Ana Menü

İşte Sağlam'ın Muhteşem Futbolu!

Başlatan NoPasaran, Aralık 02, 2008, 18:01:51

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Yok Ertuğrul Sağlamı Mumla arıyoruz yok şu yok bu. Herkes delikanlı gibi ilk 5 hafta neler yazmış koysunlar ortaya. Hiç özlemiyorum o dönemdeki futbolu. Noktasından viegülüne dokunmadan o dönemki yazılarım burada. Çok kişiye laf söylemişim yanlışlarım doğrularım olmuştur ama o dönem objkektif yaklaşımlarımı herkes iiy kötü bilir..

Çıksın herkes o Muhteşem futbolu koysunda görelim, sonra eleştiri yapalım..Bu yazılarımız çok uzakta değil arşivde..Herkes çıkarsın

Antalyaspor :2 Beşiktaş :3

http://www.kralkartal.com/forum/2008-2009-sezonu/(1-hafta)-antalyaspor-2-3-besiktas-24-agustos-2008/msg337850/#msg337850

Alıntı YapÇekirdeğimi, suyumu aldım, bizim kahveye girişi yaptım. Bizim elemanlar oturmuşş ooo felakat tellali volkan geldi dediler. Her sene başı umutlanan arakdaşlara sene başı olmaz bu iş deyip moral bozan ifademden ziyade bu sefer umutla girdim..

Ama kadroya baktığımda moralim bozulmadı değil. Aslında bildiğim bir durumdu ama ne bileyim işte içim açılmadı..

Toraman yok daha düşük versiyonu Gökhan Zan var
Tello - Üzülmez , Tello- Aydın ikilisine göre kesinlikle daha iyi olduğunu düşünüyorum
Ayrıca Orta sahaya Uğur İnceman gelmiş, Beşiktaş'ı ne kadar kaldırır ne kadar kaldırmaz orasıda tartışılır...
Sadece defansa Sivok katkısı yapılmış başka bir + yok.

Bu şekilde başladık maça. Ne olursa olsun yeneceğimizi düşünerek seyrediyordum erken bir gol yedik ama olur bunlar dedim. Ama daha sonra olanlar insanı üzdü. Siyahi bir adam tek başına bizim savunmayı darmadağan ettiğini seyrettik. Sözde savunma düzelecekti. Adam alıyor veriyor vuruyor. Gökhan Zan resmen çöktü. Anladımki tekrardan Bu adam Beşiktaşta ilk 11 oynayamaz. Arsenal çok istiyorsa hemen alsın 

Aydın Holosko Bobo döküldüler maç boyunca. Serdar Özkanın girmesi ile herşey değişti.Tabi Nobrede..

Nobre ve Serdar Özkan girmese idi asla bu maçı Beşiktaş alamazdı..

2.yarıdaki oyunda çok üstündük ama bu antalyanın çok yaslanmasındanda kaynaklanabilir.

Neyse fazla analize gerek yok. Bir şekilde yendik hepsini kutluyorum..

İlk haftalarda ne olcağı belli olmazdı..

Takım hakkında beklemek lazım ancak dediğim gibi geçen seneden çok fazla artın yok

[2 gündür kolumda ağrı vardı ve şu an elimi oynatamaz durumdayım. Sol elim resmen yok ve bu düşünme durumumu bile etkiliyor. Yazımda yanlış yerler varsa şimdiden özür diliyorum. Acımasına rağmen golden sonra ellerimizi birbirmize vurmamız daha da kötü yaptı sanırım.Neyse Beşiktaş'a değer deyip selam olsun sizlere]

2-0 Konya Maçımız

http://www.kralkartal.com/forum/2008-2009-sezonu/(2-hafta)-beand350and304ktaand350-2-0-konya-(1-eyland252l-2008)/msg341291/#msg341291

Alıntı Yapbu kadar sıkıcı bir maç olacağını düşünmemiştim..

Haftaya bu futbolla oynasınlar trabzon horunu 3 kere çeker

Trabzonspor : 0 Beşiktaş :0
http://www.kralkartal.com/forum/2008-2009-sezonu/(3-hafta)-trabzonspor-0-0-besiktas-(14-eyl-2008-2145)/msg347443/#msg347443

Alıntı YapTek pozisyon vermedik bu  çok iyi durum.En büyük sıkıntımızı aştık

Ancak Beşiktaş gibi Şampiyon olmak isteyen bir takımın orta sahasının yeterli olduğunu düşünmüyorum

Serdar Özkan -  Cisse - Uğur İnceman - Aydın

Olmaz arkadaş. Haftaya yenersin ondan sonraki hafta yenemezsin..

4 tane oyuncudan sadece 1 bilemedin 2 tanesi Şampiyon takımın 11 inde yer alır

4 üde üst düzey oyuncu değil. Ancak iyi takımda iyi oynayacak oyuncular hepsi ve bunların en fazla 2 sini oynatırsın. Bunlar cisse ve özkan olsun ama aydın ve inceman fazla geliyor belli oldu..

Orta sahan kaliteli oyunculardan kurulmalı ve ne  olursa olsun Beşiktaş orta sahası

Özkan - Delgado - Cisse ve Tello 4 lüsünden oluşmalı.

Sadece derbilerde farklı sistem olabilir ama deplasman iç saha farketmez bu 4 adamı oynatacaksın. Yada delgado ileri çekilir serdar kurtuluş ön liberoya konulabilir.

Defans sorunu düzeldi bu seferde orta saha kötü anlayamıyırum artık

Tellodan sol bek yaratmayada gerek yok. Olmuyor. Ne hücuma ne savunmaya tek bir katkısı yok..

Ayrıca Delgadonun kötü olduğu her maçta bu sıkıntıları yaşıyacaksak işimiz çok..

Beşiktaş :1 Metalist :0

http://www.kralkartal.com/forum/2008-2009-sezonu/(18-eyl-2008)-beand351iktaand351-1-0-metalist-kharkiv-hedef-saraand231oand287lu/msg348607/#msg348607

Alıntı YapHalen ismini bilmediğim bir takım. Bana ukrayna deyinde shaktar ve kiev diyeceksin gerisini bilmem etmem..

Adını sanını duymadığımız takım karşısında dakika 85, öndesin ama çok iyi bir skor değil ve maç bitse artık diye içimden geçiriyorsam bu işte sorun var demektir..

detaylın analizimi yarın yapacağım
ama

Delgado uğur ve cisseye nasıl dayandın be hocam merak ediyorum..

Hadi delgadonun yerine koyacağın adam yok ama cisse ve uğura nasıl dayandın..

Hiç beğenmedim takımı hiç..

Beşiktaş:3 Antep:0

http://www.kralkartal.com/forum/2008-2009-sezonu/(4-hafta)-beand350and304ktaand350-3-0-gaziantepspor-(21-09-2008)/msg350144/#msg350144

Alıntı YapDün Serdar Kurtuluş iyi oynadı onuda belirtmeliyim. Özellikle rakip 10 kişi kaldıktan sonra süper oynuyordu ama hoca çıkardı onu..

Sol bek İbo dün çok kötüydü bence..

Toraman iyi oynadı..

Delgado oyuna girdikten sonra neredeyse hiç yoktu

Holoskonun bu şekilde oynamasına tahammül edemeyecekltirt ilerleyen haftalarda Beşiktaş taraftarı

Bobo iyi oyuncu her maç belli ediyor

Nobre için özel bir yazı lazım aslında. Adamda herşey var en sevdiğim futbolculardan birisi. Onu o stadta zamanında  ıslıklayanların çıkarken alkışladıklarını görmek herhalde nobre için ayrı bir zevk..

Cisse normaldi  ne iyi ne kötü..

Zapo çok iyiydi, sivok iyi oynadı..

Kaleci kötü değildi..

Serdar Özkan da nme iyi ne kötüydü ama mücadele etmesi ve gol atması çok büyük + kattı ..

Genel manada iyiydik ancak Takım olarak hücum edemiyıruz.Neden edemiyoruz anlamıyorum açıkcası.   

Beşiktaş:1 - İST B.B :1

http://www.kralkartal.com/forum/2008-2009-sezonu/(5-hafta)-b-s-belediyespor-1-1-besiktas-(27-eyl-2008)/msg352197/#msg352197

Alıntı YapHakemlerle ilgili forumlarda çok konuşmayan biriyim..

Bugünde çok konuşmanın anlamı olmadığını düşünüyorum..

İlk gol tartışmalı bir pozisyon. Kaleci topa sahip olduğunu düşündü bana göre sahip değildi ama hakem öle düşündü bişey diyemem. Karışık bir pozisyon..

2.gode gol felan değil, nobre sol ayağı ile bariz faul yapıyor..
Bu konu hakkında çok uzatmanın anlamı yok
--------------------------------------------------------------------------------
Beşiktaşımız nasıldı derseniz?

Malesef çok kötüydü.Bu tarz beraberlikler iyi olduğu düşüncesindeyim gerçeklerin görülmesi açısından..

1-BOBO KONUSU
Ertuğrul Hocayı anlamakta zorluk çekiyorum. Ben bir kadro kursam bu maç için kesinlikle önce BOBO yu koyar sonra takımı oluştururum. Geçen senein intikamını ve affettirmek için Bobo dan başka kim büyük bir gazla maça çıkabilir..
Bu maçıda geçiyorum ne holosko ne nobre bu takımda bobodan önce ilk 11 oynayamaz.İkisindende 2 gömlek üstün bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Bu takımın forveti kesinlikle BOBO - NOBRE ikilisinden oluşmalı..

2-DELGADO KONUSU
Arkadaş ne yapıyorsun sen ya? Bu kadar kötü oynamaya hakkın varmı? İki senedir bu taraftar senin oynadığın kötü futbola rağmen sürekli arkanda, sürekli olarak DELGADO bu ligin en yetenekli topçularından birisi diye arkanda dursunlar sen sahada 2 devre boyunca yürü ayağaına gelen top sayısı 10 bilemedin 15. Ne savunmada varsın, he hücümda varsın, ne organizasyonda varsın, nede liderlikte varsın
Ne işe yararsın sen DELGADO!
Her sene aynı. İlk maçlar biraz iyi sonrası beyfendinin keyfine kalmış. Çıkar 2 hafta sonra bir frikik atar yıldız olur çıkar alıştık 

Şu Takıma Sergen gibi, Alex gibi, Hagi gibi bir oyuncuyu takıma kazandırın artık ne olur. Bu adam bu işi yapamıyor. O çok hayal ettiği "Arjantin Milli Takımında" ancak PES oyunlarında liderlik yapsın..

Çıksın ya adam gibi topunu oynsan yetenekleriyle yada bizle dalga geçmesin..

Kimsenin beğenmediği SERDAR ÖZKAN ın mücadelesinin 10 da 1 ni göstermeyen oyuncuya nası bu taraftar tahammül ediyor anlam fikir veremiyorum..

3. TELLO KONUSU

Ne derdin var kardeşim senin. Ligin geçen sene son haftalarından sonra neredeyse sahada hiç yoksun.Madem böyle oynayacaksın yada madem mutsuzsun yazık be bize. Sahada suratını asmış dolaşıyorsun. Nedir bu yahu. İbrahim Üzülmezin başına gelmeyen kalmadı tek bir suratını astığını göremezsiniz maçta. Suratı ekşi bir adam ama mücadelesini sonuna kadar verir.. Tello yedeğe çekilsin artık, sahada yürümeye hali yok adamın halen iki firikik atacak diye tahammül ediyoruz. Verin Aydına şans..

4-ERTUĞRUL HOCA KONUSU

Hocam be Beşiktaş'tasın farkındamısın? Ne bu korkaklık ne bu geri çekilme durumları. Belediyeden korkar hale geldik alkislamak lazım sizi. Kim bu EKREM yahu? Hiç adam kalmadıda Ekremlemi oynayacağız. Ali Tandoğanın ne suçu var Allah aşkına.Çok daha etkilidir ekremden madem birisini oynatacaksın o kanatta..

Düşünüyorum düşünüyorum anlayamıyorum.Şimdi FM oynadığımı düşündüm maçın ilk yarısı bitmiş. Tarafsız bir saha düşündüm seyirci varsada benden yana..İlk yarı bitmiş 1-0, iyi top oynamıyorsun. Yapacağım hamleler ne olurdu
Tello kötü oynuyordu çıkaracaksın. Uğraşmaya gerek yok. Orta sahada yeterli baskı kuramıyoruz buda bir gerçek. Hücumda çoğalamıyoruz.
Sokacaksın Ali Tandoğanı oyuna Serdarı çekeceksin orta alana, Tello çıkacak,ekrem çıkacak Bobo girecek. Holosko Sağa, bobo forvete DELGADO SERDAR VE CİSSE orta alana. Serdardan başka adama basacak orta saha oyuncun malesef yok hoca yok! Uğur İnceman basamıyor anlamıyormusun , görmüyormusun duymuyormusun..Sol kanattan zaten gelmiyorlar bizim bunu görmüyormusun ama yinede Delgado yanaşır sola, ibo tek başına halleder
Ama görmüyor göremiyor..
Neyse..
--------------------------------------------------------------------------------
Ayrıca yediğimiz golde nasıl bir savunma anlayışıdır anlayamıyorum. Bazı oyuncuların neden o takımda olduğunu bazen anlayamıyoruz. Örneğin Sivok olsaydı sizce o golü Beşiktaş yermiydi, HİÇ SANMIYORUM..

Adamlarda kafa vuracak bir tane adam var. Evet evet bir tane.Adı ADRİANO..

Ama bakıyorsun kimse o adamı tutmuyor.

Önce Rüştü sonra savunmadaki adamlar bu adamın boş kaldığını görmüyorlarmı? Kimse tutun demiyor mu?

Sivok olsaydı Muhtemelen o oyuncunun boş kalmayacağını düşüüyorum ve öylesine geçiştirilecekti  İşte işi bilen adamla bilmeyenlerin farkı malesef görülmeyecekti..

Gökhan ZAN yine adamların kafa vurup direkten dönen topunda , CENKin dedği gibi oynadığı maçlarda "ilaçsız" maç seyretmemek gerektiğini tekrar hatırlattı..

Ne ilk puan kaybımız nede son puan kaybımız.Ancak bu kadar isteksiz oynamalarına sinirlenmemek elde değil.Kızdığım nokta budur ve Taraftarı ciddiye almamaktır..

Sevgilerle
NoPASARAN

Metalist :4 Beşiktaş :1

Çok ağır şeyler yazıp silmiştim hocasından futbolcusuna. Şu an hiç bir şey yok o konuda benim adıma

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

beckyZWICKY

gelen gideni aratıyor mevsunu sevmem. giden gittiği gün bitmiştir benim için. daima ileriye bakmak gerek. geçmişe takılırsak ileriye gidemeyiz..

Denizli geldiği günden itibaren iyi işler yaptı taa ki son fenerbahçe maçında günah keçisi ilan edilene kadar. fener maçında BİZ taraftarlara göre sadece 1-2 başka oyuncu olması oldu. oda kendisinin düşündüğü bir taktik gereği olsa gerek. biz,fener,herkes holoskolu vs gibi bir kadro bekliyordu fenerde öyle ve eminim buna göre önlem almıştır fenerbahçede. Denizlide bu sabotajı savurmak adına bu maçta değişik bir strateji uyguladı. cisse atılmasaydı ve tello sakat olmasaydı rahat kazanabileceğimiz bir maçtı.

Ertuğrul hocanın ne Beşiktaşlılığına nede adamlığına bi sözüm olabilir. ama şuda bir gerçekti o dönemde YE-TER-SİZ-Dİ !
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

carlito1903

Lütfen bırakalım artık şu hoca karşılaştırma işini...

Her galibiyetten sonra 'Denizli Ertuğrul'dan daha başarılı'

Her yenilgiden sonra 'Ertuğrul Denizli'den daha başarılı'

Bu karşılaştırma en fazla bize zarar veriyor, sonra da takımımızı çalıştırmış ve çalıştırmakta olan hocalarımıza...

Lütfen...

+18 !

bencede artık önümüze baksak daha iyi oLacak..

ata vicente

bu yonetımın yaptıgı en buyuk dogru ertugrulu gondermektır.

[KralKartal]

Kiyaslamak yanlis be volkanim, suan DENIZLIYEDE zarar verir, bugune kadar
tiganayada rizayada saglamada kiyaslamalar zarar verdi...

ama kiyaslama ilk baslarda cok olur, bunu bende yaptim, yapiyorumda...
Bir sure sonra gecer, gecmezse zararli olur..

bunu tigana-rizadada yaptik, del bosque tigana arasindada oldu,
hep oluyorda...basari PUANLARLA belli oluyor bu ulkede, oynanan futbolla degil,
ayrica SAGLAMIN tek sevdigim noktasi GENCLERE onem vermesidir..

Denizli bunu yapsin, Denizliyi kayitsiz sartsiz desteklerim, hatta kim olursa
olsun, bana GENCLERI kazandirin..gelecegimizi kurtarin...Boyle senelik
basari veya basarisizlik beni ilgilendirmiyor...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carsi52

SAĞLAM-DENİZLİ karşılaştırması bize daha çok zarar verir.
Bölünür senin için uykular!

eren06

Artık Sağlam-Denizli olayını bıraksak kabak tadı vermeye başladı.

NoPasaran

Hey allahım ya ..

Her mesajda sağlam denizli karşılaştırması yapanlar nerede

Bekliyorum onları ben halen..

Alsınlar mesajlarını koysunlar , okuyalım..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

sıkıldım ben artık bundan ya önümüze baksak çok daha iyi olcak
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.