Ana Menü

Delgado yetmez!

Başlatan Simurg, Kasım 07, 2008, 13:32:15

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Orhan Yıldırım'ın Fanatik gazetesindeki köşe yazısı
Matias Delgado konusunda ne kadar hatalı olduğumuzu gördük. Sezon başındaki kamp ortamı ve yapılan hazırlık maçlarında

Delgado yetmez! Orhan Yıldırım'ın Fanatik gazetesindeki köşe yazısı
[/t]
Matias Delgado konusunda ne kadar hatalı olduğumuzu gördük. Sezon başındaki kamp ortamı ve yapılan hazırlık maçlarında Arjantinli bir başkaydı. Takımı sırtlıyor, gol atıp attırıyor, önderlik yapıyordu. Saha içi ve dışı davranışları da tek kelimeyle mükemmeldi.

Bu veriler ışığında, "Delgado sakatlanır ya da herhangi başka bir nedenle oynayamazsa, yerini kimse dolduramaz. Bu yüzden 'on' numara alınmalı" şeklinde görüş belirtmiştik. Bu konuda çok erken davranıp hata yapmışız. Özür diliyorum. Oysa Delgado her fırsatta, "Ben lider değilim. Tek başıma maç alamam. Takımı sırtlayamam" şeklinde son derece içten ve dürüstçe açıklamalar yapıyordu.

Buna rağmen, biraz abarttık sanırım. Oysa gelinen noktada Delgado'nun yetersiz olduğu ortaya çıktı. Şu da bir gerçek, bu oyuncu son derece yetenekli. Topu iyi saklıyor. Oyunu kontrol edip yönlendirme becerisi var. Çok da iyi profesyonel. Fakat bütün bunlar 'lider oyuncu kimliğini' tamamlamıyor. Oysa Beşiktaş'a, Trabzon, Belediye, Sivas ve Kayseri gibi sıkışan maçlarında ortaya çıkıp, skoru değiştirecek, takımı ateşleyecek bir lider lazım. Bu ne Delgado'nun, ne de başka bir oyuncunun yapacağı iş değil. Eğer o kimliği taşıyacak bir oyuncu olsaydı, Beşiktaş şu an kayıpsız ligin zirvesinden mendil sallardı. Şunu da ekleyelim Beşiktaş bu kadrosu ile şampiyon olur. Ama zorlanır tökezler, acı çeker...

Yönetim ve teknik heyetin önünde süre var. Ocak ayında başlayacak olan ara transfere kadar orta alana gerçek bir lider 'on' numara bulup alsınlar. Hem kendileri, hem de camia rahat etsin. Şampiyonluk daha rahat ve kolay gelsin. Zira orta sahası lider ve takımın sıkıştığı anlarda skoru değiştirecek takviyeli transferi ile Kartal'ın önünde kimse duramaz!
Körfez'e dikkat!

Avusturya'da Beşiktaş ile hazırlık maçı yapan Kocaelispor'u görünce, "Süper Lig'de ne işleri var. Bu takım kimseyi yenemez, geldiği gibi gider" görüşü hakimdi ki, kimse yanılmadı. Ancak bugünkü maç o kadar kolay olmayacak. Körfez ekibi İnönü'de puan alıp son bir hamle peşinde koşacaktır. Beşiktaş'ta ise salı günü deplasmanda oynanacak olan Trabzonspor sınavı ve son iki haftada kaybedilen toplam 5 puanlık sıkıntının verdiği stres var. Bu maçın sonucunu sahadaki oyunculardan çok, tribündeki taraftarlar belirleyecek.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

+18 !

ben bunu sezonun basından beri söylüyorum delgadoyla olmaz bu is..

ilhan mansız_melis

Ricardinho kalsaydı keşke diyor muyum bazen ne
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.