Ana Menü

Beşiktaş mahkemelik oldu!

Başlatan eren06, Aralık 03, 2008, 13:40:32

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren06

Beşiktaş Mahkemelik Oldu! 03.12.2008 08:31:00
Fulya'da ilave ruhsatlı kuleler 31'den 36 kata çıkınca 10 kat, 40 daire ve 80 milyon dolarlık ilave gelirleri paylaşamayan Beşiktaş Kulübü ve Aşçıoğlu İnşaat mahkemelik oldu.   Yönetimi ibra etmeyen üyelerin İstanbul Asliye 6. Hukuk Mahkemesi'nde açtığı davanın süreci içinde Fulya Projesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü'nden yeni yapı ruhsatı düzenlendiği ortaya çıktı.

Mahkemeye verilen raporda 11 Aralık 2007'de ilave yeni ruhsat düzenlendiği ve kat sayısının 31'den 36'ya yükseldiği ortaya çıktı. Bu, iki kulede 10 kat ve her katta dörder daireden 40 ilave daire anlamına geliyor. Dairelerin en üst katlarda oluşları sebebiyle asgari 80 milyon dolarlık ek gelir doğduğu öne sürülüyor.

SULH MAHKEMESİNE GİDİYOR

Ancak Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği'nin Şubat 2008'deki mali kongresinde yönetim, kongre üyelerine 11 Aralık 2007 tarihli izinden bahsetmeyerek sadece 95 metrekare daire, 2 milyon dolar para ve Şam Ökten'in yenilenmesi alacaklarını açıkladı.

Beşiktaş'ın Fulya Projesi'nden sorumlu yöneticisi İlhan Durusoy son Divan Kurulu toplantısında "130 bin metrekarelik proje ek ruhsat tadilatıyla 162 bin metrekareye çıktı. Biz de şimdi Aşçıoğlu ile bu ilavenin paylaşımı için görüşmelerimizi sürdürüyoruz" demişti. Durusoy, "Beşiktaş'ın haklarını sonuna kadar koruyacağız. 32 bin metrekarenin tamamı sadece konut kısmında değil. Kulelerde toplam 10 kat artış var. Fazlalaşma bütün projede eşit oranda var. Karşılıklı anlayış içerisinde % 67 ile % 33 oranlarına sadık kalarak bu paylaşımı yapacağız. Sözleşmede yazdığı şekilde İstanbul Mahkemeleri'ne gitmiyoruz. Sulh mahkemelerinde işi çözeceğiz" dedi.

EN DEĞERSİZ ALAN GARAJLAR

Mali İşlerden Sorumlu Yönetici Ertunç Soğancıoğlu da sulh mahkemesinde anlaşılacağı yönünde görüş bildirdi. Ancak ilk anlaşmada % 67 - % 33 oranında yaşanan tartışmalar sorunun çözümünün kolay olmadığını gösteriyor.

Çünkü Beşiktaş, en değersiz olan garajlardaki % 80'lik payıyla % 67'yi bulurken, en değerli alanlar olan konut bölümü Aşçıoğlu'na kalıyordu. Beşiktaş'ın 130 bin metrekarelik ilk anlaşmada hastane, otel, zemin, market olarak 49 bin 950 metrekare toprak üstü alanı vardı.

Aşçıoğlu ise 83 bin 850 metrekarelik toprak üstü inşaat alanı içinden konutta 33 bin 900 metrekare almıştı. Garajdan ise Beşiktaş'a 36 bin 700, şirkete 9 bin 450 metrekare verilmişti. Beşiktaş'ın toplam metrekare içindeki % 67'lik oranı garajlardaki % 80'lik payıyla ortaya çıkıyordu. Ancak ilaveyle ortaya çıkan 32 bin metrekarelik ekstra alanın çoğunluğu toprak üstünde ve bu ilaveden Beşiktaş % 67'lik pay talep ederken, Aşçıoğlu bu paylaşımı kabul etmiyor.

Kaynak: Sabah / Fatih Doğan

[KralKartal]

mahkemelik olmasa sasardim gercekten...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

eren06

Fulya projesinide yüzüne gözüne bulaştırdı yönetim.Tebrikler.

[KralKartal]

onuda bulastirmasa ikinci kez sasirirdim.. yani cevabim ayni kusura bakma

salvador

www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...

NoPasaran

Mahkemelik olmak kötü bnişey değildir ki :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

aquilas

arkadaşlar yapmayın izleyin araştırın lütfen inanın hiçte anlattıkları gibi değil bu proje inanın beşiktaşımız için çok önemli bir gelir kaynağı ve bunu çekemeyenlerin asılsız haberleri saçma sapan baltalamak isteyen kolpa basının işleri işin daha ilginç yanı bu işe göz yuman onca beşiktaşın yazarıyım diyen ortalıkta gezen beşiktaş yazarlarıda bişi demiyor bence bu yönetimi ne kadar eleştirirsek eleştirelim hakkınıda verelim bu proje tarihi bir projedir eğer iddaa ediyorum bu proje eziklerde yada gayselilerde olsa gazeteler ayda bir başarı haberi diye verilir gayse ye verilen bedava arsalar hiç gündeme gelmiyor yazık bari bizler bu kolpa basının gazına gelmeyelim

aquilas

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Fulya Süleyman Seba Projesi'nin yer aldığı Fulya'da basın toplantısı düzenledi.

[/]
Fulya projesini karalamak isteyenleri Beşiktaş düşmanı olarak nitelendiren Yıldırım Demirören, "Demirören soyadı çok büyük ve çok temizdir. Bu haber 'Beşiktaşlıyım' diye geçinen, dedikodu yapan kişiler tarafından kamuoyuna bir şekilde verilmiştir. Şunu söylemek istiyorum; Beşiktaş'ın hakkını kimseye yedirmem. Tüm Beşiktaş Camiası bunu çok iyi bilir. Bunlar, Beşiktaş üstüne oynanan oyunlardır. 'Ben Beşiktaşlıyım diyen herkese buradan tekrar sesleniyorum, bu oyunlara alet olmayın. Fulya'yı karalamak isteyen Beşiktaş düşmanıdır" dedi.

Bugün bazı basın organlarında yer alan iddialara da cevap veren Yıldırım Demirören, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Adı geçen, gizli diye anılan mukavele, kiracımız ile yapılmış, ticari itibarı dolayısıyla kiracımızın ricasıyla mukavelenin dışarı çıkması istenmemiş ve gizlilik maddesi konmuştur. Bu mukaveleyi şimdi arkadaşlarımız tek tek bütün basın mensuplarına dağıtacak. Beşiktaş'ta yapılan hiçbir şey gizli değildir. Çünkü Beşiktaş, A.Ş. olarak SPK'ya açık ve dernek olarak da denetlenir. Ayrıca, bu anlaşma 13 Ekim tarihinde mahkemeye verilmiştir. Mahkemenin 13 Ekim'de bu anlaşmayı aldığına dair imza ve 14 Ekim'de davayı açan karşı grubun gene bu anlaşmayı aldığına dair avukatının imzası. 13 Ekim'de verilen bu anlaşma mahkemeye 3 Aralık'ta 'açıklayın' diye eğer kamuoyuna çıkıyorsa, burada şahsıma ve Beşiktaş'a oynanan oyunlar vardır. Ayrıca müteahhidimiz ile oluşturduğumuz komisyon tarafından 2000 küsur metrekare kadar bir anlaşmazlık vardır. Bu büyük inşaatlarda her zaman olmuştur, olmaya da devam edecektir. Biz bu 2000 küsur metrekare için müteahhidimizden 6 milyon dolar ön avans aldık. Ama bir şart koştuk, kendisi de hakkını korumak için bu şartı kabul etti, ayrıca mahkemeye ve bilirkişiye gitmeyi mahkemenin tekrar alacağı karar üstünde Beşiktaş Kulübü'nün bir hakkı varsa müteahhit tarafından ödeneceğine de ayrıca anlaştık. Her şey çok güzel giderken ve güzel olacakken bu haberler camiamızı üzmektedir."

Bu haberlerin camiada bir kaos, 'Yıldırım Demirören ve yönetiminde haksız kazanç vardır' gündemi oluşturmak için yapıldığını ifade eden Demirören, "Bunlar tehlikeli oyunlardır. İnsanlar karşısındakini kendisi gibi düşünür, ama bizler sizler değiliz. Biz hakkımızı sonuna kadar koruyan, Beşiktaş için uğraşan Yıldırım Demirören ve yönetimiyiz. Beşiktaş'ın istikbali olan bu projeyi engellemeye hiç kimse cesaret edemez. Eden de karşısında bizi bulur.Ben özellikle sayın müteahhidimiz Aşçıoğlu'na da tekrar teşekkür etmek istiyorum. Bütün bu dedikodulara rağmen göğüs gererek ayakta durdu. Türkiye'nin en zor şartlarında yaptığımız ihalede Beşiktaşımız'ın haklarını koruyacak şekilde hareket etti. Tekrar herkese teşekkür ediyor, Beşiktaş Camiası'na şunu söylüyorum; Her şey çok güzel ve çok güzel olacak" diye konuştu.

Basın toplantısında genel sekreter Kenan Öner, Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Durusoy ve Avukat Osman Hacıbekiroğlu da yer aldı.

[KralKartal]

Demirören soyadı çok büyük ve çok temizdir ;D

Besiktasin adini temiz tut yeter... ! ama onuda basaramadin ki baskan..
Sen en iyisi kendine internetten bir takim satin al, hemde belese,
menejerlik oyunu oyna...birakta baskaligi baskasi yapsin

ilhan mansız_melis

Mahkeme olmasa şaşırırdım yani
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.