Ana Menü

askeri lise hakkında bilgi verirmisiniz?

Başlatan K.D, Aralık 06, 2008, 14:37:10

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

K.D

sevgili beşiktaşlı abilerim ve ablalarım askeri liseyle ilgili bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim mesela orası nasıl bir yer sınavdan kaç puan almak gerel bileniniz var mı?
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

KeePSaKe

Valla benim arkadaşta istiyordu duyduğuma göre bir sorunun bir sakatlık yani çürük olmaman lazım diye duymuştum arkadaştan... Boy,kilo onlarada bakıyorlardır heralde.Puan konusunda bilgim yok.
Since 1903

Cem Goren

girmiş birisi olarak bildiklerimi aktarayım
öncelikle sınava giriyorsun bildiğim kadarıyla 30mat30turkce15erde sosyal fen sorusu olmak üzerev 90 soru var sorular benim zamanımda aşırı derecede ezbere dayalıydı.(orneğin nemrut dagı hangi ilimizdedir gb)
4 tercihin var kara-deniz-hava-astsubay bando hazırlama
4ünüde yazabilirsin eger sınavda kazanırsan(ort.75 netin üzerinde yapman gerek ben 68de kalıp kazanamadım) mulakatlara giriyorsun neler bunlar
400 metreyi 80 saniyede koşmak-old. yerden belli bi mesafe zıplaman mekik falan
bunlardı ayrıca bi takım siyasi yanlarıda var ama burada yazmam dogru olmaz eğer merak edersen cemgoren@hotmail.com ekle yada ozelden merak ettilerini sor soyleyeyim
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Anarchy*

Askeri okul deyince sadece disiplin geliyor akla .
Sanmayın sadece disiplinle ön planda olan okullar ; Disiplin oldugu kadar eğitimi de üst düzeyde .
Anadolu liseleri sınavlarından 1 ay önce yapılıyor ; Ortalama aynı netlerle yerleşilir.

Sakın yanlış anlaşılmasın ama ..
Annenin başı örtülüyse , yada evde çok fazla dini içerikli unsur varsa işin zor görünüyor .
O okullarda okuması zordur ; Ses çıkarmamayı üstündekilere itaat etmeyi ve disiplini öğrenip büyük bi' çaba harcamalısın .
Ha okulu bitirdikten sonra [ Çevremde gördüğüm kadarıyla] epey sağlıklı ve iyi bireyler çıkıyor ortaya .
Devletın , ordu komutanlıklarının ve askeriyenin her türlü hizmetinden ; Çoğu insandan daha cuzi bi' şekilde yararlanma imkanın var .

Yalnız sınavı geçmekle bitmiyor işin ; Birazda bedenini ve torpilini konuşturacaksın .
Ben söyleyeyim de (:

Bana kalırsa kapasiten ve kendine güvenin varsa ,
Madii acıdan sıkıntı yaşamak istemiyorsan kaçırma derim .

Sevgiler, Başarılar.

Cem Goren

Alıntı yapılan: Anarchy* - Aralık 06, 2008, 16:49:51
Askeri okul deyince sadece disiplin geliyor akla .
Sanmayın sadece disiplinle ön planda olan okullar ; Disiplin oldugu kadar eğitimi de üst düzeyde .
Anadolu liseleri sınavlarından 1 ay önce yapılıyor ; Ortalama aynı netlerle yerleşilir.

Sakın yanlış anlaşılmasın ama ..
Annenin başı örtülüyse , yada evde çok fazla dini içerikli unsur varsa işin zor görünüyor .
O okullarda okuması zordur ; Ses çıkarmamayı üstündekilere itaat etmeyi ve disiplini öğrenip büyük bi' çaba harcamalısın .
Ha okulu bitirdikten sonra [ Çevremde gördüğüm kadarıyla] epey sağlıklı ve iyi bireyler çıkıyor ortaya .
Devletın , ordu komutanlıklarının ve askeriyenin her türlü hizmetinden ; Çoğu insandan daha cuzi bi' şekilde yararlanma imkanın var .

Bana kalırsa kapasiten ve kendine güvenin varsa ,
Madii acıdan sıkıntı yaşamak istemiyorsan kaçırma derim .

Sevgiler, Başarılar.
benimde anlatmaktan sakındıgım konuları açıklamışsın artık uzatmaya gerek yok konuşalım ozaman
annen kapalıysa demiş evet giremiyorsun ayrıca hazırlandıgın dershaneninde etkisi var (dershanenin gorusu vs..)
disiplin konusunda taviz verilmiyor ama bitirdiğin noktada çok iyi yerlere geliyorsun
ben ailemin isteğiyle girdim kendim istemedim o yüzdende fazla hazrılanıp dikkate almadım(hatta o gun 3-4 lüjk maç vardı ona gittim sınav çıkışı)ama dusunuyorumda keşke birazcıkda kendim isteseydim

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Cem Goren

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Aralık 06, 2008, 16:56:58
bir kaybeden birdaha giremiyor mu
girebiliyor yani normal okurken dahi sınava girebiliyorsun

IL Capitano

Icimde hep kalmisdir, Turkiyede yasasaydim cok isterdim gitmek..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

ilhan mansız_melis

benim arkiler girdi sınavı kazandılar ama mülakatta kaybettiler çok zormuş mülakatlar
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

K.D

sağolun arkadaşlar çok yardımcı olmuşsunuz özellikle cem abi ve anachy  abi güvenim tam kendime annem
örtülü değil açık biz aşırı dincide değilizdershanem hedef
I'm on a path of my own...I'm LeGeNd! :)

Cem Goren

Alıntı yapılan: çarşı here - Aralık 06, 2008, 23:04:07
sağolun arkadaşlar çok yardımcı olmuşsunuz özellikle cem abi ve anachy  abi güvenim tam kendime annem
örtülü değil açık biz aşırı dincide değilizdershanem hedef
aslına bakarsan anneni kapalı olması derhane falan sadece insanların onyarrgıları kazanırsan girmeme gibi bir durum olamaz zaten zorluk çıkarırlar o ayrı mesele

ayrıca ne demek her zaman yardımcı olurum başarılar sana aynı zamanda ama mulakatlar sınavdan daha zor unutma fiziğin falan yerinde olucak artık burnunda yuzunde herhangi bi çizik kolda faça kırık burun falanda etkili
ben denizciliğide istiyodum burnum kırık diye almadılar
havacılık dedim psikolojik bi test yaptılar yukseklik korkum old. anladılar :)
sadece kara kaldı onuda kazanamadım zaten ama kendim istemiyordum o zamanlar

ilhan mansız_melis

Mesela benim bir arkim bu okula gitmek istiyordu çocuk Fem dersanesine gidiyor diye kabul etmediler  :alkis
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Kralkartal21

Ben aşırı dinci olmadığım halde Fem e gittim..Arkadaş ortamı güzeldi çünkü..
Askeri lise ye gitmeyi düşünüyordum..
Sonra fem e gittiysen almazlar dediler..

Bende vazgeçtim..
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

Anarchy*

Alıntı yapılan: cem_goren - Aralık 06, 2008, 17:07:07
Alıntı yapılan: [KralKartal] - Aralık 06, 2008, 16:56:58
bir kaybeden birdaha giremiyor mu
girebiliyor yani normal okurken dahi sınava girebiliyorsun

Canım benim yanlışın var (:
Girdikten sonra kaybedersen giremezsin .
Lisede yada lise bittikten sonra girdiğin sınavlar Subaylık sınavları .
Rütbe atlayamazsın .
Anlamıssındır umarum .