Ana Menü

Sen Ne Biçin 10 Numarasın !

Başlatan ilhan mansız_melis, Kasım 30, 2008, 15:25:17

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

Yeşil sahaların eski yaramaz çocuğu Sergen Yalçın, dün akşam oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçını Vatan'daki köşesinde değerlendirdi.Sergen Yalçın, maçta kırmızı kart gören Cisse'yi Beşiktaş'a ihanet etmekle suçladı.

Beşiktaş'ı dün gece izlerken içim acıdı..
Çünkü 11'e 11 oynanacak bir derbide yenilmeleri imkansızdı.. Mustafa Denizli, bence Tello'nun sakatlığında olabilecek en ideal kadroyu çıkarmıştı sahaya.. F.Bahçe'nin kanatlardan geldiğini bildiği için o bölgeleri 2'şer kişiyle tıkamış, kontrolü eline almıştı.. Ara topu atabilecek tek adamı Delgado'yu sahada tuttuğu için arkaya koşu yapacak Holosko'yu kenara almıştı ve kadro dengeliydi..

Bunun adı ihanettir!
Ama 41. dakikada maç bitti.. Ben "Hakem sarı kartı doğru verdi, yanlış verdi" de değilim.. Hakemdir, o da insandır sonuçta.. Ama sen bu kadar üst düzey takımlarda oynamış bir profesyonel futbolcu isen kendini sahadan böyle attıramazsın.. Tehlike olmayan bir bölgede, sarı kartın varken rakibine arkadan çelme takamazsın.. Bu hareketi değerlendirecek zengin bir kelime dağarcığım var ama editörüm izin vermez bana.. Beşiktaş yönetiminin Cisse'nin bu sorumsuzluğunu ağır biçimde cezalandırması gerekiyor.. Beşiktaş'ın kazanabileceği, en azından yenilmeyeceği derbiyi gitti, F.Bahçe'ye hediye etti.. Bunun adı ihanettir!

Sen ne biçim 10 numarasın Allah aşkına?
Denizli'nin taktiği bireysel hatalar dışında 41. dakikaya dek mükemmel işledi.. Solda Ekrem, tek kelimeyle müthişti.. Şaşırdım açıkçası.. Sağda Serdar Özkan da yorulana kadar Kızılderililer gibi saldırdı.. Ortada Sivok'a bayıldım.. Nobre yine golünü attı, tek başına Edu-Lugano ikilisine karşı savaştı.. Ancak diğerleri için aynı şeyleri söylemek zor.. Delgado sıradan bir futbolcu için iyi, bir yıldız için sıradan bir maç çıkardı.. Takımının ihtiyacı olduğu anlarda ortaya çıkamıyorsan sen ne biçim 10 numarasın Allah aşkına?

Ama defans hattı kendisine ayrı bir paragraf açılmasını hakediyor..
Hafta başından beri herkes bas bas bağırıyor, "F.Bahçe bütün golleri duran toplardan buluyor, başka türlü kaleye gidemiyor" diye.. Sen Selçuk'un G.Saray'a attığı korner golünün aynısını yiyorsun.. Adamın Sivas ve G.Saray'dan sonra aynı şekildeki 3. golü oldu bu.. Toraman üzerinden vurduruyor, Rüştü yaylaya çıkar gibi topa boş çıkıyor..

Güiza'yı tutamadılar..
Peki ya ikinci gol.. İki kule Zapotocny ile Gökhan Zan, tek başına kalmış Güiza'yı tutamadılar.. İkisinden birinin adama yapışması lazım, aralarından tıngır mıngır geçen topla golle yenildiler.. Bu hatayla 1-1'den sonra F.Bahçe tam havlu atacakken oyunun şeklini değiştirdiler.. Sadece o da değil, Cisse atılmadan önce arkaya
atılan her topta tehlike yaşattılar.. Bu dağınıklığın bedeli de ağır
oldu..

Guiza demişken, inanılmaz derecede net pozisyonlar yakaladı..
En az 3 gol atabilecekken (bulduğu 5 pozisyondan 2'sini kaçırdığını düşünerek iyi niyetli davranıyorum) tek golde kaldı.. Goldeki vuruşu birinci sınıftı ama o kadarını da yapsın artık, 15 milyon Euro'ya gelmiş buraya.. Ben kendisinden artık umudu kesmiş durumdayım.. Hele ilk yarı sonunda boş kaleye dürtemediği top yok mu, insanın rüyalarına girer, hiç unutamaz..

İkinci yarıda Aragones, Beşiktaş'tan korktu..
Rakip 10 kişi kalmış olmasına rağmen, en ortaya çıkabileceği dakikalarda Alex'i kenara aldı, Josico'yu sokup oyunu soğuttu.. O andan itibaren F.Bahçe, orta alanı tamamen ele geçirdi ama zaten avantaj ellerindeydi.. 11 kişiyle, 10 kişiye karşı kontratak oynamak bana "fazla garanticilik" gibi geldi.. Beşiktaş sonlara doğru gol bulmak için açılmaya başladı ve çok pozisyon verdi.. Özellikle Deivid'in havada dönerek attığı yarım vole gol olsa, jeneriklere geçerdi.. Bu dönemdeki cömertlik F.Bahçe'nin başına iş açabilirdi.. Bu kadar gol kaçırmak akıl kârı değil.

Sorun taktik değil

Maçtan sonra Rıdvan Dilmen'le Beşiktaş'ın takım tertibini tartıştık.. O diyor ki, "Bobo ile Holosko'nun kenarda oturması büyük bir hata.. En azından birinin ilk 11'de olması lazım.." Bu tipte başka eleştirilere kulak misafiri oldum Basın Tribünü'nde.. Ben böyle düşünmüyorum, F.Bahçe'ye karşı 4'lü defansın önünde iki ön libero koymak çok mantıklı.. Belki Serdar'ın yerine Holosko çizgide oynayabilirdi ama gerek Serdar, gerek Ekrem insanüstü performans gösterdiler.. Şurası kesin: Beşiktaş'ın sorunu taktikle ilgili değildi.. Yenikken bile F.Bahçe'den daha üstün oynuyorlardı.. 10 kişi kaldıktan sonra mevzu bitti.. Derbilerde bu tip bireysel hataların faturası ağır oluyor.. Hem gollerdeki hem de kırmızı karttaki hatalar bu yenilgiyi hazırladı..
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

[KralKartal]

Takımının ihtiyacı olduğu anlarda ortaya çıkamıyorsan sen ne biçim 10 numarasın Allah aşkına?

haklisin sergen !

devre arasinda cik gel, sana yakisir o 10 numara!
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

eren06

off sergen off dün gece sen olsaydın her şey çok daha farklı olurdu

Cem Goren

çok dogru sen 10 numara falan değilsin maç içinde atıgımız golde topa dokunamayarak en iyi hareketini yaptın
altın kapılarımız kan oldu tayfun

wela

Alıntı yapılan: eren06 - Kasım 30, 2008, 15:31:03
off sergen off dün gece sen olsaydın her şey çok daha farklı olurdu

ya sergenii bosver :) tribunden birisini alsaydik da (bjk tabii) delgadoya 10 cekerdii

ikinci yarinin baslarinda adami yakin plan cektii terlememis bile saclarii kuruydu  :)  o bicim yanii

Rebell

delgado dün süper oynadı hala kötü oynadı diyenler var.adam daha ne yapsın anlamıyorum.

wela

Alıntı yapılan: cem_goren - Kasım 30, 2008, 16:48:06
çok dogru sen 10 numara falan değilsin maç içinde atıgımız golde topa dokunamayarak en iyi hareketini yaptın

bu hareketinden dolayii , macin adami bile secilir  :dil :muhaha

Alıntı yapılan: Rebell - Kasım 30, 2008, 17:13:51
delgado dün süper oynadı hala kötü oynadı diyenler var.adam daha ne yapsın anlamıyorum.

sen hangii maca baktin =D bizz dunkii mactan basediyoruz !!! 2008-2009 sezonuu uyna uyan  :ahaha

salvador

galiba delgado kötü dyenler bamcı tekrar izlesin adam araya top atamadı neden araya kaçan oyuncu yoktu nobre nereye kadar holosko ve bobo olsaydı tamam da fener ortasahasını yürüyerek geçti calımlarıyla

macın en iyilerinden di
www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...

djinonu

sergen abiiiiiiiiiii sergen baba sergen amca SERGEN dön ya vallaha dön takim elden gidiyor bosver delgadoyu senin takimdaki ruhun yeter dön ne olur sergen yalvaririm dön vallaha bu takim iyiye gitmiyor belki tabelada 2inciyiz ama takimda lider olmadikca hersey biter gel sergen dön sergen bak gözlerim dolu sergen dön

salvador

Alıntı yapılan: djinonu - Kasım 30, 2008, 17:24:23
sergen abiiiiiiiiiii sergen baba sergen amca SERGEN dön ya vallaha dön takim elden gidiyor bosver delgadoyu senin takimdaki ruhun yeter dön ne olur sergen yalvaririm dön vallaha bu takim iyiye gitmiyor belki tabelada 2inciyiz ama takimda lider olmadikca hersey biter gel sergen dön sergen bak gözlerim dolu sergen dön

dön gel sergen galatasayara 4 kişi saldırırken top senin ayagında gs defansı tek kişi iken topu orta alandan geçirip tekrar bizim defansa yollayan sergen gel tarfatarlarımıza küfür eden parmak hareketi eden sergen gel 90 da topu cordoba gs verdi diye sucu senle t..mer suclu oldugunu gösterdiniz dön sergen dön eğer bunları unuttunsa dön ama biz UNUTMADIK !!!
www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...

[KralKartal]

sergen, sergen aldi topu, sergen sergen  atti sergen atii!!!  sampiyonluk geldi!!
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

djinonu

@SALVADOR

kardes cok hakli olabilirsin
ama bunuda unutma sergen bjknin cocugu evladi sergen bjkda sergen oldu yaptigi hatalar oldu tabiiki ama hatasiz kul olmaz
o hatalardan sonra gelip takimi sampiyon yaptimi? yapti
adamin gercekten ruhu yeter
bak ibrahim üzülmeze alternatifleri alinmisti ise yaramadi belkide biraz gülünc olur ama 100yil ruhu yüzünden formda ve formayi kapacak durumda

sergenin dönme umudu olabilir
ilhanin yok pascalin yok guintinin yok
onlar takima böyle yakin olsalar onlar icinde yalvarirdim inan

Rebell

Alıntı yapılan: wela - Kasım 30, 2008, 17:14:11
Alıntı yapılan: cem_goren - Kasım 30, 2008, 16:48:06

bu hareketinden dolayii , macin adami bile secilir  :dil :muhaha

Alıntı yapılan: Rebell - Kasım 30, 2008, 17:13:51

sen hangii maca baktin =D bizz dunkii mactan basediyoruz !!! 2008-2009 sezonuu uyna uyan  :ahaha
adama ayak uyduran biri olmamasına karşın ipleri eline aldı ilk defa daha ne yapsın ben beğendim valla =D

carsi52

Çok güzel şeyler yazmış gerçekten.
Sonuna kadar haklı !
Bölünür senin için uykular!

Guti ORÇ.