Ana Menü

Anlamlı Yazılar

Başlatan Batuhan, Aralık 03, 2008, 21:03:08

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Batuhan

Başlamadan önce: Burada yazılanlar tamamen hayal ürünü değildir.

Tek kişilik saklanbaç sıkıcı olmaya başladı artık. Tek avantajı sayarken kaçamak bakışlar atmak ve bunu da kimsenin görmemesiydi. Ayrıca yüze kadar saydığımı zannediyorsanız yanılıyorsunuz (: hep yarıda bıraktım ben. Nedense kendimden kalıntılar bırakmayı seviyorum bulaştığım herşeyde. Kendi yarımlığımı oyunlara katıyorum mesela. Gece uyurken pencereyi yarıya kadar açıyorum, yatağımın diğer yarısını kullanamadım daha. Bana ait değil ki.. Yarım kalanlan uykularımın nedenini ise biliyorum. Tanrıyla yine kapıştık bu aralar. O da yüz karası olduğumu göstermek için karabasanlar gönderiyor. Ama bu sefer gerçekten birşey yapmadım ki.. Ona ne kadar basit yaşadığımı göstermek istemiştim sadece.. Neymiş; kadere ihanet edemezmişim ? Bana ihanet edenler ne olacak dediğimde susarsın tabi.

Basit yaşamak fikrini kafama taktıkça yeni intiharlar tasarlıyorum. Bir önceki sayılmaz kabul etmiyorum.. sadece içimdeki acının yerini değiştirmek istemiştim. Hepsi bu.. hepsi bu işte gerçekten. Çektiğin acı iç kanamalıysa müdahale etmeli insan. Ölmek aklımın ucundan bile geçmedi, aklımın ucunda kaldı. Hayır korkuyorum şimdi bu intiharlardan birini deneyeceğim ve kesin ölmeyeceğim. Yaşamayacağım da. Ne azrail gelecek ruhumu almaya, ne de melekler şarkı söyleyecek. Ben arada bir yerlerde sıkışıp kalacağım biliyorum.

Köpekbalıklarıyla arkadaş olma fikri bir hayli aklımı kurcalıyor. Ne olurdu yani bir ikisinin kanına girseydim, onlar benim kanıma girmeden tabi. E evet bu işler kansız olmuyor pek. Bir yolunu bulmam lazım. Bu yüzden kendimi kanatma eylemlerime dudaklardan başladım. Ön dişlerini çok iyi kullanman gerekiyor ilk başlarda canın acıyor fakat bir kaç gün sonra jilet gibi kesmeyi öğreniyorsun. Dişlerinle tabiki. Hadi canım abartma o kadarcık kandan birşey olmaz.. Gerçi kan kaybından gitsem bu saatte bana kan veren de olmaz.

Sabah uyandığımda bir baktım ki bütün maskelerimi çalmışlar. Artık ikiyüzlü bir insan değilim. Kendimi ak sakallı dedenin sakal bıyık traşı sırasında büründüğü ruh hali içerisinde buldum. Epeyce kendime gelemedim. Günaydın diyen simitçinin yüzüne bakmadan otobüse bindim. Ve hep yere bakmaya gayret gösterdim. Öğlene doğru dudağımın iki yanını yukarıda tutarak gülümseme reflekslerimi kazanmaya çalıştım. bir hayli zor oldu ama başardım. İşin garip tarafı ağlamak istediğimde ne yapcağımı bilmiyorum. Yüz felci mi geçirdim ne..

Benim daha yazacaklarım vardı ama kibirden olsa gerek yarım bırakmalıyım. Yarın için söylenecek söz kalmalı diye düşünürken, bugüne kadar yarınlara dair söy...........

Nowalgin...

2

Hadi söyle
Kaç intihara denk düşer yokluğun?
Bu sıcakta nasıl olur da üşürmüşüm? Tanrım lütfen onlara ruhumun üşüdüğünü söyle. Yara bandı satan ama kendi yarası kanayan çocukların gözyaşlarını yoksul kız çocuklarının sattığı kağıt mendillerle siliyorum. Tuzdur aslında yaraya iyi gelen. Biliyorum...

İnanma onlara tanrım. Ellerini sana doğru uzatıp ayaklarının altında başkalarının gözyaşlarını biriktirenlere inanma. Ve söyle;  o çok güvendikleri karanlıkta yenilgileri parlıyor. Önüm arkam sağım solum sobe!

"Hadi herkes kalbini o iğrenç göğüs kafesinden çıkarıp birbirine fırlatsın. Tanrım..."

Faili meçhul.. Öyle yazıyordu son aldanışımın otopsi raporunda.  Oysa ben seni günün en kalabalık saatinde yitirdim. Ne de çabuk gittin?  Unuttun mu yoksa, daha bana ölümlerden ölüm beğenecektin... İçimde yeni intiharlar vardı. En fiyakalısını sana getirm....

By Nowalg..

3-

189 gün oldu diyorum. Anlamıyor doktor. İlaçlar diyorum kessek mi artık uykumu getiriyorlar. Getirmemesi lazım diyor doktor. Benim de burada olmamam lazım diyorum. Yine anlamıyor doktor.. Doktor diyorum Allah belanı versin.  Vermemesi lazım ama sen üç ay daha kullan bakalım diyor, reçetesini yazıyor, bugün günlerden... Dün diye atlıyorum lafa; iki ay daha uzatıyor...

Başından beri biliyordum yanlış rotadayız kaptan. Ama düşünüyorum da, cehennemi de sevebilmeli insan. Yanmak için değil, günah çıkarmak için değil, başka çaresi olmadığı için. Hani alışmalı derler ya, hani.. ruhum da üşüyor zaten.  Hadi; sen yavaştan yıldızları kurtar, zaten beni de yakamoz tutar. Sen de aç artık şu şişenin kapağını, alınamayan bir arpa boyu yol şerefine; arpa suyudur içtiğimiz.. hadi şerefine, şerefine kaptan.

Hani dedim ya sana insanlar cehennemi de sevebilmeli.. Benim senden başka yandığım bir cehennemim hiç olmadı ki...

Yanmaktan, hatta yanılmaktan, ölmekten ve öldüremediklerimden bu kadar sık bahsediyorsam, bileklerimi boydan boya doğrayıp içimden akan ayrılıkları seyrediyorsam ve her gün yüzlerce intihar fikri dolanıyorsa kafamda, hiçbiri yokluğun kadar etkili olamamışsa ve ben hala utanmadan yaşamayı bu kadar çok seviyorsam...

Kusura bakma doktor ama bi boka yaramadı verdiğin ilaçlar.

Şekilsiz bir haritanın sınır illeri kadar yalnızım sonuçta. Ne dağlarım denize paralel uzanır ne de dört mevsim birlikte yaşanır. Baharların hep sonuna yetişirim. Rüzgar hep kuzeyden eser, kar yollarımı kapatır ve ben hep karanlıkta kalırım... Ayazda bir çocuk doğar, gözlerinde senin gülüşün. İçimde bir yangın olur, çocuk büyür, şehir... ülke olur.

-Yalnızım.
-Yalnızlık Allah'a mahsus.
-Yaşadığım ne peki?
-Höst ulan!  Tanrının Kapitalizmi.

Yalnızım işte.. Benimkisi serbest piyasa ekonomisi..
Tanrım, Daha fazla yok olmadan çarpanlarıma ayır beni.

By Nowalgin

gerçekten harika yazılar,insanda kabiliyet olması böyle birşey.
alıntıdır bu arada,
ayrıca konu doğru yerde değilse taşınabilir mi :D

Koca hestiy aya bedenem ?

erdibatmaz

bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

sercAn1903

bu ne ya? naptın sen  :D   fena bir yazı

sanada teşekkürler batuhan
...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.