor. İşin ilginç yanı bu ürünlerin bir kısmında Beşiktaş logosunun ve BJK isminin "KORSAN" olarak kullanılmış olması!

Bilindiği gibi BJK logosunun kullanımı, 2001 yılında Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ'nin halka arzı sırasında, 99 yıllığına halka arz edilen şirkete devredilmişti. Geçen yıl Mali ve İdari Genel Kurul'da üyelere dağıtılan kitapçıkta, BJK logosunun izinsiz kullanımına ve korsan ürünlere savaş açıldığı belirtilirken, 50'nin üzerinde şahıs ve kuruma bu nedenle dava açıldı bilgisi yer almıştı.

Belli ki, "Tribünde sinek uçsa benim haberim olur!" diyen bazı Beşiktaş yönetim kurulu üyeleri, konu "Çarşı"  olunca, bu kanunsuz duruma "görmedim, duymadım, haberim yok" zihniyetiyle yaklaşıyor.

O zaman akıllara şu soru geliyor: "PEKİ, NEYİN KARŞILIĞI? KARŞILIĞINDA NE ALARAK, NE BEKLEYEREK?"

Bu ürünleri kim üretiyor, kimler pazarlıyor, kimler nemalanıyor?

Bilenler neden susuyor, neden yorumlamaktan çekiniyor, kimlerden korkuyor?

Ama görülüyor ki, her şeye karşı olan Çarşı'da bazı kişiler, korsan ürüne de, Kartal Yuvası'nın olası gelirine ortak olmaya da KARŞI DEĞİL!

Bir ilginç ayrıntı daha eklemeden geçmeyelim. Korsan olarak üretilen bu ürünlerin de taklidini piyasaya sürmeye kalkanlar olmuş. Şimdi bu korsan ürünleri üretip satanlar, korsan ürünlerinin korsanını üretenlerle başa çıkmaya çalışıyormuş!

Hatırlatalım; ÇARŞI GERÇEĞİNE IŞIK TUTACAK ÖZEL HABER, çok yakında MEDYASPOR'da...

(*) Medyaspor özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz!

bu çarşı ürünlerini satan yerde gayet güzel ürünler var
t-shirt'ler 10 ytl
atkı var o da çok güzel bence
Kartal Yuvası da o fiyatlara böyle güzel ürünler yapsın alalım
Ben de t-shirt aldım 1 tane Pascal Nouma'nın olduğu üzerinde Beni İnönü'ye gömün yazılı

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

eren06

prim verin basına prim verin bitirsinler Beşiktaşı.

besikt-Ask

Alıntı yapılan: eren06 - Aralık 13, 2008, 23:25:59
prim verin basına prim verin bitirsinler Beşiktaşı.
:alkis  ... ah şu düşünme zekası geri olan renktaşlarımız 25 yıllık tribün ruhunu nasıl da gaza gelip yerden yere vuruyorlar... emeğe saygı ! ANTİBASIN
sAgoPa-mAsKeLi BaLo

erasca

Sadece Yıldırım Demirören Yeter....

saldır beşiktaş

Medyaspor'a "Çarşı Dosyası"nı masaya yatıracağı özel haberinin tanıtımını yapmasından bu yana birçok e-mail geliyor. Her birinin ortak noktası var: "Yoğun Bir Çekince" ve en basit tarifiyle "Korku"!   Söz konusu maillerin istisnasız birbiriyle başlangıcı şu şekilde: "Çok şey biliyorum. Birçok olaya ve çirkinliğe ben de şahit oldum. Konuşmak isterim. Ancak ADIMI GİZLİ TUTACAĞINIZ GARANTİSİNİ VEREBİLİR MİSİNİZ?"
Düşünebiliyor musunuz, söz konusu olan bir Mafya örgütü veya bir çete değil!
Devlet içinde kurulmuş "Gladio" benzeri bir yapılanma da söz konusu değil!
Bir spor kulübünü "çok sevdikleri iddiasıyla" bir araya gelmiş taraftarların oluşturduğu bir yapı söz konusu olan: ÇARŞI!
Ama nedense Çarşı'yı konuşmak YASAK!
Çarşı'yı eleştirmek YASAK!
Çarşı'nın içinde meydana gelen kavgaları, çekişmeleri, rant paylaşımını, hatta "kan dökülen" olayları anlatmak, tartışmak, sorumluları ifşa etmek YASAK!
Konuşmak için gönüllü olan da, önce "TANIK KORUMA PROGRAMI" benzeri bir güvence alma isteğini öne sürüyor!
"Konuşurum ama korunmak isterim" şartı, ilk şart olarak ileri sürülüyor!
Ve burada söz konusu olan bir TARAFTAR GRUBU!
MAFYA değil,
DERİN DEVLET ÖRGÜTÜ değil,
ÇETE değil...
KORSAN ÜRÜNLERDEN ELDE EDİLEN RANTA BİLE KİMSE SES ÇIKARAMIYOR!
Beşiktaş çarşısında çatır çatır BJK Logolu Korsan ürünler pazarlanıyor!
Beşiktaş logolu korsan ürünlerin çatır çatır internet üzerinden tanıtımı yapılıyor!
Medyaspor bu konuda fotoğraflı, belgeli haber yapıyor...
En çok okunan haberler arasına giriyor...
Ancak tek bir Beşiktaş taraftar forumunda bile TARTIŞILAMIYOR, KONUŞULAMIYOR!
İnternet gibi özgür ortamda dahi bu konulara girilemiyor!
5-6 yıl önce bir trafik kazasında yitirdikleri arkadaşları anısına düzenledikleri halı saha turnuvası için yaptırdıkları 10 adet forma nedeniyle Beşiktaş kulübünün imzalı pullu ihtarnamesiyle karşılaşan taraftar grubu bile SUSUYOR! Konudan uzak duruyor! Forumlarında bu konuyu görmemezlikten geliyor...
BEŞİKTAŞ YÖNETİM KURULU'NDAN "KERHEN" SORUŞTURMA!
Medyaspor'un BJK logolu korsan ürünlerle ilgili yaptığı habere "Bilmiyorduk, görmemiştik, duymamıştık" şeklinde yaklaşan BJK Yönetim Kurulu üyeleri, konuyu yönetim kurulu toplantısına taşıyarak, Beşiktaş'ta söz konusu ürünlerin pazarlandığı mağazalara baskın düzenlenmesi ve BJK logolu korsan ürünlerin satışının yapıldığının tespit edilmesi kararı aldı.
Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş'nin faaliyet raporunda "Marka değerinin nasıl korunduğu ve korsana göz açtırılmadığını" ballandıra ballandıra anlatan Beşiktaş yönetim kurulunun, söz konusu BJK Logolu korsan Çarşı ürünleri olduğunda, hiç de aceleci davranmadığı dikkat çekti.
ORTADA İNKÂR EDİLEMEYEN BİR "KORKU" GERÇEĞİ DURUYORSA, O OLUŞUMU ELEŞTİRMENİN VE MEVCUT YAPILANMAYI GÖZDEN GEÇİRMENİN ZAMANI GELMİŞ OLMAZ MI?
Bir yanda, kulübü çok sevmek, kulüp yararına olduğunu iddia etmek, karşılıksız olarak renklere hizmet etmek, itici güç olmak, Dünya'da eşi benzeri olmayan muhteşem bir yapı olmak ambalajı...
Öte yanda "KORKU" ve "ÇEKİNCE"!
Bir yanda "ASİ RUH" tanımlaması...
Öte yanda, her çeşit olumsuz sonuca asla ASİLİK etmeden, en "kabullenmiş şekilde"  "EL SALLA EL SALLA, BÜYÜK BAŞKAN EL SALLA!", "BARİ KÜME DÜŞMEYELİM SAYIN BAŞKANIM!" tezahüratları...
Ortada sorgulanması gereken bir ÇELİŞKİ yok mu?
Ve bu ÇELİŞKİ, "KORKUSUZCA" NE ZAMAN SORGULANMAYA BAŞLANACAK?
Çarşı Dosyası'nın masaya yatırılacağı özel haber, çok ama çok yakında MEDYASPOR'da
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

naanreelburn

yakında yeter demirören yeter atkıları çıkarsa şaşırmam

adanalıyık_01

!!!Açın Gözlerinizi Bakmayın Şaşı Alayınız Gelse Yıkamaz Şanlı Beşiktaşı!!!
uğraşma bizimle ş....... basın
SİMSİYAH günlerimizi BEMBEYAZ yap şanlı BEŞİKTAŞ...