Ana Menü

Günaydın beyler!

Başlatan Simurg, Aralık 10, 2008, 10:01:09

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Günaydın beyler!
'Türk futbolu, Türk yorumcularla hiçbir yere gidemez. 5-6 kişi dışında hepsi hayal satıyor...' Fotomaç Gazetesi yazarı İlker Ateş'in köşe yazısı:

[/t]
Günaydın beyler!

Türk futbolu, Türk yorumcularla hiçbir yere gidemez. 5-6 kişi dışında hepsi hayal satıyor. Olayın bütününe bakmıyor, ufak tefek parçalarına takılıp, yalan ve yanlış yazıyorlar. Üstelik "arızalı" yazmanın ve konuşmanın parasal getirisinin yüksek olduğunu iyi bildikleri için bundan vahşi bir zevk alıyorlar. Sahte filozoflarla dolu Türk futbol medyası Ankaraspor maçına kadar Beşiktaş'ı yere göğe sığdıramadı. Onlara göre Beşiktaş Türk futbolunun "ayrıcalıklı" oynayan tek takımıydı. Yorumlarına bakılırsa Beşiktaş hücumu sürekli zorlayan, savunmasında geçit vermeyen, rakiplerini ezip geçen bir takımdı. Bunlar 14 haftada sadece 2 kez üst üste 2 galibiyet serisi yakalayabilen Beşiktaş'ın en kolay maçı bile ne kadar zor kazandığını fark edemediler. Onlar, Beşiktaş'ın ligdeki ilk 8 takımın hiçbirini yenemediğini göremediler. Onlar, Türkiye Ligi'nin en kötü orta sahasının ve savunmasının Beşiktaş'ta olduğunu anlayamadılar. Onlara göre Fenerbahçe ve Galatasaray kötü giderken, birkaç fantastik golle maç kazanan Beşiktaş "müthiş" bir takımdı. Ne zamanki Galatasaray ve Fenerbahçe düzeldi, bu beyefendiler 2 yenilgi ile 6'ncı sıraya düşen Beşiktaş'ın işte o zaman defterini dürdüler. Türk insanı yazılanlardan ve konuşulanlardan çok etkileniyor. Onlar gerçek dışı yorumlar yaptıkça milyonlarca Beşiktaşlı, muhteşem bir takımın adım adım şampiyonluğa ilerlediğini sandı. Kandırıldıklarını geç de olsa anladılar. Bu satırlarda hiçbir gün hayal satmadık, yanlış yazmadık. Kimileri "Beşiktaş rakipsiz" derken, bazıları "Galatasaray ile çekişir" diye iddia ederken, biz devre sonunda Beşiktaş'ın yarıştan kopma noktasına geleceğini ısrarla vurguladık. Son 2 maç kötü giderse öyle olacak. Olup bitenlerden keyif almam söz konusu olamaz. Ancak gerçek bu... Ben kimseye yalan söylemedim!..

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

CR7

Bazıları için hala rüya devam ediyor
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ilhan mansız_melis

bazı zekalar hala aynı şeyleri yazıyorlar
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.