Ana Menü

Delgado "Milli Takım benim için İMKANSIZ"

Başlatan NoPasaran, Kasım 15, 2008, 01:41:05

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Delgado, son dönemde yaşanan bu gelişmeler ve kendisinin Arjantin Milli Takımı'nda oynayıp oynayamayacağı ile ilgili gerçekleri DHA'ya açıkladı.
Matias Delgado, ülkesinin milli takımında oynamasının çok zor olduğunu söylerken, oynadığı bölgede çok kaliteli ve dünyaca tanınan Arjantinli oyuncular olduğunu belirtti. Delgado şöyle konuştu:
"Maradona'nın göreve gelmesinin ardından benim Arjantin milli takımında oynayabileceğim ve Maradona'nın bana şans tanıyacağı gibi haberleri ben de okudum. Ama bunlar gerçeği yansıtmıyor. Maradona veya başka bir kişinin beni aradığı doğru değil. Zaten benim Arjantin Milli Takımı'nda oynamam çok zor. Çünkü benim oynadığım pozisyonda dünya yıldızı olarak sayabileceğimiz oyuncular var. Bana sıra gelmesi çok zor. Herhalde futbol hayatımın sonuna kadar milli takım formasını giyemem. Benim milli takımda oynama şansım geçmişte olduğu gibi bugün de sıfır. Takımın başına Maradona veya başka bir ismin geçmesi bu gerçeği değiştirmez. Marodana göreve geldikten sonra bir liste çıkardı. Bu listede Arjantin Milli Takımı için tercih edeceği 40'a yakın isim vardı. Benim adım o listede de yoktu."

Delgado, milli takım konusundaki en çarpıcı cümleyi ise açıklamasının son bölümünde kullandı. Tecrübeli futbolcu, milli takımda oynayıp oynamayacağını artık düşünmemeye çalıştığını belirterek, "Galiba benim tek suçum Arjantinli olmam. Eğer başka bir ülkede doğsaydım, o ülkenin milli takımında rahatlıkla forma giyebilirdim. Ama bu ifadem yanlış anlaşılmasın. Arjantinli olduğum için bir pişmanlğımı yok. Ancak benim ülkemde birçok yıldız futbolcu var ve bu durum benim milli takımda oynamamı imkansız hale getiriyor" dedi.

:)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Guti ORÇ.

Aslında hak vermek lazım Delgadoya çünkü oynadığı mevki Arjantinin en etkili olduğu mevkilerden biri ve birçok süperstar var o mevkide işi çok çok zor ama yinede inancını yitirmemesi gerekir belki Arjantide olmaz ama başka bir milli takım( Mesela Türkiye)

eren06

Delgadonun bu açıklamasına ve daha önceki açıklamalarına baktığımız zaman Delgadonun kendisine güvenmediğini görürürz.Evet oynadığı mevkiide çok ünlü topçular var ama kendisine güvenmesdi lazım Delgadonun. Belki biz Delgadoyu çok büyütüyor ve ondan çok şeyler bekliyoruz.

eyup1903

riquerme aimar d'alessandro vs sizce hangisini kesip delgado yu oynatır ?

BJK_Kübra

Takıma girmesi zor bile olsa kendine daha çok güvenmesi gerekirdi..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

ilhan mansız_melis

Gerçekten mevkisinde süper adamlar var ama yine de kendisine güvenmesi lazım
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

carsi52

İmkansız aslında ama delgado'da gerçekten kapasite var.
Kendisini futbola verse belki bir şeyler olabilir..
Bölünür senin için uykular!

[KralKartal]

delgado gercekci konusmus, taraftarimiz delgadoyu ARJANTINLI diye maradona ilan etti
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

pascalyptica

Delgado Türkiye'ye geldiğinde büyük(!) basının bi' manşetini yazıyorum :

"Frikik Mühendisi!"..

Higuain'in gelişiyle atılan bi' manşet :

"İstanbul'un Maradona'sı.."

Biraz fazla şımartıldılar sanki.. Riquelme gelse onun için daha fazla ne yazılabilir ki? Ayarsız seviyoruz gelenleri..

Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

RCA

Alıntı yapılan: pascalyptica - Kasım 16, 2008, 00:59:35
Delgado Türkiye'ye geldiğinde büyük(!) basının bi' manşetini yazıyorum :

"Frikik Mühendisi!"..

Higuain'in gelişiyle atılan bi' manşet :

"İstanbul'un Maradona'sı.."

Biraz fazla şımartıldılar sanki.. Riquelme gelse onun için daha fazla ne yazılabilir ki? Ayarsız seviyoruz gelenleri..

çok güzel bi cümle "ayarsız seviyoruz gelenleri" ...
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

bjkclub

Bence Arjantin'li olmasıyla ilgisi yok İran milli takımında da oynayamaz.

husoeagle

delgado yanlış mesleği seçmiş bence
bi kere top ayağına hiç yakışmıyor
adamı bize futbolcu diye kandırıp satmışlar
delgado futbolcumu be
kandırılıyoruz uyanın artık
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

pAscAliAnUmut

heh onnu bileydin Delgado milli takımda messi'nin masörü bile olamassın..
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

erasca

böyle bir konuşmayı Beşiktaş ın kaptanı yapıyor...Demek kendini biliyor...Kaptan yapanlar bilmiyor mu?Eğer kendine Arjantin Milli Takımına Layık görmüyorsan Beşiktaş da da kaptanlık yapamazsın...Kaptansan böyle bir takımda Daha çok çalışıp Milli Takım Formasını giyeceğim diye konuşması lazım...Bence dikkat edilmesi gereken bir konu.